Trawa z rolki. (6542459107)

zakończona
6,99 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Kompleksowe usługi dla Twojego ogrodu na terenie małopolski.

Dogodne terminy, najlepsze ceny.

Ponad 10lat doświadczeń.

Dla nas trawniki nie mają tajemnic :)

***

Trawa z rolki

Gotowy produkt w postaci zwiniętych pasów darni trawnikowej pozwalający na natychmiastowe ułożenie na wybranym podłożu. Trawnik z rolki jest uprawiany przez 15-24 miesięcy. W tym czasie jest pielęgnowany przy pomocy specjalistycznego sprzętu, nawozów i środków ochrony roślin, dzięki czemu osiąga się doskonałą jakość. Trawę można układać cały rok, z wyjątkiem okresów, kiedy ziemia jest mocno zmarznięta.

Porównanie cech trawnika z rolki oraz trawnika z siewu.

Rodzaj trawnika Trawnik z rolki Trawnik z siewu
Jakość Trawnik wysokiej jakości dzięki znakomitej mieszance nasion i technologii produkcji Trudna do uzyskania, duże nakłady pracy
Okres realizacji Prawie cały rok Wczesna wiosna, koniec lata
Przygotowanie terenu Takie same Takie same
Efekt Natychmiastowy Po kilku miesiącach
Odporność na warunki i glebowe atmosferyczne Odporny na silne opady, mało wrażliwy na zawartość nasion chwastów w glebie. Wrażliwy na warunki pogodowe (opady wypłukują nasiona), chwasty kiełkują szybciej niż trawa ,wymagają
pracochłonnego zwalczania
Łatwość założenia Szybkie i łatwe ułożenie Trudny dla osób z małym doświadczeniem i brakiem możliwości ciągłej pielęgnacji w pierwszej fazie rozwoju roślin
Użytkowanie Natychmiastowo po założeniu Gotowy do użytkowania po kilku miesiącach
Siatki przeciw kretom Bardzo tania i prosta instalacja Założenie wymaga dużego nakładu pracy, co przekłada sie na wysoką cenę usługi
Nawadnianie Obfite zaraz po ułożeniu Standardowe po okresie 2 tygodni Ciągłe i delikatne przez kilka miesięcy Standardowe po tym czasie.
Chwasty i mech Brak chwastów i mchu Konieczność oprysku herbicydami, walka z chwastami
Siew Brak problemów i ryzyka związanych z siewem Ryzyko wschodów, wywianie, wypłukanie nasion, konieczność dosiewania
Erozja Zabezpiecza od razu teren przed erozją Duże ryzyko wymycia przez min 6 miesięcy
Renowacja Boisk Jedyna alternatywa przy wymianie murawy na polach przybramkowych Brak możliwości

***

Hydrosiew (Hydroobsiew)

Technika zakładania trawników oparta na wymieszaniu a następnie równomiernym rozprowadzeniu specjalnej mieszanki (nasiona, woda, mulcz celulozowy, nawozy, biostymulatory) na wybranym terenie, za pomocą hydrosiewnika. Trawa zasiana w ten sposób rozwija się na niemal każdej nawierzchni dzięki mulczowi celulozowemu – bazie surowcowej pozwalającej trawie na stabilny wzrost.

Zalety:

 • Szybkość wzrostu roślin
  Mulcz, nawozy oraz biostymulatory tworzą dla trawy idealne środowisko dla rozwoju w miejscu wysiania trawy, dzięki czemu efekt „trawiastego dywanu” powinniśmy otrzymać w 3-4 tygodnie
 • Koszt
  Jest to relatywnie najtańsza metoda zakładania trawników na dużych powierzchniach i terenach pochyłych. Przy użyciu hydrosiewu omijamy koszty przywozu czarnoziemu bądź humusu. Hydrosiew możemy wykonać nawet nawet na całkowicie jałowym piasku.
 • Szybkość wykonania
  Metoda hydrosiewu umożliwia szybsze założenie murawy niż w przypadku tradycyjnego siewu. Dzięki tej metodzie w ciągu jednego dnia można wykonać nawet kilka/kilkanaście tysięcy metrów kwadratowych.
 • Zapobieganie erozji gruntów
  Mulcz celulozowy z dodatkiem odpowiednich nawozów i biostymulatorów chroni podłoże przed erozją tworząc swego rodzaju powłokę ochronną. Dzięki temu hydrosiew jest idealnym rozwiązaniem w przypadku zadarniania skarp, rowów czy pasów drogowych..
 • Akceptacja nasion do każdej gleby
  Rozwój trawy od początku toczy się w tych samych warunkach, a dodatkowo wspomagany jest przez nawozy znajdujące się w mulczu celulozowym. Gwarantuje to przyjęcie się trawy na danym podłożu.

