WAŁEK ROZRZĄDU WYDECH /SSĄCY NAVARA D40 PATHFINDER (6542286777)

zakończona
300,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • Paczka pocztowa priorytetowa 14,50 zł
 • Przesyłka kurierska 16,00 zł
 • Paczka24 16,50 zł
 • lokalizacja: Kazimierz Dolny
 • czas wysyłki: 24 godziny
 • stan: nowy
 • producent części: inny
 • waga (z opakowaniem): 1.50 [kg]
 • typ samochodu: samochody osobowe, samochody dostawcze
 • marka samochodu: nissan, renault
Pon.-Pt.: 9:00-17:00
Sob.: 9:00-13:00
zamówienia:
+48 501 092 150
księgowość, faktury:
+48 509 746 694
mechanik/serwis:
+48 512 502 520
ul. Puławska 106 A
24-120 Kazimierz Dolny
Polska/Poland
Paczka priorytet - 14,50zł
Paczka24 - 16,50zł
Paczka24 pobranie - 20,50zł
Kurier przedpłata - 16zł
Kurier pobranie - 20zł

Główną przyczyną awarii silnika YD25 jest układ smarowania i dobór materiałów
ze sobą współpracujących.

W modelach produkowanych w latach od 1998 do 2004 i przebiegach aut ponad 100 tys. km w obrębie panewek korbowodowych pojawiają się pierwsze symptomy zjawiska kawitacji, czyli nagłej zmiany ciśnienia cieczy (oleju) i jej gwałtownej zamiany w gaz. Konsekwencją tego zjawiska jest powolna destrukcja panewek na trzecim i czwartym korbowodzie, skutkiem czego z kolei jest zatarcie całego silnika na panewkach, przy jednoczesnym uszkodzeniu pompy oleju.

W pompie oleju obudowa aluminiowa współpracuje z trybem, który pod wpływem obrotów wału generuje ciśnienie oleju. Kawitacja panewek ma tu jeszcze dodatkowy skutek uboczny: w układzie smarowania pojawiają się cząsteczki metalu i uszkadzają aluminiową powierzchnię pompy, co w konsekwencji skutkuje jej stopniowym zacieraniem. Nieprawidłowa wydajność pompy oleju prowadzi do dalszych konsekwencji jako, że układ smarowania ma za zadanie zmniejszenie tarcia międzypowierzchniowe­go współpracujących ze sobą elementów i chłodzenie niektórych podzespołów.

Tłok nieodpowiednio schładzany przez układ smarowania puchnie, zwiększa swoje wymiary i stwarza przeciwwagę wałowi korbowemu, skutkiem czego następuje urwanie wału. Najczęściej dzieje się to na czwartym korbowodzie wału, gdzie jest najniższe ciśnienie oleju- wręcz jego niedobór tj. trzykrotnie niższe niż na pierwszej panewce głównej. Ma tu miejsce zła konstrukcja kanałów dystrybuujących olej w obrębie bloku i wału. Po 2004 roku nastąpiła wymiana przez producenta tłoków i korbowodów na bardziej wytrzymałe, na zmianę temperatur.

Z naszych doświadczeń wynika, że newralgicznym punktem całego silnika YD25 jest chłodnica oleju ulokowana pod podstawą filtra oleju. Uważamy, że jest ona małoefektywna w porównaniu z innymi markami aut o podobnych parametrach, w których jest ona ulokowana na zewnątrz, a nie na silniku. Również wkład filtra oleju przy zaleceniach producenta co do wymian oleju co 25 tys. km powinien być wydajniejszy w tym typie silnika. Jednak Nissan wcale nie jest tu wyjątkiem, ponieważ u konkurencji w branży producentów aut o podobnych parametrach można także zaobserwować taką tendencję .

W 2004 roku konstruktorzy wprowadzili wydajniejszą pompę oleju i ta zmiana zapoczątkowała dłuższe przebiegi w autach, a po 2010 roku praktycznie bezawaryjny układ smarowania. Układ rozrządu w następstwie problemowego układu smarowania nie ustrzegł się także awaryjności. Najczęstszą wadą jest tu nadmierne rozciąganie się łańcuchów, jednak następuje to w autach, w których użytkownik wymienia olej co 25 tys. km. Olej po takich przebiegach jest za gęsty by mógł prawidłowo współpracować z napinaczami rozrządu, zaś gęsty olej zwiększa ciśnienie i generuje większy nacisk napinacza na łańcuchy rozrządu. W 2008 roku pod napinacz producent zaczął stosować podkładkę dławiącą dostęp oleju do napinacza, ale awaryjność silnika wcale się nie zmniejszyła. Według nas przyczyną tej awaryjności jest za długi okres eksploatacji aut bez wymian oleju oraz mało wydajny filtr oleju.

