Wprowadzenie do teorii fal naprężeń i deformacji.. (6908427539)

zakończona
35,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • Allegro MiniPaczka InPost 7,20 zł
 • Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
 • List polecony ekonomiczny 11,80 zł
 • lokalizacja: Warszawa, Polska
 • czas wysyłki: 24 godziny
 • stan: używany
 • faktura: Nie wystawiam faktury
 • waga (z opakowaniem): 0.51 [kg]
 • okładka: miękka
 • rok wydania (xxxx): 2008
Wprowadzenie do teorii fal naprężeń i deformacji w zastosowaniach technicznych i do diagnostyki ultradźwiękowej

Z Przedmowy

Napisaniu tej książki przyświecały dwa cele. Pierwszym z nich było przedstawienie w syntetyczny sposób ogólnej wiedzy w zakresie rozchodzenia się fal w ośrodkach sprężystych z ogólnymi odniesieniami do praktycznych ocen zjawisk występujących w naturze, jak trzęsienia ziemi, fale tsunami, do zastosowań w sejsmologii i technice, w tym defektoskopii ultradźwiękowej materiałów oraz do ultradźwiękowych metod diagnostycznych w medycynie. Drugim celem było pokazanie na tym tle dorobku naukowego w tej dziedzinie osiągniętego w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN, w tym dorobku nieżyjących już pracowników naukowych Instytutu: profesorów Filipczyńskiego, Maleckiego, Wehra, Ranachowskiego, doktora Jerzego Lietza i innych, w tym autorów książki.

W części I (autor - Wojciech Szczepiński) przedstawiono syntetycznie podstawy ogólnej teorii propagacji fal w ośrodkach sprężystych, w tym w wodzie i powietrzu. Teoria ta jest zwykle przedstawiana wycinkowo w zaawansowanych monografiach dotyczących takich specjalistycznych dziedzin jak sejsmologia, defektoskopia ultradźwiękowa i ultradźwiękowa diagnostyka medyczna. W opracowaniu starano się pokazać zwięźle zasady tej teorii odnoszące się do różnych dziedzin o praktycznym znaczeniu. Pokazano między innymi mało znane wyniki eksperymentalnych badań i wizualizacji propagacji fal w materiale sprężystym zawarte w rozprawie doktorskiej Jerzego Lietza, stanowiące przekonującą ilustrację rozważań teoretycznych o dużym znaczeniu dydaktycznym. Przedstawiono teoretyczne podstawy oryginalnej ultradźwiękowej metody DEBRO badania naprężeń własnych w metalach opracowanej przez profesora Deputata i doktora Brokowskiego. Zwrócono też uwagę na zalety metody charakterystyk w rozpatrywaniu zagadnień propagacji fal w ośrodkach sprężystych. Metoda ta w wielu opracowaniach monograficznych nawet nie jest wspominana mimo tego, że charakterystyki w wielu praktycznych problemach mają fizyczne znaczenie i pozwalają na poglądowe przedstawienie złożonych nieraz wyników.

Część II (autor - Zbigniew Kotulski) poświęcono bardzo ważnemu zagadnieniu częściowego przechodzenia fali i częściowego jej odbicia na powierzchni styku ośrodków o różnych własnościach sprężystych i o różnej gęstości. Problem ten jest traktowany pobieżnie w wielu opracowaniach monograficznych, a przecież na zjawisku częściowego odbicia fali w takich miejscach oparte są zarówno pomiary geofizyczne, jak i ultradźwiękowe metody badań defektoskopowych i ultradźwiękowych badań diagnostycznych w medycynie.

