Wacław Berent - Żywe kamienie BN (6483402968)

zakończona
25,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • List polecony ekonomiczny 8,50 zł
 • List polecony priorytetowy 11,00 zł
 • lokalizacja: Krakow
 • czas wysyłki: 24 godziny
 • stan: używany
 • okładka: twarda z obwolutą
 • rok wydania (xxxx): 1992

Około 25 znaczków, ptaszków długopisem, poza tym blok zwarty, czysty.

Wacław Berent

Żywe kamienie

Biblioteka Narodowa, seria I, nr 280

Opracowała Magdalena Popiel

Inicjały Jerzy Hulewicz

Zakład Narodowy imienia Ossolińskich 1992

Oprawa twarda z obwolutą, stron 366, ilustracje

Powieść Wacława Berenta „Żywe kamienie” o średniowiecznych artystach wędrownych, których przybycie zmienia oblicze miasta pogrążonego w marazmie, została wydana w latach 1917-18. Utwór obrazuje zmierzch teokratycznej kultury średniowiecza.

Średniowieczni artyści wędrowni z przełomu XIII i XIV wieku wkraczają do miasta pogrążonego w stanie otępienia i wywołują wstrząs u jego mieszkańców. W efekcie przeciwko marazmowi buntują się także starzy mistrzowie: płatnerz, uczony przeor, itd. Bohaterów łączy niepokój ducha, wieczna wędrówka i marzenia błędnych rycerzy. „Żywe kamienie” to postaci z posągów, pieśni i legend średniowiecznych. Idealizm i konkretność zostały wyrażone archaizowaną prozą, a w tok epicki wplata sie liryka, elementy dramatu i tragedii. Średniowieczna alegoryczność przeplata się ze współczesną symboliką.

Średniowiecze ujęte w Żywych kamieniach jako czas narodzin specyficznego organizmu kulturowego to przesilenie o cechach kryzysu, ale przecież owocujące twór­ czym wykorzystaniem sprzeczności, jakie tkwiły w bogactwie podjętych trady­ cji i jakie odkryć w sobie musiał człowiek.

wysyłka gratis
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • BRE BANK SA 41 1140 2004 0000 3802 7523 9837
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony priorytetowy 11,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 2 dni
List polecony ekonomiczny 8,50 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 4 dni
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Odbiór osobisty 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji: 1 dzień
dodatkowe informacje
Zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua

dane sprzedawcy

Marek Szczupak Możliwy zwykły przelew bankowy na konto BRE BANK SA 41 1140 2004 0000 3802 7523 9837 Odbiór osobisty w Krakowie na Starym Mieście

pozostałe informacje

W Allegro sprzedaję książki i płyty należące do mnie, używane w mniejszym lub większym stopniu lub nowe, które tylko stały na półce. Szczegóły zawarte są w opisach. Jeżeli ktoś ma wątpliwości to proszę pisać, odpowiadam na maile, dosyłam zdjęcia. Nie wystawiam Faktur. Jest także możliwość zarezerwowania książki lub płyty i zapłaty w poźniejszym terminie. W związku z uwagami serwisu Allegro informuję o moich wymaganiach: przedmioty wystawiane na moich aukcjach nie podlegają: gwarancji, rękojmi nie zgadzam się na zwrot po dokonaniu transakcji, z aukcji w trakcie jej trwania można się wycofać podając konkretny powód. Zastrzegam sobie zamknięcie aukcji bez podania przyczyny. Wylicytowane przedmioty wysyłam do 24 godzin od zaksięgowania środków na moim koncie BANKOWYM. Na zapłatę czekam 10 dni, nastepnie występuję o zwrot prowizji do Allegro i wystawiam odpowiedni komentarz. Jeżeli ktoś bierze udział w aukcji tzn. że się z powyższym zgadza. Jeżeli nie przyjmujesz tych warunków nie licytuj i nie kupuj!