Kolejną z wad silnika YD25 jest głowica cylindra do 2010 roku wykonywana ze złych stopów aluminium, gdyż ulega awarii po przebiegach około 300 tys. km. Korekta w silniku YD25 nastąpiła dopiero po 2010 roku: zostały zmienione kolektory, odchudzone wałki rozrządu oraz dokonano niewielkich zmian w rozrządzie. Czas w tym wypadku oceni czy będzie lepiej. Jak dotychczas klienci nie mają na razie zastrzeżeń.

W silniku YD25 można się dopatrzeć jeszcze innych wad takich, jak: niska żywotność turbosprężarki (ze względu na niewydajny układ smarowania), kłopoty z układem paliwowym czy wysokie ceny części (eksploatacja), ale są to wady, które można spotkać także w innych modelach z tego segmentu rynku aut.

Reasumując:

PRS serwis stara się pomóc w łagodzeniu skutków awarii silnika YD25. Należy jednak pamiętać, że od nas samych użytkowników zależy jaką profilaktykę podejmiemy by zapobiec awarii.

-- Robert Seroka (PRS serwis) --

Witamy serdecznie na aukcji firmy PRS serwis

NOWY WAŁEK ROZRZĄDU 100% pewny gwarancja
2005r. - 2010r.
COMMON RAIL DIESEL YD25
CENA: 250zł/szt. CENA BRUTTO !
(SSĄCY lub WYDECHOWY)

podkładki regulujące używane od 2,00-2,95 mm po 10zł

Występuje w następujących modelach:

NISSAN NAVARA D40 2,5 DCI
NISSAN PATHFINDER R51 2,5DCI
NISSAN CABSTAR 2,5Dxi
RENAULT MAXITY 2,5Dxi

PRODUKT FABRYCZNIE NOWY

NA NASZEJ AUKCJI OFERUJEMY:

WAŁEK ROZRZĄDU SSĄCY(IN) lub WYDECHOWY(EX)

(Uwaga! Po zakupie prosimy o informację, który wałek Państwo wybrali)

Wałki rozrządu w silnikach YD25 montujemy i sprzedajemy już od 4 lat, zdobyte w tym czasie doświadczenia zaowocowało zaprojektowaniem i wyprodukowaniem naszego produktu. Bliska współpraca z producentem, daje nam pewność, że nasze wałki rozrządu spełniają najwyższe normy jakości.

Oferowane przez nas wałki są wykonane z żeliwa szarego, a następnie poddane obróbce termicznej. Zapobiega to przedwczesnemu wycieraniu się krzywek i nie zwiększa siły tarcia międzypowierzchniowe­go między podkładką regulującą, a krzywką wałka.

Należy pamiętać, że o trwałości wałka decyduje zachowanie filmu olejowego o jednakowej grubości, między podkładką a krzywką wałka.

Potrzebujesz jakiejś nowej lub używanej części do YD25?
Skontaktuj się z nami, a wystawimy ją dla Ciebie na odrębnej aukcji.

Wybrane produkty z oferty firmy PRS serwis:
KOMPLET WAŁKÓW ROZRZĄDU SSĄCY (IN) + WYDECHOWY (EX) 499zł brutto
GŁOWICA KOMPLETNA (gotowa do montażu) + USZCZELKA GRATIS 2400zł brutto
GŁOWICA GOŁA + USZCZELKA GRATIS 1700zł brutto
ZESTAW USZCZELEK SILNIKA KOMPLETNY 250zł brutto
POPYCHACZE (SZKLANKI) 70zł brutto
ZAWORY 40zł brutto
PODKŁADKI REGULUJĄCE 20zł brutto
USZCZELNIACZE ZAWOROWE 16szt. 60zł brutto

Zajmujemy się również uzbrajaniem i przekładkami głowic.

NASZE ZDJĘCIA JEDNOZNACZNIE ODDAJĄ CHARAKTERYSTYKĘ PRZEDMIOTU.

UWAGA!!!

