THE VERY BEST OF VICTORIA DE LOS ANGELES - 2CD SET (6541655098)

zakończona
24,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
  • List polecony ekonomiczny 6,00 zł
  • lokalizacja: Gdansk
  • stan: używane
  • liczba płyt w wydaniu: dwie

THE VERY BEST OF VICTORIA DE LOS ANGELES

- 2CD SETBOX

ORYGINALNE WYDANIE SYGNOWANE BY EMI RECORDS 2003 R.

STAN IDEALNY ... PEŁNE ZESTAWIENIA NA JEDNYM Z ZDJĘĆ

Victoria de Los Angeles, właśc. Victoria Gomez Cima (ur. 1 listopada 1923 w Barcelonie - zm. 15 stycznia 2005 w Barcelonie), hiszpańska śpiewaczka operowa, sopran liryczny.
Studiowała w konserwatorium w Barcelonie, które ukończyła z wyróżnieniem w 1943, przerobiwszy 6-letni kurs w trzy lata. W latach 1945-1948 występowała w Gran Teatro del Liceo w Barcelonie; debiutowała tamże w styczniu 1945 partią Hrabiny w Weselu Figara Mozarta . W 1947 zdobyła pierwszą nagrodę na konkursie wokalnym w Genewie ,a następnie wzięła udział w radiowym wykonaniu opery Krótkie życie Manuela de Falli, co było początkiem jej kariery międzynarodowej.
W 1949 odbyła pełne sukcesów, tournée po krajach Ameryki Południowej. W kolejnych latach występowała gościnnie m.in. w Operze paryskiej, Metropolitan Opera w Nowym Jorku, La Scali w Mediolanie. Najsłynniejszymi wykonaniami w początkowych latach kariery były partie Małgorzaty w Fauście Charlesa Gounoda, Mimi w Cyganerii Giacomo Pucciniego oraz Ariadny w Ariadnie na Naxos Richarda Straussa.
W latach 1951-1961 regularnie współpracowała z Metropolitan Opera, występowała gościnnie także w Operze wiedeńskiej (1957) oraz na festiwalu w Bayreuth (1961, 1962). Nagrywała dla radia i wytwórni płytowych (głównie EMI i RCA); łącznie nagrała ponad 80 płyt, w tym 21 oper oraz 25 z recitalami. Nie dysponując wielkim talentem aktorskim, z powodzeniem występowała z recitalami; koncertowała w Australii, Nowej Zelandii, Ameryce Północnej i Południowej, RFN oraz krajach skandynawskich. W 1976 i 1984 koncertowała w Polsce. Obok repertuaru operowego chętnie wykonywała pieśni hiszpańskie, zwłaszcza Manuela de Falli i Enrique Granadosa.


Jej głos - sopran liryczny - charakteryzował się czystością i delikatnością. Jednym z jej najsłynniejszych nagrań płytowych była Cyganeria (dla wytwórni EMI, 1956), wykonana wspólnie z Jussi Bjoerlingiem.
Inne znane role operowe to m.in.:
Madame Butterfly Pucciniego (rola tytułowa)
Manon Masseneta (rola tytułowa)
Micaela w Carmen Bizeta
Melizanda w Peleasie i Melizandzie Debussy’ego
Violetta w Traviacie Verdiego
Rozyna w Cyruliku sewilskim Rossiniego
Ewa w Śpiewakach norymberskich Wagnera
Elżebieta w Tannhaeuserze Wagnera
Elza w Lohengrinie Wagnera

wysyłka gratis
metody płatności
  • PayU
  • Zwykły przelew bankowy
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony ekonomiczny 6,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
dodatkowe informacje

dane sprzedawcy

pozostałe informacje

Witając serdecznie / prosząc o przeczytanie tego co poniżej zawarto : * Nie zamykam aukcji - wystawiam jedynie w formie licytacji i każdy zainteresowany ma równe szanse zakupić licytowany przedmiot * Nie umawiam się na odbiór osobisty ( brak czasu ) * Dane wraz z info związane z zakupem / sprzedażą otrzymujesz każdorazowo mailem bezpośrednio od Allegro * Na przelewie prosiłbym podać swój nick i numer aukcji. * Wysyłka w ciągu - 3 dni od daty zaksięgowania kwoty na moim koncie. * Zdjęcia zamieszczone na aukcji, zawsze są autentyczne i zgodne z wystawionym przedmiotem. * Na wpłatę czekam max - 10 dni . Po tym czasie rozpoczynam procedurę zwrotu prowizji i wystawiam odpowiedni komentarz. Przeczytaj również i to : * wpłata dokonana przelewem bezpośrednio na KONTO MEGO BANKU księgowana jest najpóźniej następnego dnia roboczego. * wpłata dokonana za pośrednictwem PayU księgowana jest do - 3 dni roboczych , w tym przypadku nadanie przesyłki - MOŻE , ale NIE MUSI się opóźnić. Jest to spowodowane możliwością zaksięgowania pieniędzy dopiero po 3 dniach od momentu zapłaty przez PayU . * wpłata dokonana za pośrednictwem Poczty Polskiej - księgowana jest do 7 dni na mym koncie Dokonaj sam wyboru w kwestii zapłaty - mając na uwadze to co napisałem powyżej...... Bez obaw .... jeśli coś Ci wypadnie - proszę skorzystać z maila i powiadomić - to lepsze niż niepewność Sprzedającego i Kupującego ..... należę do wyrozumiałych ... więc proszę o to także drugą stronę :):)