Tynk Silikatowy WEBER TD331 - cała Polska (6541458854)

zakończona
5,47 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

 • stan: nowe
 • waga (z opakowaniem): 30.00 [kg]
 • uszkodzony: nie
STREFA IZOLACJI
Sprzedaż, doradztwo, wyceny
Kontakt

E-mail: Wyślij wiadomość

Tel. stac.: +48 17 741 10 77

Tel.kom.: +48 600 362 433

FAX +48 17 785 25 92

Konta bankowe

Numer : 85 1950 0001 2006 0492 8395 0002

Bank : Idea Bank

Numer : 28 1140 2004 0000 3702 4974 5513

Bank : mBank

weber TD331

Najważniejsze właściwości

 • Wysoka przyczepność do podłoża
 • Antystatyczna, odporna na zabrudzenia
 • Paroprzepuszczalna
 • Odporna na porastanie alg i grzybów
 • Gotowa do użycia, dostępna w 202 kolorach

WEBER Silikatowa masa tynkarska do systemów ociepleń

cena 1 kg tynku

Opis produktu

Silikatowa masa tynkarska weber TD331 jest fabrycznie barwionym produktem, dostarczanym w wiadrach, w formie pasty, gotowym do użycia na placu budowy po uprzednim przemieszaniu. Produkt oparty jest o środek wiążący na bazie potasowego szkła wodnego oraz mineralne kruszywa strukturalne. Tynk posiada powłokowe zabezpieczenie przeciwko porastaniu algami i grzybami.

Najważniejsze właściwości produktu

 • wysoka przyczepność do podłoża
 • antystatyczna, odporna na zabrudzenia
 • paroprzepuszczalna
 • odporna na porastanie alg i grzybów
 • gotowa do użycia, dostępna w 202 kolorach

Zastosowanie produktu

Ochrona i barwne wykończenie systemów ociepleń oraz systemów renowacyjnych:

 • szczególnie narażonych na agresję biologiczną
 • których kolorystyka oparta jest o jasne, pastelowe kolory

Masa tynkarska może być stosowana w systemach ociepleń Weber opartych o następujące materiały izolacyjne:

 • styropian
 • polistyren ekstrudowany
 • wełna mineralna

Uwaga!
Nie zaleca się stosowania masy tynkarskiej:

 • na niezabezpieczonych przed opadami atmosferycznymi powierzchniach poziomych lub nachylonych do poziomu
 • w okresach podwyższonej wilgotności oraz niskich temperatur powietrza

Rekomendacje

 • Tynk nie powinien być stosowany w strefach narażonych na stale zawilgocenie np. cokoły
 • Tynk nie powinien być stosowany w warunkach obniżonych temperatur i dużej wilgotności powietrza
 • Tynku nie stosować na powierzchnie poziome albo nachylone do poziomu
 • Tynku nie należy zacierać mokrym narzędziem

Dane techniczne

Gęstość objętościowa 1,95 ±10% g/cm³
Temperatura stosowania: +8 do +25°C
Czas otwarty: około 30 minut
Zużycie masy tynkarskiej na równym podłożu Baranek 1,5 mm 2,5-3,0 kg/m2
Baranek 2,0 mm 3,5-4,0 kg/m2
Kornik 2,0 mm 2,5-3,0 kg/m2
Termin przydatności do użycia 12 miesięcy
Kolorystyka

202 kolorów wg kolornika weber COLOR NAVIGATOR

Opakowania Wiadra 30 kg
Paleta 480 kg
Systemy

weber.therm WS,
weber.therm WM,
weber.therm WX,
weber.therm RENO S

Dokumenty odnisienia AT-15-3062/2012 + aneks nr 1
AT-15-3063/2012 + aneks nr 1
AT-15-7484/2013
AT­-15-8979/2012 + aneks nr 1

Magazynowanie i transport

Masę przewozić i przechowywać w oryginalnych, nieuszkodzonych opakowaniach. Masa tynkarska weber TD331 zachowuje swoje właściwości do 12 miesięcy od daty produkcji. Otwartą masę tynkarską weber TD331 należy zużyć w ciągu jednego miesiąca . Składować w suchym, przewiewnym miejscu. Chronić przed wysokimi temperaturami i mrozem.

Zużycie

Średnie zużycie masy tynkarskiej na równym podłożu:

 • faktura baranek 1,5 mm - 2,5 – 3,0 kg/m²
 • faktura baranek 2,0 mm - 3,5 – 4,0 kg/m²
 • faktura kornik 2,0 mm - 2,5 – 3,0 kg/m²

Środki bezpieczeństwa

Przed użyciem podjąć działania zapobiegające ochlapaniu masą. Chronić oczy oraz skórę. W przypadku zanieczyszczenia oczu natychmiast przemyć czysta wodą i zasięgnąć porady lekarza. Skórę umyć dużą ilością wody z mydłem. Przechowywać poza zasięgiem dzieci.


