Tatrzański Park Narodowy. ATLAS [Zakopane 1985] (6910859767)

do wyczerpania przedmiotów

parametry

  • stan: używany
  • faktura: Nie wystawiam faktury
  • waga (z opakowaniem): 2 [kg]
  • okładka: twarda
  • rok wydania (xxxx): 1985
  • język: polski
  • typ publikacji: atlas
  • zakres: woj. małopolskie

opis

Tytuł: Tatrzański Park Narodowy. ATLAS.
Autor: praca zbiorowa pod redakcją Kazimierza Trafasa – Wincenty Łyczek, Wiesław Rutkowski, Bożena Mazurek, Jadwiga Skwarska, Zygmunt Witczak.
Wydawca: Tatrzański Park Narodowy & Polskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk o Ziemi. Oddział w Warszawie, Warszawa-Zakopane 1985. 8 stron tekstu oraz 32 rozkładane wielkoformatowe mapy, oprawa twarda z tworzywa, format okładki (mapy składane na pół i na cztery) 33x44 cm. Stan dobry - ogólne podniszczenie i zabrudzenia okładki oraz środka – poza tym stan OK.

Opis: (…)Ogółem Atlas TPN składa się z 32 plansz. Trzy pierwsze, wprowadzające, obejmują: mapę ogólną całych Tatr w skali 1:100000 opracowaną na podstawie aktualnych map typograficznych i turystycznych polskich i słowackich, mapę topograficzną Tatr Polskich w skali 1:50000, będącą uproszczoną wersją mapy Służby Topograficznej WP oraz mapę hipsometryczną w tej samej skali, której elementy stanowią także tło dla map tematycznych Atlasu. Zagadnieniom geologii i geomorfologii poświęconych jest 7 plansz, przy czym jedna z nich tzn. mapa geomorfologiczna zamieszczona jest w dwóch częściach w większej skali tj. 1:30000 z uwagi na bardzo duże bogactwo treści. Mapy w tej grupie są w dużym stopniu niezależne od siebie, chodziło bowiem o pokazanie zróżnicowanego podejścia różnych naukowców do podobnych tematycznie zagadnień, badania bowiem trwają i wiele spraw wymaga jeszcze wyjaśnień, Plansze dotyczące wód oraz klimatu stanowią w większości adaptację map już publikowanych (dotyczy to przede wszystkim zestawu mapek odnoszących się do całych Tatr a zmieszczonych w dziale „Klimat Tatr”, wydanym przez Słowacką Akademię Nauk) są też w tej grupie mapy zupełnie nowe jak np.. Mapa hydrochemiczna czy też oryginalne ujęcie syntetyczne pięter klimatycznych. Dużą grupę, proporcjonalną do znaczenia tych zagadnień - stanowią mapy dotyczące lasów tatrzańskich, w większości są to oryginalne opracowania pod kierunkiem nieżyjącego już prof.. S. Myczkowskiego - jednego z gorących zwolenników wydania ATLAS; w tej grupie znajduje się też mapa gleb tatrzańskich. Część atlasu poświęconą środowisku przyrodniczemu uzupełnia kilka mapek informujących o rozmieszczeniu zwierząt oraz 3 mapy traktujące o tak istotnych zagadnieniach jakimi są z jednej strony zagrożenia i przekształcenia środowiska a z drugiej strony jego ochrona. Działalność człowieka w Tatrach Polskich przedstawiona jest na 5 planszach, traktujących o pasterstwie, działalności górniczo-przemysłowej oraz turystyce a także o rozwoju badań naukowych. W tej grupie znajduje się także plansza poświęcona ratownictwu - zadaniu dzisiaj bardzo istotnemu wobec lawinowego wzrostu liczby wypadków spowodowanych przez, nie zawsze odpowiednio przygotowanych a nawet nieodpowiedzialnych turystów i taterników. Atlas kończy synteza niezatwierdzonego jeszcze projektu planu zagospodarowania przestrzennego TPN wykonana przez Instytut Kształtowania Środowiska.(…)
Do ATLASU dołączona została również 14-arkuszowa mapa topograficzna Tatr Polskich w skali 1:10000, opracowana i wykonana przez Służbę Topograficzną Wojska Polskiego. Jest to po raz pierwszy udostępniona szerszemu ogółowi tak szczegółowa mapa topograficzna Tatr.