Jakość materiału, z którego wykonane są krzywki wałka ma bardzo istotny wpływ na ich żywotność. Zastosowanie nieodpowiedniego materiału może także spowodować powolną destrukcję całego silnika.

Szczegółowych informacji udzielamy telefonicznie przy zakupie.

Podczas wymiany głowicy koniecznie sprawdź luzy zaworowe! (dane dotyczące regulacji luzów zaworowych - znajdziesz na naszej stronie internetowej w plikach w dziale serwis).

Po 1-2 tys. km powtórz kontrolę luzów zaworowych (parametry na naszej stronie internetowej).

Podczas wymiany głowicy zalecamy także kontrolę pompo wtryskiwaczy by uniknąć uszkodzenia tłoka lub gniazd zaworowych. Ważna jest również okresowa wymiana oleju co 10-15 tys. km, która powinna być wykonywana na zimnym silniku (przy gorącym istnieje ryzyko pęknięcia głowicy).

Optymalne dopasowanie elementów kasujących luz zaworowy decyduje o zagwarantowaniu jednakowego skoku zaworów i trwałości gniazd zaworowych.

Więcej informacji na temat montażu znajdziesz na naszej stronie internetowej, w plikach dziale serwis.

NA TEN PRODUKT UDZIELAMY 24 MIESIĘCZNEJ GWARANCJI

WAŁKI ROZRZĄDU W SILNIKACH YD25 MONTUJEMY I SPRZEDAJEMY JUŻ OD 4 LAT, ZDOBYTE W TYM CZASIE DOŚWIADCZENIE ZAOWOCOWAŁO ZAPROJEKTOWANIEM I WYPRODUKOWANIEM NASZEGO PRODUKTU. BLISKA WSPÓŁPRACA Z PRODUCENTEM, DAJE NAM PEWNOŚĆ, ŻE NASZE WAŁKI ROZRZĄDU SPEŁNIAJĄ NAJWYŻSZE NORMY JAKOŚCI.

NASZE WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE POZWALA NAM SKUTECZNIE POMAGAĆ NASZYM KLIENTOM, NIE TYLKO W DOBORZE CZĘŚCI, LECZ ROWNIEŻ W ICH MONTAŻU ORAZ PRAWIDŁOWEJ EKSPLOATACJI.

Przed zakupem zapoznaj się z naszym regulaminem sprzedaży dostępnym na stronie "O nas".

Jesteś zdecydowany na zakup i chcesz, aby przesyłka wyszła od nas jak najszybciej - składasz zamówienie do godziny 11:00 i paczka opuszcza nasz magazyn najpóźniej o godzinie 13:00. (kurier DPD)

Spóźniłeś się trochę z decyzją, a jednak potrzebujesz tej części na jutro - złóż zamówienie do godziny 13:00, a my wyślemy ją Pocztex'em do godziny 15:00.

A może jest już późne popołudnie i dopiero przed chwilą okazało się co trzeba wymienić w silniku Twojego Nissana - z nami możesz być pewny, że gdy złożysz zamówienie do godziny 18:00, Twoja przesyłka zostanie nadana jeszcze tego samego dnia. (Poczta Polska)

GWARANTUJEMY, ŻE ZAMÓWIONĄ CZĘŚĆ WYŚLEMY DO CIEBIE
W CIĄGU 12 GODZIN OD ZŁOŻENIA ZAMÓWIENIA.

W NASZYM MAGAZYNIE POSIADAMY WSZYSTKIE CZĘŚCI SILNIKOWE DO YD25 ,
ZARÓWNO NOWE JAK I UŻYWANE.

Naszą specjalnością jest dystrybucja części, serwisowanie oraz pomoc techniczna w zakresie jednostki YD25. W naszej ofercie posiadamy wszystkie części do silnika YD25, zarówno nowe jak i używane.... więcej

Prowadzimy telefoniczną diagnostykę w zakresie przyczyn awarii i merytorycznych porad eksploatacyjnych YD25. Służymy pełnym zakresem informacji w tej dziedzinie pod naszymi numerami telefonów:

tel. +48 501 092 150

tel. +48 512 502 520

tel. +48 509 746 694

Masz pytanie - zadzwoń.
Z naszych doświadczeń skorzystało już wielu klientów.

