Witamina B12 B6 B9 TMG Homocysteina120 tab. (6912247313)

zakończona
65,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
  • Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
  • List polecony priorytetowy 14,00 zł
  • lokalizacja: Lubin, Polska

SOURCE NATURALS

HOMOCYSTEINE DEFENSE Vit. B12, B6, Kwas Foliowy,  TMG, wapń i proteiny.

120 TABLETEK

 

Przeczytaj bo warto

Homocysteina okrzyknięta została cholesterolem XXI wieku

Istnieje coraz więcej dowodów na to, że częstą przyczyną miażdżycy jest homocysteina, mało znany związek powstający w procesie trawienia białka zwierzęcego zawartego głównie w czerwonym mięsie. Z najnowszych badań wynika, że dieta śródziemnomorska zmniejsza stężenie homocysteiny we krwi i przeciwdziała miażdżycy, głównej przyczynie zgonów w krajach rozwiniętych.


- Miażdżyca jest przewlekłą chorobą polegającą na odkładaniu się cholesterolu na wewnętrznych ścianach naczyń krwionośnych. Z czasem prowadzi to do zwężenia naczyń oraz wywołanych tym zawałów serca i udarów mózgu. Zdarza się, że na miażdżycę chorują nawet ludzie z niskim stężeniem cholesterolu we krwi, ale z wysokim poziomem homo- cysteiny. Związek ten uszkadza śródbłonek naczyniowy, co sprawia, że nawet niewielka ilość cholesterolu łatwiej osadza się na ścianach naczyń. Dlatego homocysteinę nazwano cholesterolem XXI w. - mówi prof. Marek Naruszewicz.

Żywienie w profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego.

Konferencja naukowa Calivita. Warszawa, 19.03.2011

"Badanie poziomu homocysteiny jest zalecane przez Polskie Towarzystwo Badań nad Miażdżycą. Aminokwas ten, powstający podczas trawienia białka zwierzęcego, głównie zawartego w czerwonym mięsie, uszkadza śródbłonek naczyniowy, przez co nawet niewielka ilość cholesterolu łatwiej osadza się na ściankach naczyń. Dlatego też choroba wieńcowa, zawały serca oraz udary mózgu występują także u ludzi z niskim stężeniem cholesterolu, za to z podwyższonym poziomem homocysteiny. Stężenie homocysteiny rośnie z wiekiem. Objawy przedwczesnego rozwoju miażdżycy pojawiają się najczęściej po czterdziestce. Wpływ na skłonność do chorób naczyniowych mają predyspozycje genetyczne, a także niewłaściwe odżywianie i styl życia. Dlatego osoby, u których w rodzinie występowały tego typu schorzenia, powinny regularnie kontrolować stan zdrowia oraz dbać o zdrowy styl życia. Ryzyko wystąpienia miażdżycy podnosi palenie papierosów, nadużywanie alkoholu i kawy, mała aktywność fizyczna oraz dieta uboga w kwas foliowy i witaminy z grupy B. 

Jak pokazują badania, aby zachować prawidłowy poziom homocysteiny, należy regularnie dostarczać organizmowi kwas foliowy oraz witaminy z grupy B, zwłaszcza B6 i B12.

Sprawdź swój poziom homocysteiny - BADANIE PŁATNE OK. 50zł.

Jeśli masz zbyt wysoki poziom homocysteiny profilaktycznie zastosuj preparat zawierający kwas foliowy, witaminy B6 i B12 w odpowiednich proporcjach firmy Source Naturals - HOMOCYSTEINE DEFENSE

120 SZTUK TABLETEK WYSTARCZY NA 2 MIESIĄCE – PO 2 TABLETKI DZIENNIE. Termin wanoci IV 2021 r.

wysyłka gratis
metody płatności
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 2
List polecony priorytetowy 14,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 2
dodatkowe informacje