Tej ostatniej dziedzinie o wielkim znaczeniu praktycznym poświęcono Część III książki (autor - Andrzej Nowicki) z podkreśleniem podstaw, na których oparta jest ultrasonografia medyczna, w tym rolę częściowego przechodzenia i częściowego odbicia fal ultradźwiękowych na granicach narządów wewnętrznych pacjenta. Omówiono też ważny problem wytwarzania wiązek akustycznych przez odpowiednie przetworniki.
(Autorzy)


stron 272

wyd.
Wydawnictwo Bel Studio
2008 r.
ISBN 978-83-61208-10-5

miękka okładka

stan:
bardzo dobry -

uwaga:
lekkie otarcia brzegów okładki

środek - j. nowa

wysyłka gratis
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • 81114020040000370230916374
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 5
przybliżony czas realizacji: 2-3 dni robocze
Allegro Kurier InPost 12,18 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 5
przybliżony czas realizacji: 2 dni robocze
Allegro MiniPaczka InPost 7,20 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 4 dni robocze
Odbiór osobisty po przedpłacie 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji:
List polecony priorytetowy 12,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 2 dni robocze
List polecony ekonomiczny 11,80 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 4 dni robocze
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.

Jeśli wybrałeś formę wysyłki Allegro Polecony InPost, Allegro Kurier InPost lub Allegro Paczkomaty InPost z darmowym zwrotem, nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów z tytułu zwrotu przedmiotu i będziesz mógł go dokonać bezpośrednio z poziomu list kupionych przedmiotów w Moim Allegro. Dodatkowo, jeśli wybrałeś Allegro Kurier InPost (za pobraniem), w cenie zawarte jest ubezpieczenie przesyłki do wartości 5.000 zł.
dodatkowe informacje
W cenę wysyłki wliczona jest koperta ochronna
Przy odbiorze osobistym gratis - książka (do wyboru jedna z 100 tytułów)

dane sprzedawcy

Robert Fabiszewski
św. Wincentego 38 m 10
03-526 Warszawa
NIP: 524-153-31-66
REGON: 140224739
Na Allegro funkcjonuję od dłuższego czasu - zajmuję się sprzedażą - głównie książek, które opisuje zgodnie z ich stanem. Staram się być sumiennym, odpowiedzialnym i uczciwym Allegrowiczem i tego samego wymagam od innych Jako formę płatności preferuję wpłatę całej sumy + koszt wysyłki na konto lub poprzez PayU . Istnieje możliwość odebrania osobiście książek w Warszawie - na Targówku (ul. Św. Wincentego) Przy odbiorze osobistym gratis - książka (do wyboru jedna z ponad 100 tytułów) Do każdej zakupionej książki wystawiam paragon fiskalny lub rachunek

kontakt

zwroty

czas na odstąpienie od umowy: 14 dni

adres do zwrotu:
Robert Fabiszewski
św. Wincentego 38 m 10
03-526 Warszawa
 
Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014, kupujący ma 14 dni od daty otrzymania towaru na przesłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy, a jeśli sprzedający nie poinformował o prawie do odstąpienia – 12 miesięcy. Zwrot przedmiotu przez konsumenta powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od daty przesłania oświadczenia, podobnie jak zwrot środków przez Sprzedającego. Sprzedający może jednak wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu. Umowa jest uważana za niezawartą, a konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

reklamacje

Opis procedury reklamacyjnej: Kupujący może składać Sprzedawcy reklamacje dotyczące zawartej Umowy pod adresem robert.fabiszewski@prozinet.pl, lub w formie pisemnej na adres Sprzedawcy. Poprawnie złożona reklamacja powinna zawierać co najmniej: - imię, nazwisko, adres, adres e-mail Kupującego, - datę zawarcia Umowy stanowiącej podstawę reklamacji, - przedmiot reklamacji, ze wskazaniem żądania Kupującego, - wszelkie okoliczności uzasadniające reklamację. Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, przed rozpatrzeniem reklamacji Sprzedający zwraca się do składającego reklamację o jej uzupełnienie we wskazanym zakresie. Sprzedający rozpoznaje reklamację w terminie 14 dni od daty jej otrzymania w prawidłowej postaci. Odpowiedź na reklamację wysyłana jest na podany przez Kupującego adres e-mail bądź na adres poczty tradycyjnej.