Święci nie zarażają.Siostra Faustyna ostatnie lata (6788780069)

zakończona
39,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
  • List polecony ekonomiczny 15,00 zł
  • List polecony priorytetowy 16,00 zł
  • lokalizacja: Kraków
  • stan: nowy
  • okładka: twarda
  • rok wydania (xxxx): 2016

Marzena i Marek Florkowscy

Święci nie zarażają. Siostra Faustyna ostatnie lata życia

ISBN: 978-83-932133-3-7 180/250 mm/s. 211

MMF 2016

OSTATNI WSTĘP ś.p. Kardynała Franciszka Macharskiego
o chorobie i umieraniu

Polecamy szczególną książkę o ostatnich latach życia Siostry Faustyny i jej lekarzu, który odczytał w niej świętość.
200 unikalnych, kolorowych zdjęć. Ponad 200 stron wzruszeń.

Marzena i Marek Florkowscy

Święci nie zarażają
Siostra Faustyna - ostatnie lata życia

W tym roku mija dokładnie 80 lat od momentu, gdy Siostra Faustyna przekroczyła bramę Sanatorium Gruźliczego w Krakowie mieszczącego się przy ówczesnych Miejskich Zakładach Sanitarnych (obecny Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II). Spędziła tu osiem miesięcy.

Czy 8 miesięcy to dużo? 8 miesięcy z 33 lat życia. 8 miesięcy z 13 lat spędzonych w klasztorze. 8 miesięcy z 5 lat przeżytych w Krakowie. 8 miesięcy w szpitalu. Dokładnie 259 dni. Czekania na narodziny – dla nieba.

Czy w tej szpitalnej separatce leżała w czarnym habicie? Czy zdejmowała biały czepek i czarny welon? Czy poprzez chorobę ktoś dostrzegł w niej młodą, niewiele ponad trzydziestoletnią kobietę? Przecież tak niedawno miała na sobie różową sukieneczkę z falbankami z boku. Włosy do tyłu zaczesane w gruby, jak ręka warkocz. Był czerwiec 1924 roku, gdy z siostrami i koleżanką wybrała się na potańcówkę w dawnym parku Wenecja w Łodzi. „Była bardzo zgrabną i wesołą dziewczyną, i mogła się podobać” – zapamiętała ją siostra Natalia. I zapewne podobała się i to niejednemu. Nawet wtedy, tamtego czerwcowego popołudnia. Ten chłopiec, który poprosił ją do tańca. Kim był?

Czasem jej wygląd był przedmiotem złośliwości: „Piegowata zakonnica”, „Przez sitko opalana”– tak w gniewie myślała o niej jedna z wychowanek. Tego specyficznego blasku jej oczy nabierały także wówczas, w szpitalu. Jeszcze mocniejszego na tle ściągniętej chorobą twarzy. Rozjaśniały się w chwilach objawień, ekstaz, mistycznych zrękowin i zaślubin. Także wówczas, gdy doświadczała daru bilokacji, lewitacji, ukrytych stygmatów, gdy czytała w duszach ludzkich.

Jaka była ta codzienność szpitalna? To właśnie tu, z dala od klasztoru, Siostra Faustyna bywała uparta gdy chciała iść do kapliczki, dyskutowała z lekarzem, w wolnych chwilach szydełkowała, cieszyła się z soku z malin i pomarańczy, zaprzyjaźniła się ze świeckimi pacjentami, narzekała na gadatliwość mężczyzn. Pisała Dzienniczek.

A lekarz Siostry Faustyny? Doktor Adam Zylber, który odszedł w niepamięć, bo jego nazwisko zostało pomyłkowo zapisane? Powiedział to jedno zdanie: „Święci nie zarażają”. Całkowicie pozbawione sensu z punktu widzenia medycznego - przecież przez tyle lat pracy widział, jak potężne żniwo zbierają choroby zakaźne. Lekkomyślnie powiesił obrazek suchotniczki na łóżkiem swojego dziecka. I nie gruźlica zabiła jego rodzinę. I nie dzięki medycynie o nim pamiętamy.

A święci zarażają – tylko w zupełnie inny sposób.

"Dla wielu z nas, także chorych w domach i pacjentów szpitali, może być wskazówką, jak owocnie wykorzystać czas cierpienia i samotności" - napisał Kardynał Franciszek Macharski.

„Książka napisana z pasją, ubogacona wieloma archiwaliami stanowi bardzo cenną pozycję w bibliografii św. Siostry Faustyny" - siostra Elżbieta M. Siepak ZMBM.

Marzena i Marek Florkowscy

Święci nie zarażają. Siostra Faustyna - ostatnie lata życia

MMF, Kraków 2016

wysyłka gratis
metody płatności
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony priorytetowy 16,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
List polecony ekonomiczny 15,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
dodatkowe informacje