Szachy podręcznik Cięglewicz Morphy ok.1903 rzadki (6908410538)

zakończona
160,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
  • List polecony ekonomiczny gratis
  • lokalizacja: Sandomierz, Polska

Unikalna pozycja na rynku antykwarycznym: „Gra w szachy. Teoretyczny i praktyczny przewodnik gry szachowej z podobizną P.Morphy’ego ułożyli P.B. i Bronisław Cięglewicz”.

O autorach nic mi nie wiadomo, książka zaś ukazała się nakładem Księgarni Wilhelma Zukerkrandla we Lwowie i Złoczowie około 1903 roku.

Od tamtej pory teoria gry szachowej posunęła się o wiele naprzód, ale jeżeli ktoś opanuje wiedzę zawartą w tym podręczniku to i tak osiągnie poziom mistrzowski.

Książka jest zarazem pośmiertnym hołdem złożonym jednemu z najwybitniejszych szachistów wszechczasów Paulowi Morphy’emu. To na jego błyskotliwych zagraniach i na podstawie wygranych przez niego partiach autorzy skompilowali oferowany podręcznik. https://pl.wikipedia­.org/wiki/Paul_Morph­y

Swoją drogą życiorys Morphy’ego przypomina trochę życiowe przypadki innego amerykańskiego szachowego geniusza Roberta Fishera. https://pl.wikipedia­.org/wiki/Bobby_Fisc­her

Format 15x10cm. Stron 435. Współczesna oprawa płócienna.

Przycięta tablica z podobizną Morphy’ego i na marginesie jednaj ze stron niewielkie znaczki długopisem lub ołówkiem kopiowym, poza tym bdb.

Nie wysyłam za granicę, ale za to w kraju wysyłka gratis!!!Nie przyjmuję zwrotów!!! Oczywiście żadnych pobrań i temu podobnych kombinacji!!!

wysyłka gratis
metody płatności
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony ekonomiczny gratis
kolejna sztuka: gratis
maksymalnie w paczce: 1
dodatkowe informacje