Władysław Zygmuntowicz ( R7 ) !! Moskwa (6474747458)

zakończona
499,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
  • List polecony priorytetowy 8,00 zł
  • lokalizacja: Radom
  • czas wysyłki: do 2 dni

Władysław Zygmuntowicz – 1610 – 1612 , kopiejka , Moskwa.

Awers : Jeździec z włócznią, na koniu w prawo.

Rewers : Napis w kilku wierszach : CAR I WIELIKI KNIAŹ WŁADYSŁAW ŻIGIMONTOWICZ WSIEJA RUSI

Literatura: H – Cz. 7572/1734 – R7. Waga – 0,43g.

Bardzo rzadka odmiana kopiejki Władysława Zygmuntowicza, po raz pierwszy występująca w handlu na aukcjach w Polsce .

W kolekcji Hutten – Czapskiego w Muzeum Narodowym w Krakowie znajdują się dwa egzemplarze tej odmiany – jeden z nich również o wadze 0,43g. Nr inw.07- p – 021365.

Awers użyty do wybicia tej kopiejki był wykonany jeszcze za czasów cara Borysa Godunowa 1598 – 1605 i aktywnie był wykorzystywany w emisji monet tego cara; następnie przy biciu monet Dymitra I Samozwańca a dopiero potem , bardzo rzadko stosowany w końcowym okresie przebywania Polaków w Moskwie; a więc z powodu zużycia stempli nie są spotykane egzemplarze w lepszych stanach.

Dokładnie ten prezentowany egzemplarz został opisany przeze mnie w artykule: „ Kopiejki Władysława Zygmuntowicza jako cara Rosji bite w latach 1610 – 1612” – str. 274 w Biuletynie Numizmatycznym Nr 4 ( 376 ) 2014.

Waga 0,43g dowodzi tego iż kopiejki o tej wadze były bite w ostatnich miesiącach panowania Polaków w Moskwie.

Dla zwycięzcy aukcji mogę na życzenie przesłac artuł mojego autorstwa opublikowany w tym Biuletynie Numizmatycznym; opisywałem w nim między innymi zbiór kopiejek Zygmuntowicza z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie w kolekcji Hutten - Czapskiego.

Katalogi na wszelkie monety łezkowe , wszystkie księstwa oraz okresy panowania są dostępne - pytaj mailowo jeżeli jesteś zainteresowany.

- Jeśli komuś warunki aukcji na stronie " o mnie " - nie odpowiadają - proszę o NIE SKŁADANIE OFERT W MOICH AUKCJACH !!!

Przystąpienie do licytacji oznacza akceptację powyższych warunków przez licytującego i traktowane jest że : licytujący CZYTAŁ i ZROZUMIAŁ warunki aukcji .

Dla wyjaśnienia podaję iż za czasów Hutten - Czapskiego stopień rzadkości tej odmiany był R7 - dlatego takie oznaczenie wraz z numeracją podałem, a na karteczce do monety jest podana numeracja z katalogu mojego autorstwa wraz z stopniem rzadkości R4 ; ( w katalogu aut. Kleszczynow / Griszyn nr 294 ( V - grupa rzadkości ) - co odpowiada R4 - do obecnych czasów odkryto pewną ilośc tej odmiany , tym nie mniej w handlu na aukcjach w Polsce nie występowały ( jedynie na aukcjach w Rosji ) .

wysyłka gratis
metody płatności
  • PayU
  • Zwykły przelew bankowy
    • Credit Agricole Bank Polska S.A. 68-1940-1076-5498-0301-0000-0000
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony priorytetowy 8,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 3 dni
dodatkowe informacje
Zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua

dane sprzedawcy

pozostałe informacje

Kolekcjonuję monety Rosji ( od XIV - XVIII w ) - specjalizuję się w monetach rosyjskich od XIV - XVIII wieku - tzw. " łezki " ; jestem autorem dziesięciu katalogów dotyczących monet tego okresu. Proszę o rozważne licytowanie, ponieważ NIE ODWOŁUJĘ ofert - ( tylko w sytuacji gdy wina leży po mojej stronie ) .Oferty allegrowiczów w mojej ocenie niepoważnych jak również oferty składane przez allegrowiczów z dorobkiem negatywnych komentarzy ( w opcji KUPIŁ ) mogą byc przeze mnie odrzucane Proszę o wpłatę na konto w terminie 7 dni od dnia zakończenia aukcjiNiedotrzymanie tego terminu powoduje wniosek do Allegro o zwrot prowizji z konsekwencjami dla kupującego ( po tym terminie transakcja nie może byc zrealizowana - z wyjątkiem wcześniejszego ustalenia terminu płatności i za moją aprobatą tego terminu ) . Jako KUPUJĄCY wystawiam komentarz pierwszy , jako SPRZEDAJĄCY zawsze jako DRUGI . Przedmioty których wartośc przekracza 100 zł mogę wysłac ze względów bezpieczeństwa listem poleconym z podaną wartością - na życzenie kupującego - koszt wynosi 8 zł + 1 zł za każde rozpoczęte 50 zł wartości . Nr konta do wpłat : CREDIT AGRICOLE BANK Nr 68 - 1940 - 1076 - 5498 - 0301 - 0000 - 0000 NIE MA MOŻLIWOŚCI ZWROTU PRZEDMIOTU - WIDZISZ CO KUPUJESZ, zawsze stosuje opis zgodny z prawdą . - Jeśli komuś powyższe warunki nie odpowiadają - proszę o NIE SKŁADANIE OFERT W MOICH AUKCJACH !!! Przystąpienie do licytacji oznacza akceptację powyższych warunków przez licytującego i traktowane jest że : licytujący CZYTAŁ i ZROZUMIAŁ warunki aukcji .