STARY ZEGAR STOJĄCY GUSTAV BECKER_MEDALOWY OK.1925 (6542105779)

zakończona

Kontakt z nami:

tel. 661 886 000

mail: starezegary7@go2.pl
telefon: 661 886 000
Godziny otwarcia:
- poniedziałek
od 9.00 do 20.00
- od wtorku do piątku
od 9.00 do 17.00

Wysyłka i odbiór
Dostępne możliwości:
- Odbiór osobisty
- Kurierzy: DHL oraz GLS

Odbiór osobisty:
ul. Kranów 21
26-021 Daleszyce k.Kielc

Płatności:
- Przelew na konto
- Gotówka przy odbiorze

Informujemy Państwa, że prowadzona przez nas sprzedaż dokonywana jest wyłącznie za pośrednictwem Allegro. Osoby ze znaczkiem koperty prosimy o wcześniejsze potwierdzenie złożenie oferty.

Szanowni Państwo,

Przedmiotem aukcji jest stary zegar stojący typu "chłop" wyprodukowany
w latach dwudziestych ubiegłego wieku przez fabrykę Gustava Beckera.
Zegar dość wysoki - 212 cm.

Proponowany zegar został wyprodukowany ok. 1925 roku przez znaną firmę Gustav Becker. Zegar posiada medalowy, sygnowany i numerowany pełnopłytowy mechanizm. Jest to zegar dwuwagowy o czterostrunowym, sygnowanym gongu, wybijającym czystym brzmieniem połówki i pełne godziny.

Tarcza, wagi i wahadło - mosiężne - nieczyszczone. Tarcza zachowana
w idealnym stanie. Uwagę na tarczy przyciągają (w centralnym punkcie) delikatny motyw zdobniczy, wyraźne arabskie indeksy godzinowe oraz duże oksydowane wskazówki. Szkło przesłaniające tarczę - oryginalne wypukłe.

Delikatnie rzeźbiona skrzynia wykonana z drzewa (prawdopodobnie orzechowego jest dość lekka), w kolorze brązu wpadającego w odcień wiśni.
W drzwiach skrzyni trójdzielne kryształowe szkło, fazowane na brzegach.

Prezentowany zegar jak na swoje lata jest zachowany w bardzo dobrym stanie.

Zegar niewątpliwie będzie przepięknym uzupełnieniem i ozdobą każdego salonu, gabinetu i holu.

IDEALNY ZEGAR NA PREZENT OKOLICZNOŚCIOWY, JUBILEUSZOWY ETC.
Zegar zachował się w całości oryginalny i kompletny,
tak jak go wyprodukował producent. W skrzyni poprzedni właściciel dokonał wzmocnienia dołu, celem ustabilizowania zegara (wbito dwa bolce stabilizujące
i ulokowano je za przednimi nóżkami, tak aby były nie widoczne dla oka).

Zegar po przeglądzie zegarmistrzowskim, na który udzielamy dwunastomiesięcznej gwarancji.
Bicia zegara można posłuchać klikając poniższy link


Wymiary:

wysokość 212 cm

szerokość - 50 cm

głębokość - 26 cm

średnica tarczy 27 cm

W przypadku szczegółowych pytań proszę o kontakt:
starezegary7@o2.pl lub tel. 661 886 000

HISTORIA ZEGARÓW GUSTAV BECKER

Firma została założona przez Gustava Beckeraw w roku 1847 w miejscowości Freiburg
(obecnie Świebodzice na Dolnym Śląsku). Za dzień otwarcia uważa się 01.04.1847r.
gdy Gustav Becker w Gazecie Feiburskiej umieścił następujące ogłoszenie:

"Mam niezwykłą przyjemność i honor poinformować, że przy Bahnhofstrasse 257
w domu murarza Paslera otworzyłem zakład zegarmistrzowski. Proszę o zaufanie do moich umiejętności i zapewniam, że moim największym zamiarem jest służyć Państwu uczciwie i ofiarnie. Jednocześnie zachęcam do sprawdzenia bogatej kolekcji zegarów zapewniając jednocześnie ich dużą dokładność".

Jak historia dalej pokazuje, mimo daty 01.04. nie był to żart prima-aprilisowy.

