Studia Socjologiczne Kwartalnik Nr 1(24) 1967 WAW (6999479232)

do wyczerpania przedmiotów

parametry

  • stan: używany
  • faktura: Wystawiam fakturę VAT
  • rok wydania (xxxx): 1967
  • okładka: miękka

Opis

Studia Socjologiczne Kwartalnik Nr 1(24) 1967

Wrocław-Warszawa-Kra­ków-Gdańsk1967, Ossolineum

Str. 310, [2]

Oprawa broszurowa, 24 cm

Stan bdb.- (otarcia brzegów okł., przebarwienia brzegów okładki, nieznaczne otarcie grzbietu).

J. Hochfield, Departament Nauk Społecznych UNESCO - modele programu

Miejsce nauk społecznych w systemie konstytucyjnych celów i funkcji UNESCO. Ciągłość i brak ciągłości w rozwoju sektora nauk społecznych UNESCO. Zarys nowego modelu założenia i struktura: organizacja i zakres kompetencji: struktura działalności - Wydział Międzynarodowego Rozwoju Nauk Społecznyth; Wydział Nauk Społecznych Stosowanych; Biuro Analizy Ekonomicznej. Możliwość ulepszeń i rola środowisk naukowych.

J. J. Wiatr, O niektórych ideologicznych problemach socjalizmu. Historyczna rola ideologii socjalistycznej. O tak zwanym kryzysie ideologicznym komunizmu. Rozwój socjalizmu a problemy ideologii.

N. Assorodobraj, Rola historii w narodzinach świadomości narodowej w Afryce zachodniej. Narodziny samoświadomości historycznej w Afryce. Węzłowe problemy dekolonizacji historii afrykańskiej. Tradycyjna i naukowa historia w Afryce. Perspektywa porównawcza.

J.Possart, Niektóre elementy świadomości historycznej mieszkańców miast Polski współczesnej (wstępna próba sondażu ankietowego). Oceny wybranych wydarzeń i wątków historycznych: hierarchia ważności elementów wychowania historycznego młodzieży; oceny powstań. Sentymenty dla historii: pietyzm dla pamiątek przeszłości; emocjonalne postawy wobec przeszłości.

S. Tyrowicz,, Dziedzictwo filozoficzne i filozoficzna świadomość. "Tradycjonaliści" i "antytradycjonaliści­" w filozofii akademickiej III Rzeszy. Sytuacja społeczno-polityczna i aktywizacja treści historycznych. Spór o tradycję jako manifestacja świadomości filozoficznej. Doktrynerzy urzędowi a tradycja.

W. Dreczyński, Analiza pojęcia pozycji społecznej. Przegląd treści pojęcia pozycji społecznej. Propozycje regulacji treści pojęcia pozycji społecznej. Uwagi o wskaźnikach pozycji społecznej. Uwagi końcowe,

H. Białyszewski,, Rola społeczna jako kategoria struktury Geneza pojęcia "rola społeczna". Pozycja społeczna. Definicje roli społecznej: rola a pozycja (status); oczekiwania, normy, sankcje: zachowanie nosiciela roli (aktora). Treść roli społecznej: wewnętrzna struktura ról. Konflikt ikt ról i mechanizmy jego regulacji. Koncepcja roli w teorii konfliktu społecznego.

A. K. Koźmiński,, Rola zawodowa dyrektora przedsiębiorstwa w aktualnym systemie zarządzania gospodarką socjalistyczną . Uwagi wstępne. Rola dyrektora na tle problematyki centralizacji i decentralizacji. Dyrektor w roli nadawcy informacji planistycznych. Rola dyrektora przedsiębiorstwa w trakcie realizacji planu.

J. Waluk, O zawodzie marynarza i motywach jego wyboru . Ogólne motywy wyboru zawodu. Co oznacza "z zawodu marynarz"? Zawód marynarza w opinii różnych grup marynarzy: pozytywne I negatywne strony zawodu marynarza. Motywy wyboru zawodu w opinii różnych grup marynarzy.

Problemy i kierunki

A. Podgórecki, Problem klasyfikacji nauk prawnych. Uwagi wstępne. Niektóre problemy definicyjne i metodologiczne związane z klasyfikacją nauk prawnych. Propozycja klasyfikacji. Wnioski.

J. W. Harz, Socjologiczne .problemy samorządu spółdzielczego w Polsce 247 Uwagi wstępne. Samorząd spółdzielczy formą społecznego uczestnictwa w systemie demokracji socjalistycznej. Samorząd spółdzielczy w systemie struktury centralnych organizacji państwowych, organów kierujących i planujących. Organa samorządu spółdzielczego - mechanizm ich funkcjonowania, a aktywizacja działania społecznego.

