SZCZĘŚCIE SPOSOBEM NAUKOWYM WYŁOŻONE Nettle (P) (6482993251)

zakończona
12,50 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

  • stan: nowy
  • okładka: miękka
  • rok wydania (xxxx): 2005

Daniel Nettle SZCZĘŚCIE SPOSOBEM NAUKOWYM WYŁOŻONE

Wydawnictwo Prószyński i S-ka 2005

Książka nowa, nieużywana, powystawowa (minimalne ślady).

Czym jest szczęście? Czy potrafimy je zmierzyć? Dlaczego niektórzy są szczęśliwi, a inni nie? Czy istnieje jakaś skuteczna recepta na wieczne szczęście?

W oparciu o wyniki najnowszych badań Daniel Nettle stara się odpowiedzieć na pytania o istotę szczęścia i odkryć przyczyny jego niezwykłej atrakcyjności. W tym celu analizuje działanie układów mózgowych, leków zmieniających świadomość, a nawet próbuje określić wartość rynkową tego wymarzonego stanu. Mimo iż wnioski płynące z lektury są raczej pesymistyczne - wieczne szczęście okazuje się utopią - to jednak, jak przekonuje autor, samo dążenia do jego osiągnięcia ma wielką wartość i wręcz nadaje sens życiu. To nie okoliczności decydują o tym, czy jesteśmy szczęśliwi, ale przede wszystkim nasza postawa wobec życia.

Nettle, podobnie jak filozofowie, pokazuje, że istotą szczęścia jest jego nieuchwytność i nieosiągalność. A jest tak w dużej mierze za sprawą biologicznej części naszej ludzkiej natury.

Polityka, 10 marca 2007

Daniel Nettle

Wykłada psychologię w University of Newcastle. Jest autorem wielu książek, m.in: Vanishing Voices (razem z Suzanne Romaine), Linguistic Diversity oraz Strong Imagination: Madness, Creativity, and Human Nature

wysyłka gratis
metody płatności
  • PayU
  • Zwykły przelew bankowy
    • Bank Millennium S.A. 80 1160 2202 0000 0001 8035 1367
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony ekonomiczny
kolejna sztuka:
maksymalnie w paczce: 1
dodatkowe informacje
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua

dane sprzedawcy