Przygotowanie podłoża

Podłoże powinno być stabilne, nośne, suche, wolne od zanieczyszczeń zmniejszających przyczepność takich jak kurz, mleczko cementowe, stare powłoki malarskie, olej szalunkowy, tłuszcz, itp. Podłoże powinno być zabezpieczone przed możliwością podciągania kapilarnego wody lub zawilgocenia z innych przyczyn. Powierzchnia powinna być równa i gładka. Dla danego typu podłoża należy przeprowadzić odpowiednie prace przygotowawcze. Każdorazowo podłoże powinno zostać obficie zagruntowane płynem gruntującym weber PG221. Zaleca się, aby wszystkie komponenty systemów, których wykończenie stanowić będzie masa tynkarska weber TD331 były produktami wskazanymi w odpowiednich aprobatach technicznych Weber. Przygotowane podłoże powinno zostać odebrane a odbiór potwierdzony wpisem w dziennik budowy.

Przygotowanie produktu

Silikatowa masa tynkarska weber TD331 jest dostarczana w postaci gotowej do użycia, należy ją tylko dokładnie wymieszać używając mieszadła elektrycznego. W przypadku, gdy konsystencja tynku jest zbyt gęsta (dłuższe przechowywanie, wysokie temperatury, itp.) tynk można rozcieńczyć niewielką ilością czystej wody – zazwyczaj nie więcej niż 200 - 300 ml na wiadro 30 kg. Dozować zawsze tą samą ilość wody do każdego wiadra.

Warunki podczas stosowania i wiązania

W trakcie nakładania i wiązania masy tynkarskiej temperatura otoczenia i podłoża nie może być niższa niż +8°C ani wyższa niż +25°C. Wykonywaną wyprawę należy chronić przed bezpośrednim działaniem opadów atmosferycznych, aż do pełnego związania tynku. W trakcie nakładania tynku należy unikać wietrznej pogody, a także bezpośredniego działania promieni słonecznych na ścianę – takie warunki przyśpieszają wiązanie tynku, skracając znacznie czas otwarty nałożonej wyprawy i uniemożliwiając właściwe zatarcie. Czas całkowitego wiązania tynku w warunkach wysokiej wilgotności względnej powietrza i niskiej temperatury może się wydłużyć do kilku dni.

Wskazówki wykonawcze

Przemieszany masę tynkarską weber TD331 nakładać na uprzednio zagruntowane podłoże przy pomocy pacy ze stali nierdzewnej. Należy nakładać równomiernie, nadmiar tynku ściągać pacą do uzyskania warstwy o grubości odpowiadającej granulacji tynku (przy fakturze „baranek”, ze względu na wzajemne klinowanie się ziaren, grubość warstwy może być do 50% większa). Tynk zacierać niezwłocznie po nałożeniu przy pomocy twardej pacy z tworzywa sztucznego. Pacę do zacierania należy co pewien czas oczyścić szpachelką z przywierającej żywicy. Resztki żywicy nie wrzucać do wiadra z tynkiem. Nie należy zacierać mokrym narzędziem.

Przy aplikacji tynków dekoracyjnych należy pamiętać, aby pełne powierzchnie ścian tynkować w całości, bez przerw w pracy oraz bezwzględnie korzystać z produktów z tej samej partii produkcyjnej. Kolor całkowicie wyschniętego tynku może różnić się od koloru z wzornika referencyjnego w stopniu zależnym od: rodzaju produktu, grubości ziarna, sposobu zatarcia oraz warunków atmosferycznych podczas wykonywania prac.


Karta techniczna do druku (PDF)

Karta charakterystykiTransport:
Dostawa produktów jest bezpłatna przy zamówieniu tzw minimum logistycznego. Kupujący ponosi jedynie koszt zakupu jednorazowej palety. Mniejsze ilości są również wysyłane, każde zamówienie jest traktowane indywidualnie. Termin realizacji to około 2-3 dni robocze.

Inne nasze aukcje:płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Odbiór osobisty 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
dodatkowe informacje
przedmiotem aukcji jest 1kg tynku WEBER TD331 z grupy kolorów 0, pozostałe grupy kolorów za dopłatą

dane sprzedawcy

Witamy w sklepie strefa izolacji Jesteśmy firmą handlową specjalizującą się dostarczaniu produktów i rozwiązań w zakresie budownictwa. Dostarczamy materiały do izolacji termicznej i akustycznej, akcesoria dachowe i folie: paroizolacyjne, paroprzepuszczalne. Oferujemy produkty najwyższej jakości w najniższych cenach. Przez wiele lat zbudowaliśmy doświadczenie, którym się z Państwem z chęcią dzielimy a przy okazji zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Zapraszamy do kontaku - udzielamy porad o doborze odpowiednich materiałów i sposobie montażu. Adres naszego magazynu czyli miejsca gdzie można zakupić i odebrać materiały: STREFA IZOLACJI ul. KORCZAKA 1 39-300 MIELEC obok sklepu melioracja!!!

kontakt