J.Mikułowski - Pomorski, Socjologia muzeum i jej zastosowanie praktyczneODBIÓR OSOBISTY KSIĄŻEK

Zapraszamy do naszego antykwariatu mieszczącego się w Warszawie [więcej informacji w zakładce dostawa i płatność lub w zakładce o sprzedającym] . Na miejscu prowadzimy sprzedaż oraz skup książek [naukowych, przedwojennych, pierwszych wydań].

ANTYKWARIAT jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 11.oo-19.oo. Dzwonić w sprawie skupu / sprzedaży książek można w godzinach 8.oo-22.oo, od poniedziałku do niedzieli (telefon: 888 313 332).

Dostawa i płatność
od 8,50 zł

Lokalizacja: Warszawa, Polska

Przesyłka płatna z góry

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
Odbiór osobisty po przedpłacie
pierwsza sztuka
0,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
-
Pocztex Kurier48
pierwsza sztuka
8,50 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
200

Przesyłka płatna przy odbiorze

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
Odbiór osobisty
pierwsza sztuka
0,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
-
Pocztex Kurier48 pobraniowy
pierwsza sztuka
13,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
200

Punkty odbioru

Warszawa, Mokotów
Narbutta 41/43 lok. 35
02-529 warszawa
woj. mazowieckie
email: antykwariatwaw@gmail.com
tel.: 888313332

  • poniedziałek - piątek 11:00 - 19:00

płatność kartą i gotówką
poinformujemy o terminie odbioru

Płatności

Faktura

Wystawiam fakturę VAT
Gwarancja
1 miesiąc

Rodzaj gwarancji

productenta/dystrybutora

Okres gwarancji

1 miesiąc
Reklamacja
1 rok

Czas na reklamację z tytułu rękojmi

1 rok
rękojmia wyłączona dla przedsiębiorców

Adres do reklamacji

Antykwariat Warszawa
Narbutta 41/43 lok. 35
02-536 WARSZAWA
Dodatkowe informacje

Wyłączam możliwość reklamacji towarów używanych. Reklamacja na podstawie odstępstwa stanu sprzedawanego obiektu od jego opisu w ofercie internetowej na aukcjach allegro.

Telefon do reklamacji 22 646 06 44.

Zwroty

Czas na odstąpienie od umowy

14 dni

Adres do zwrotu

Antykwariat Warszawa
Narbutta 41/43 lok. 35
02-536 Warszawa

Koszt przesyłki zwrotnej pokrywa

kupujący
O sprzedającym
AntykwariatWaw
99,9%
kupujących poleca tego sprzedającego

2171

 

2

 z ostatnich 12 miesięcy

Zgodność z opisem

5,0

Czas wysyłki

5,0

Koszt wysyłki

4,9

Obsługa kupującego

5,0

Dane firmy

Kontakt

  • +48********* (pokaż)
  • 226****** (pokaż)
poniedziałek - piątek
11:00 - 19:00
sobota - niedziela
zamknięte

Informacje o sprzedającym

Po ODBIÓR OSOBISTY KSIĄŻEK zapraszamy do naszego antykwariatu mieszczącego się na Starym Mokotowie, na ulicy NARBUTTA 41/43 lokal 35 (ok. 50 metrów od kina Iluzjon, na skwerze Antoniego Słonimskiego / około 300 metrów od Metra Pole Mokotowskie). Na miejscu prowadzimy sprzedaż oraz skup książek. Zamówione książki - po otrzymaniu mailowego potwierdzenia - można odbierać od poniedziałku do piątku w godzinach 11-19.

Pozostałe informacje

Numer konta : 71 1950 0001 2006 0628 9818 0002 / Maciej Barski Antykwariat Warszawa

Na odbiór osobisty zamówionych książek czekamy 14 dni / Na wpłatę za książki czekamy do 14 dni, następnie wstępujemy do allegro o zwrot prowizji / Wysyłka następuje w ciągu trzech dni roboczych od zaksięgowania należności na koncie, a w przypadku zamówień za pobraniem w ciągu trzech dni od daty złożenia zamówienia / Po złożeniu zamówienia prosimy o jak najszybsze wypełnienie formularza dostawy, nawet jeśli płatność ma nastąpić w późniejszym terminie.

Wyświetlenia:3
Numer oferty:6999479232
Zgłoś naruszenie zasad

Sponsorowane oferty z tej kategorii

Do góry