wysyłka gratis
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • Credit Agricole Bank Polska S.A. 48 1940 1076 3036 3861 0000 0000
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska 16,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 2 dni
Paczka pocztowa priorytetowa 14,50 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 2 dni
Paczka24 16,50 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 2-3 dni
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska pobraniowa 20,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 2 dni
Przesyłka pobraniowa priorytetowa / Paczka24 pobranie 20,50 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 2-3 dni
Odbiór osobisty 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji: 1 dzień
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
dodatkowe informacje
Wystawiam faktury VAT

dane sprzedawcy

Firma PRS serwis istnieje od 2007 roku. Nasza działalność skupia się na skutecznym rozwiązywaniu wszelkich problemów związanych z jednostką napędową YD25 zastosowaną w modelach: Nissan Navara, Pathfinder, Pick up, Cabstar oraz Renault Maxity. Jesteśmy pasjonatami, o jednostce YD25 wiemy niemal wszystko, a chcemy wiedzieć jeszcze więcej. Od paru lat zgłębiamy tajniki tego silnika i dzięki zdobytemu doświadczeniu mogliśmy w pełni świadomie zdecydować się na handel zamiennikami. Oferowane przez nas części znamy na wylot, co pozwoliło nam stworzyć ofertę o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny, a ścisła współpraca z producentem oraz nasza nieustanna chęć rozwoju zaowocowała wprowadzeniem autorskich rozwiązań do sprzedawanych przez nas produktów. Zdajemy sobie sprawę jak cenny jest Twój czas, dlatego wszystkie sprzedawane przez nas części są dostępne dosłownie "od ręki".

kontakt

zwroty

czas na odstąpienie od umowy: 14 dni

adres do zwrotu:
 
Prawo konsumenta do odstąpienia od umowy: W ciągu 14 dni od otrzymania nabytej rzeczy lub – w przypadku usług - zawarcia umowy, Kupujący (konsument) może odstąpić od umowy bez podawania jakiejkolwiek przyczyny. W takim przypadku Sprzedający zwróci wszystkie otrzymane od Kupującego płatności za wyjątkiem opłaty za transport. Aby odstąpić od umowy zawartej na Allegro, należy zgłosić taki zamiar telefonicznie pod numer 501 092 150 lub 509 74 66 94 oraz złożyć Sprzedającemu stosowne oświadczenie woli, pisząc na adres e-mail: biuro@prsserwis.com.pl Kupujący może skorzystać ze wzoru odstąpienia od umowy, podanego poniżej. Przesyłkę należy nadać na adres Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Paulina Seroka, ul.Puławska 106a, 24-120 Kazimierz Dolny.

reklamacje

Opis procedury reklamacyjnej: Kupujący może składać Sprzedawcy reklamacje dotyczące zawartej Umowy pod adresem biuro@prsserwis.com.pl lub w formie pisemnej na adres Sprzedawcy. Poprawnie złożona reklamacja powinna zawierać co najmniej: imię, nazwisko, adres, adres e-mail Kupującego, datę zawarcia Umowy stanowiącej podstawę reklamacji, przedmiot reklamacji, ze wskazaniem żądania Kupującego, wszelkie okoliczności uzasadniające reklamację. Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, przed rozpatrzeniem reklamacji Sprzedający zwraca się do składającego reklamację o jej uzupełnienie we wskazanym zakresie. Sprzedający rozpoznaje reklamację w terminie 14 dni od daty jej otrzymania w prawidłowej postaci. Odpowiedź na reklamację wysyłana jest na podany przez Kupującego adres e-mail bądź na adres poczty tradycyjnej. Koszt zwrotu rzeczy w przypadku odstąpienia od umowy: W przypadku odstąpienia od Umowy Sprzedawca nie ponosi kosztu odesłania Towaru.

pozostałe informacje

Oświadczenie o odstąpieniu od umowy: (Oświadczenie to należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy) [DANE SPRZEDAJĄCEGO] _____________________________________ _____________________________________ _____________________________________ Ja____________________niniejszym informuję o moim odstąpieniu od umowy sprzedaży następującej/ych rzeczy _________________________________________________________________________ , numer oferty _______________________________ . Data zawarcia umowy to __________________________, data odbioru ____________________________________ . Imię i nazwisko ________________________________________ Login Allegro __________________________________________ Adres ________________________________________________ Data _________________________________________________ ___________________________________________________ Podpis (tylko jeżeli formularz jest wysłany w wersji papierowej)