Wokół spraw trudnych, bolesnych i zapomnianych IPN (6908427484)

zakończona
24,99 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • Allegro MiniPaczka InPost 7,20 zł
 • Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
 • lokalizacja: Warszawa, Polska
 • czas wysyłki: 24 godziny
 • stan: używany
 • faktura: Nie wystawiam faktury
 • waga (z opakowaniem): 1.39 [kg]
 • okładka: twarda
 • rok wydania (xxxx): 2014
 • kondycja: bez śladów używania

Studia i szkice

red. Elżbieta Kowalczyk, Lilianna Ladorucka, Wojciech Marciniak, Beata Szubtarska i Joanna Żelazko.

Od wydawcy:

Wiek dwudziesty – tragiczne stulecie wojeni gwałtownych przemian społeczno-polityczny­ch – w sposób szczególnie dotkliwy i bolesny doświadczył mieszkańców Europy. W historii państw kontynentu na trwałe zapisały się mroczne obrazy z frontów Wielkiej Wojny, na których śmierć poniosły miliony żołnierzy, a tę dramatyczną liczbę dopełniały ofiary cywilne, setki tysięcy osób, które zmarły w wyniku głodu i chorób. Po doświadczeniach tych Stary Kontynent, niestety, tylko na krótko doznał ukojenia. Mimo podejmowania wielu prób, aby spory międzynarodowe rozwiązywać w sposób pokojowy, w 1939 r. Europą wstrząsnął kolejny kataklizm. Obozy koncentracyjne, eksterminacja i deportacje ludności cywilnej na trwałe stały się symbolami tragizmu II wojny światowej. W wyniku tego konfliktu szczególnie dotkliwie doświadczony został naród polski, prześladowany przez dwóch okupantów – niemieckiego i sowieckiego.

Losy naszych rodaków w minionym wieku od lat niezmiennie budzą zainteresowanie badaczy w kraju i za granicą. Dzięki nim wiele trudnych i bolesnych spraw nie zostało zapomnianych. Do rąk szerokiego grona Czytelników oddajemy tom poświęcony historii najnowszej, w którym znalazły się różnorodne tematycznie teksty, mające jednak wspólny mianownik w postaci tematyki wschodniej. Nie jest ona rozumiana jedynie w wymiarze geograficznym (Rosja, ZSRS, Europa Wschodnia), ale i szerszym, ponieważ obejmujemy niąrównież szereg trudnych doświadczeń dziejowych Polaków w XX w.

Znajdujące się w tomie artykuły scala ponadto osoba prof. Albina Głowackiego. Autorzy zajęli się problematyką, która od wielu lat znajduje się w kręgu Jego zainteresowań badawczych. Dodajmy, że łączą ich z osobą Profesora więzi przyjaźni, koleżeństwa oraz długoletniej współpracy naukowej i społecznej.

Publikacja została podzielona na sześć części. Pierwsza – napisana przez osoby współpracujące z Profesorem – przybliża różnorodne płaszczyzny Jego aktywności naukowej i społecznej. W drugiej Czytelnicy będą mogli zapoznać się z problematyką szeroko pojmowanej Zbrodni Katyńskiej. Polityka zagraniczna i wewnętrzna Związku Sowieckiego w okresie II wojny światowej jest tematem kolejnej części książki. Powiązana znią problemowo jest część czwarta, w której znalazły się artykuły dotyczące losów ludności polskiej w Związku Sowieckim po 17 września 1939 r. W publikacji o tematyce wschodniej nie mogło zabraknąć odniesienia do polityki międzynarodowej i tym zagadnieniom poświęcone zostały dwie ostatnie części zatytułowane Relacje Wschód – Zachód oraz Łódź – Polska – Emigracja.


stron 1024

wyd.
Wydawnictwo IPN, Uniwersytet Łódzki
2014 r.
ISBN 978-83-7969-387-0

twarda okładka

stan:
bardzo dobry -

uwaga:
otarcia brzegu tylnej okładki (przy grzbiecie)

środek - j. nowa

wysyłka gratis
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • 81114020040000370230916374
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Allegro MiniPaczka InPost 7,20 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 4 dni robocze
Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 5
przybliżony czas realizacji: 2-3 dni robocze
Odbiór osobisty po przedpłacie 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji:
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.

Jeśli wybrałeś formę wysyłki Allegro Polecony InPost, Allegro Kurier InPost lub Allegro Paczkomaty InPost z darmowym zwrotem, nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów z tytułu zwrotu przedmiotu i będziesz mógł go dokonać bezpośrednio z poziomu list kupionych przedmiotów w Moim Allegro. Dodatkowo, jeśli wybrałeś Allegro Kurier InPost (za pobraniem), w cenie zawarte jest ubezpieczenie przesyłki do wartości 5.000 zł.
dodatkowe informacje
W cenę wysyłki wliczona jest koperta ochronna
Przy odbiorze osobistym gratis - książka (do wyboru jedna z 100 tytułów)

dane sprzedawcy

Robert Fabiszewski
św. Wincentego 38 m 10
03-526 Warszawa
NIP: 524-153-31-66
REGON: 140224739
Na Allegro funkcjonuję od dłuższego czasu - zajmuję się sprzedażą - głównie książek, które opisuje zgodnie z ich stanem. Staram się być sumiennym, odpowiedzialnym i uczciwym Allegrowiczem i tego samego wymagam od innych Jako formę płatności preferuję wpłatę całej sumy + koszt wysyłki na konto lub poprzez PayU . Istnieje możliwość odebrania osobiście książek w Warszawie - na Targówku (ul. Św. Wincentego) Przy odbiorze osobistym gratis - książka (do wyboru jedna z ponad 100 tytułów) Do każdej zakupionej książki wystawiam paragon fiskalny lub rachunek

kontakt

zwroty

czas na odstąpienie od umowy: 14 dni

adres do zwrotu:
Robert Fabiszewski
św. Wincentego 38 m 10
03-526 Warszawa
 
Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014, kupujący ma 14 dni od daty otrzymania towaru na przesłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy, a jeśli sprzedający nie poinformował o prawie do odstąpienia – 12 miesięcy. Zwrot przedmiotu przez konsumenta powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od daty przesłania oświadczenia, podobnie jak zwrot środków przez Sprzedającego. Sprzedający może jednak wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu. Umowa jest uważana za niezawartą, a konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

reklamacje

Opis procedury reklamacyjnej: Kupujący może składać Sprzedawcy reklamacje dotyczące zawartej Umowy pod adresem robert.fabiszewski@prozinet.pl, lub w formie pisemnej na adres Sprzedawcy. Poprawnie złożona reklamacja powinna zawierać co najmniej: - imię, nazwisko, adres, adres e-mail Kupującego, - datę zawarcia Umowy stanowiącej podstawę reklamacji, - przedmiot reklamacji, ze wskazaniem żądania Kupującego, - wszelkie okoliczności uzasadniające reklamację. Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, przed rozpatrzeniem reklamacji Sprzedający zwraca się do składającego reklamację o jej uzupełnienie we wskazanym zakresie. Sprzedający rozpoznaje reklamację w terminie 14 dni od daty jej otrzymania w prawidłowej postaci. Odpowiedź na reklamację wysyłana jest na podany przez Kupującego adres e-mail bądź na adres poczty tradycyjnej.