***

Nawadnianie ogrodów

Automatyczne systemy nawadniające zapewniają idealne nawodnienie ogrodu, przy użyciu jak najmniejszych ilości wody. W skład takiego systemu wchodzą rury doprowadzające wodę, zraszacze wynurzane, złączki, czujniki opadowe, elektrozawory i sterowniki. Systemy zraszaczy są podzielone na sekcje podlewające poszczególne części ogrodu. Zarządzanie podlewania odbywa się przy pomocy sterownika czasowego współpracującego z wyłącznikiem deszczowym, którego zadaniem jest wyłączenie podlewania po opadach deszczu.

Nasza firma stosuje produkty jedynie renomowanych firm takich jak: Hunter, Signature, T-Tape, Galcon, MP Rotator, Nelson czy Eurodrip. Każdy system nawadniający objęty jest 2 letnią gwarancją.

***

Kosiarki roboty Zuchetti

Jeśli męczy Cię fakt koszenia trawnika, jeśli wolisz poleżeć, pobawić się z dziećmi, wypić piwo ze znajomymi lub poddać się innym ulubionym czynnościom zamiast biegać za kosiarką w pocie czoła - właśnie znalazłeś rozwiązanie swojego problemu. Jak wspaniale obudzić się rano w sobotę, zobaczyć skoszony trawnik i nie zastanawiać się co stracisz, co dziś Ci umknie gdy będziesz ganiał za tradycyjną kosiarką kilka godzin. Może nawet zapomniałeś kupić kanister z paliwem. Jeśli nawet myślisz, że koszenie jest relaksujące pamiętaj o tym!!! Istnieje jeszcze wiele innych relaksujących czynności, o których być może się nie dowiesz, ponieważ jesteś kosiarzem własnego trawnika. Wiem, znam to z życia, koszenie jest fajne, ale do czasu.


Zamów bezpłatną prezentację w Twoim ogrodzie.
Wystarczy przesłać email lub zatelefonować a skontaktujemy się z Państwem w celu umówienia prezentacji w ogrodzie.

Więcej informacji na stronie http://www.kosiarki-­roboty.pl/roboty-ogr­odowe

***

Rekultywacja Carbogreen

Nasza firma oferuje usługę przygotowania gleby specjalistyczną maszyną do rekultywacji Carbogreen. Urządzenie jest podłączane do wału odbioru mocy ciągnika i umożliwia błyskawiczne wygładzenie i utwardzenie gruntu poprzez zakopywanie kamieni, gruzu oraz trawy. Otrzymana w ten sposób powierzchnia prawie od razu może być wykorzystana pod siew. Praca maszyny Carbogreen rozpoczyna się od obrotów zaopatrzonego w ostrza rotora w kierunku przeciwnym do ruchu ciągnika, który mieli i zakopuje kamienie, trawę i gruz pod powierzchnię. W końcowej fazie operacji używany jest jest wał sortujący z różnie umieszczonymi otworami. Całość zostaje zakopana w uformowanym przez działające ostrza rowie. Pozostawiona powierzchnia jest perfekcyjnie gładka i utwardzona. Głębokość pracy jest regulowana i waha się między 5 – 22cm

http://www.youtube.c­om/watch?feature=pla­yer_embedded&v=z­XbLT4oXDzc

***

Wycinarka darni GROUNDSMAN TCM4

Proponujemy usługi profesjonalną wycinarką do darni Groundsman TCM 4. Maszyna ta ogromnie ułatwia przygotowanie gleby pod wysiew lub rozłożenie nowego trawnika . Przy jej pomocy praca którą wykonywało pięciu ludzi w pocie czoła przez sześć dni została wykonana w 4 godziny przez zaledwie dwie osoby!
Przy użyciu tradycyjnych maszyn stary trawnik najpierw opryskujemy herbicydem .Czekamy ok 2 tygodnie a następnie przy użyciu mechanicznej glebogryzarki przekopujemy jego powierzchnie .Teraz następuje żmudne grabienie, potem znowu glebogryzarka i znowu grabienie i tak do skutku tzn. nawet kilka czy kilkanaście razy. Nasza maszyna oszczędza was czas i pozwala przygotować glebę pod średniej wielkości trawnik w kilka godzin.
Maszyna której usługi proponujemy nie jest tylko zwykłą wycinarką do darni. W drugiej połowie tego roku zostanie wyposażona w specjalna przystawkę która pozwoli zakopywać w trawnikach rury do automatycznych systemów nawadniających , kable elektryczne praktycznie bez widocznego śladu .Gdy macie państwo pytania prosimy o kontakt telefoniczny.

***

Cena za 1m2 trawy przy zakupie 1000m2, do ceny należy doliczyć koszt transportu i ułożenia trawy (ułożenie na przygotowanym podłożu 5zł za 1m2).

Kontakt:

Tomasz 796642997

www.trawatomasza.com

t.kozak@onet.pl

płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Odbiór osobisty 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
dodatkowe informacje
Wystawiam faktury VAT