Wojskowe Mapy - Sztabówki LWP, cała Polska na DVD (6541989326)

zakończona
22,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
  • List polecony priorytetowy 7,20 zł
  • lokalizacja: Polska
  • stan: nowy

Potrzebujesz dobrej mapki w teren - zerknij,
... może takie przydadzą Ci się do wypadów terenowych

WOJSKOWE MAPY SZTABOWE
1 : 50 000

Jedna płyta DVD, zbiór ponad 1000-ca arkuszy (zebrana cała Polska), skala: 1:50000, bardzo dokładne (1 cm z mapy to 500 m w terenie),
arkusze można ze sobą dowolnie łączyć (sąsiednie arkusze są ze sobą dopasowane).
Typ aukcji: "Kup Teraz", kwota: 22,00 zł za całość!, czyli za 1 płytkę DVD z całością arkuszy.

Arkusze mają stan aktualności w większości na lata 80-te, mimo tego są to nadal bardzo dobre materiały, robione w końcu na użytek wojska,
w terenie zubranizowanym, miejskim oczywiście widać zmiany, natomiast okolice podmiejskie, las, wody itd. tu dużych zmian niema.

Kto choć trochę korzysta z różnego rodzaju map, dobrze wie że i takie, mimo że już stare, to warto też mieć w osobistej biblioteczce,
a kto nie miał nigdy doczynienia z takimi mapkami - proszę napisać, podając znaną sobie jakąś lokalizację np. teren własnego zamieszkania
- wybiorę i podeślę w odpowiedzi przykładowy arkusz - tak najlepiej będzie można zobaczyć stan, odwzorowanie, aktualność itd.Potrzebny w terenie arkusz czy zestaw arkuszy, można wgrać np. na kartę telefonu i tak będąc w trenie mieć to pod ręką (patrz poniżej, mój telefon i załadowany jeden z arkuszy).
Arkusze są zeskanowane w dużej rozdzielczości, po wgraniu na kartę telefonu, można je bez problemu powiększyć, aż do pokazania najmniejszych szczegółów, nawet łącznie np. z pojedynczymi zabudowaniami – w praktyce, rewelacja.


A nawet jeśli ktoś niema nowoczesnego telefonu (ale teraz to już każdy ma smartfona), to dowolny arkusz można też np. wydrukować, złożyć, włożyć w kieszeń i tak jechać w teren - poniżej przykładowy wydruk jednego z arkuszy - domowa drukarka, kartka A3 złożona do zabrania w teren "na 8" (długopis wielkościowo dla celów porównawczych) a jeśli nie masz drukarki A3, niema problemu żeby to wydrukować na dwóch kartkach A4 i skleić.poniżej kilka przykładowych arkuszy
/wycinki - naturalna, pełna rozdzielczość/


PISZ - arkusz: N-34-92-B


LEGNICA - arkusz: M-33-33-A


MIKOŁAJKI - arkusz: N-34-80-C


+ LEGENDA

Arkusze są czytelne i proste w interpretacji, ale dodatkowo dorzucę do nich także pomocną legendę.

Opracowanie (legenda) jest po angielsku, ale jest to łatwe w odbiorze nawet dla kogoś, kto nie zna tego języka,
/opisane około 700 znaków i symboli występujących na takich mapach, plik w wersji .pdf/Skorowidz z widocznym podziałem na arkusze oraz lokalizacją wg jednego z trzech pasów:
Polska Północna, Centralna, Południowa;


DUŻY SKOROWIDZ - kliknij tutajPs.

  • Mapy takie jeszcze niedawno były wykorzystywane przez Ludowe Wojsko Polskie (do końca lat 90-tych XX wieku) - na każdym arkuszu nadrukowane są lub nabite, adnotacje: "Tajne", "Poufne" lub t.p.
    Obecnie materiały te nie są już tajne - wojsko aktualnie użytkuje mapy dużo dokładniejsze, cyfrowe i oparte o inny układ współrzędnych - stare wersje po wprowadzeniu nowych map, zostały odtajnione i przekazane do użytku publicznego.
  • Mapy takie wykonano dla terenu całej Polski, dzieląc obszar naszego kraju na 1052 arkusze mapowe: [ Graficzna wizualizacja podziału dostępna tutaj - kliknij ]. Mapy te są bardzo dokładne - w końcu były robione na użytek wojskowy. Skala - 1:50000, co w przełożeniu mapa-teren daje: 1cm na mapie = 500m w terenie - to bardzo dokładne odwzorowanie. Na mapach tych widoczne są min. nawet lokalne, małe ścieżki leśne i co ważne dla orientacji w lesie, numery oddziałów leśnych - takie same numery w terenie można odszukać na leśnych, kamiennych słupkach oddziałowych - Z TAKĄ MAPĄ NIE DA SIĘ ZGUBIĆ!
  • Prawa autorskie - aukcja w żaden sposób nie narusza niczyich praw autorskich i jest zgodna z regulaminem allegro - mapy te po odtajnieniu i przekazaniu do użytku publicznego, są materiałem ogólno dostępnym - większość arkuszy można bez problemu samodzielnie wyszukać na darmowych serwerach udostępniających archiwizacje plików JPG, z uwagą taką, że ich wyszukiwanie i ściąganie jest sprawą czasochłonną i kłopotliwą - (każdy plik waży około 2 MB). Ustalone na aukcji koszty zakupu „Kup teraz” - 22,00 zł to tylko koszt podsumowywujący czas włożony w zebranie i uporządkowanie materiału oraz koszt płyt i opakowania.
  • Ważna uwaga - arkusze zostały zeskanowane w odcieniach szarości (patrz załączone przykładowe arkusze), mimo tego w użytkowaniu terenowym, kiedy wydrukuje się je nawet w formacie A4 nie ustępują w czytelności kolorowym oryginałom.


wysyłka gratis
metody płatności
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony priorytetowy 7,20 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
dodatkowe informacje

dane sprzedawcy

pozostałe informacje

Moim hobby jest wędkarstwo i łowiectwo i realizacji tych zainteresowań będzie służyć funkcjonowanie konta hrghmr. Jeśli oglądając moje aukcje, coś Cię zaciekawiło, masz pytania to śmiało pisz - chętnie odpowiem. Moje zasady są proste - staram się być uczciwą osobą i tego samego też oczekuję od innych, za co z góry dziękuję.Tak jak napisałem powyżej, łowię ryby, czasem też poluję - chętnie nawiążę kontakt z osobami o podobnych zainteresowaniach – łowisz ryby, znasz dobre miejsca, masz ciekawe doświadczenia, śmiało pisz - ze swej strony oczywiście służę swoimi doświadczeniami.pozdrawiam, życząc taaakiej ryby, hrg