Gustav Becker jako czeladnik zegarmistrzowski praktykował we Frankfurcie,
Monachi­um, Berlinie, La Chaux-de-Fonds (Szwajcaria). Duży wpływ na jego dalszą pracę miał pobyt w Wiedniu, gdzie poznał dobrze mechanizmy tzw. "wiedeńczyków", które z powodzeniem były stosowane później w wielu jego zegarach. Niewątpliwe znaczenie na prężny rozwój jego firmy miała sytuacja ekonomiczna jaka wówczas panowała na Śląsku. Włókiennictwo miało duże straty, kopalnie srebra były ze względu na wyczerpane złoża zamykane. Władze pruskie były więc zainteresowane stworzeniem nowych miejsc pracy.
Z zainteresowaniem obserwowały poczynania ambitnego i energicznego Beckera. Zaproponowano mu korzystne kredyty, w oparciu, o które stworzył podwaliny swojej dużej firmy. G.B. umarł w 1885 r. Nie każdy wie, że został pochowany w Świebodzicach. Grobowiec istnieje do dzisiaj. W 1927 firma ze względu na szalejącą inflację popadła
w duże kłopoty finansowe skutkujące przejęciem jej w 1932 r przez firmę Junghans. Niektóre zegary produkowane później przez Junghansa miały na płycie sygnatury G.B. Ostatni Becker wyszedł w 1939 r.
.

płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Odbiór osobisty 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
dodatkowe informacje
ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ DOSTARCZENIA ZEGARA DO KLIENTA NASZYM ŚRODKIEM TRANSPORTU DO KAŻDEGO MIEJSCA W POLSCE. WYSOKOŚĆ TEJ KWOTY UZALEŻNIONA JEST OD MIEJSCA DOSTAWY. W CENĘ WLICZONE JEST RÓWNIEŻ USTAWIENIE I URUCHOMIENIE ZEGARA.
Wystawiam faktury VAT

dane sprzedawcy

WITAMY PAŃSTWA NA NASZYCH AUKCJACH. Na allegro działamy praktycznie od początków powstania portalu aukcyjnego. Od 2004 r. pod nazwą TOMBEST1 a od 2007 roku pod nazwą STARE-ZEGARY. Zmiana nazwy miała związek z naszym wyspecjalizowanym profilem w świecie antyków. Od lat jesteśmy znani i cenieni w branży antyków, głównie w segmencie zegarowym oraz współpracujemy z najlepszymi zegarmistrzami w większych miastach w Polce. Przez około 10 letni okres działalności na allegro zdobyliśmy przeszło dwa tysiące pozytywnych komentarzy, co wyróżnia nas na tle konkurencji solidnością, rzetelnością oraz uczciwym podejściem do Klienta. WSZYSTKIE NASZE ZEGARY SĄ ORYGINALNE, KOMPLETNE I SPRAWNE (chyba, że w aukcji zaznaczamy inaczej). STARAMY SIĘ JE OFEROWAĆ TAKIMI JAKIMI ZOSTAŁY WYPRODUKOWANE. NA NASZYCH AUKCJACH NIE ZNAJDĄ PAŃSTWO TZW. SKŁADAKÓW, PSEUDO SPRAWNYCH ZEGARÓW ZWAŻYWSZY, ŻE PRZEGLĄD KOSZTUJE OK. 350 ZŁ LUB CO GORSZA PO NIEPROFESJONALNEJ RENOWACJI MAŹNIĘCIA LAKIEROBEJCĄ.

reklamacje

Z REGUŁY NIE MIEWAMY REKLAMACJI. Wychodzące od nas zegary mają zalecenie dokonania następnego przeglądu po 7 latach. Niezależnie od wszystkiego, nasi zegarmistrzowie nie są cudotwórcami i nie są w stanie przewidzieć sporadycznych przypadków unieruchomienia czasomierzy. Stąd też UDZIELAMY NA MECHANIZMY ZEGAROWE 12 MIESIĘCZNEJ GWARANCJI (chyba, że w aukcji zaznaczono, że zegar nie podlega gwarancji). Gwarancja polega na zwrocie rekompensaty kwoty naprawy na podstawie przedłożonego nam rachunku od zegarmistrza REKOMENDOWANEGO PRZEZ NAS lub Państwa zegarmistrza, ale należącego do CECHU ZEGARMISTRZÓW. Nie preferujemy przesyłania "w lewo i prawo" zegarów narażając je na uszkodzenia w transporcie lub, co gorsza oddawania, zegarów do naprawy ludziom dokonującym na nich eksperymentów naprawczych. Mam nadzieję, że powyższe informacje pomogą Państwu w tym odpowiedzialnym i ekskluzywnym zakupie.

pozostałe informacje

Dziękując za czas poświęcony na przeczytanie powyższych informacji, zachęcam do kontaktu, służę pomocą w zakresie wyceny, ekspertyzy zegarów etc.