Seagate Oficjalny sklep Seagate

O firmie Seagate

Założona w 1979 roku firma Seagate jest wiodącym dostawcą dysków twardych i rozwiązań pamięci masowej. Firma zatrudnia ponad 50 000 osób na całym świecie.

Od filmów, muzyki i dokumentów dzielonych z rodziną i znajomymi na portalach społecznościowych, poprzez serwery, które stanowią podstawę korporacyjnych centrów danych i przetwarzanie w chmurze, do komputerów stacjonarnych i notebooków, produkty firmy Seagate pomagają użytkownikom przechowywać, udostępniać i chronić treści cyfrowe.

Firma Seagate oferuje najszerszy w branży asortyment dysków twardych, dysków półprzewodnikowych oraz hybrydowych dysków półprzewodnikowych. Firma oferuje ponadto szeroką gamę pamięci masowych dla konsumentów oraz małych przedsiębiorstw, wraz z usługami w zakresie odzyskiwania danych dla dysków twardych każdej marki oraz cyfrowych nośników danych.

W 2008 roku firma Seagate została pierwszym producentem dysków twardych, który sprzedał 1 miliard HDD. Do flagowych innowacji produktowych firmy należą m.in. nasze pierwsze dyski półprzewodnikowe i hybrydowe dyski półprzewodnikowe, najcieńszy na świecie 2,5-calowy dysk twardy, bezprzewodowa przenośna pamięć masowa i wiele innych przełomowych produktów i technologii. Więcej informacji znajduje się na http://www.seagate.com/pl/pl/