Atlas zawiera mapy:

1. Tatry - mapa przeglądowa;
2. Tatrzański park narodowy - mapa przeglądowa;
3. Tatrzański park narodowy - mapa hipsometryczna;
4. Geologia (litografia i stratygrafia);
5. Geologia - utwory czwartorzędowe;
6. Geologia - tektonika. Skala;
7. Hydrogeologia, speleologia;
8. Jaskinie (plany i przekroje wybranych jaskiń);
9. Geomorfologia;
10. Współczesne procesy geomorfologiczne;
11. Hydrografia;
12. Mapa hydrochemiczna;
13. Klimat I.;
14. Klimat II.;
15. Gleby;
16. Zbiorowiska roślinne;
17. Mapa drzewostanów;
18. Zasięgi drzew I.;
19. Zasięgi drzew II.;
20. Ważniejsze granice zasięgów lasu i kosodrzewiny;
21. Synantropizacja lasów;
22. Mapa przekształceń roślinności;
23. Zoogeografia;
24. Kompleksowa mapa sozologiczna I.;
25. Kompleksowa mapa sozologiczna II.;
26. Turystyka w ujęciu historycznym;
27. Turystyka - stan aktualny 1984 r.;
28. Pasterstwo;
29. Złoża, dawne górnictwo i przemysł;
30. Ratownictwo;
31. Plan zagospodarowania TPN;
32. Poznanie tatr przez człowieka.

- Polecam!
Dostawa i płatność
od 0,00 zł

Lokalizacja: Warszawa, Polska

Przesyłka płatna z góry

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
czas realizacji
List polecony ekonomiczny
pierwsza sztuka
darmowa
kolejna sztuka
darmowa
maksymalnie w paczce
1
czas realizacji
5-6 dni roboczych

Przesyłka płatna przy odbiorze

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
czas realizacji
Odbiór osobisty
pierwsza sztuka
0,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
-
czas realizacji
2 dni robocze

Płatności

Faktura

Nie wystawiam faktury
O sprzedającym
eLGie
99,6%
kupujących poleca tego sprzedającego

565

 

2

 z ostatnich 12 miesięcy

Zgodność z opisem

5,0

Czas wysyłki

4,9

Koszt wysyłki

5,0

Obsługa kupującego

5,0

Kontakt

  • 504****** (pokaż)
poniedziałek - niedziela
19:00 - 23:00

Informacje o sprzedającym

Witaj! ...i przeczytaj do końca ten mail!

Cieszę się, że udało Ci się wygrać moją aukcję! 

Jak chcesz bym przekazał Ci Twoją wygraną? 

Każda książka z wygranej aukcji może trafić do CIEBIE, jednym z poniżej podanych wariantów: - Po przelewie należności na moje konto - wysyłka listem poleconym ekonomicznym GRATIS! (Uwaga! - tylko POLSKA, poza POLSKĄ w zależności od opłaty Poczty Polskiej) ;

- Za pobraniem - do ceny książki, którą kupiłeś doliczę 17 zł [dla Poczty Polskiej] za list pobraniowy. - Jeśli jesteś z Warszawy, możemy się spotkać. Z przyczyn ograniczeń czasowych z mojej strony, proponuję spotkanie wyłącznie na Żoliborzu: (ulica Marii Kazimiery), w godzinach 20-23 każdego dnia tygodnia, w tym również w sobotę i niedzielę). Zadzwoń 504-080-299 - umówimy się na spotkanie i wtedy przekażę CI TWOJĄ wygraną.

- Jeśli otrzymujesz ten mail, a wcześniej już wysłałeś do mnie swoją decyzję w sprawie przekazania wygranego przedmiotu w aukcji - wybacz lecz wysyłam go do wszystkich zwycięzców w moich aukcjach. - O wyborze wersji, w jakiej mam przekazać TOBIE TWOJĄ wygraną, powiadom mnie mailem  [elgie@onet.pl]). - Odpowiadając i wpłacając na konto: podaj numer aukcji lub tytuł pozycji, którą wygrałeś, bym mógł wystawić TOMIE pozytywny komentarz! Mój telefon: (0) 504-080-299.

Przepraszam za może przydługi tekst instrukcji i proszę - ODPOWIEDZ!

Pozdrawiam, eLGie

Moje dane: Leszek Grzechnik ul. Marii Kazimiery 26 m. 83 01-641 Warszawa

Moje konto: Inteligo 50-1020-5558-1111-1025-8340-0085 (50102055581111102583400085) [Uwaga: INTELIGO - to e-konto prowadzone przez PKO BP. Jeśli nie masz e-konta internetowego, możesz wpłacić na podane e-konto (BEZ PROWIZJI!) w każdym oddziale PKO BP w TWOJEJ miejscowości. Polecam!]

Dziękuję za udział w mojej aukcji.

Pozdrawiam, eLGie

Pozostałe informacje

email: elgie@onet.pl
telefon: 504080299
Numer oferty:6910859767
Zgłoś naruszenie zasad

Sponsorowane oferty z tej kategorii

Do góry