Srebrny kubek, podstakannik, Warszawa, K. F. Malcz (6912166080)

zakończona
3 500,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

T. +48 661 343 889

T. +48 663 309 997

E: galeria@grabekwlubli­nie.pl


Srebrny neobarokowy podstakannik
Warszaw­a, po 1851 r.
Karol Filip Malcz (akt. ok. 1827 - 1864)


Srebro próby 84, sztancowane, odlewane, częściowo złocone.

Cechowany imienną i warsztatową cechą złotnika oraz skróconym, dwusegmentowym znakiem probierczym stosowanym w Warszawie po 1851 roku – liczbą próby srebra wraz ze znakiem z dwugłowym orłem - godłem probierni warszawskiej.

Wymiary: 11.10 x 11.50 x 8.00 cm
Waga: 270.00 g

OPIS:
Naczynie na okrągłym, gładkim cokoliku przechodzącym w niewysoką wklęskę. Czara walcowata, gładka i złocona, na całej powierzchni ujęta w ażurowy, sztancowany w motyw liści akantu, esownic, kogucich grzebieni i kwiatów róży. Kołnierz od spodu i w górnej części dodatkowo dekorowany sztancowanymi półwałkami. Ucho wyniesione, wolutowe, dekorowane analogicznie do kołnierza okalającego naczynie.

BIBLIOGRAFIA:
R. Bobrow, Srebra warszawskie 1851-1939, Część pierwsza, Srebra ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie, Warszawa 1997, s. 125-136.
R. Bobrow, Srebra warszawskie 1851-1939, Część druga, Srebra ze zbiorów muzeów polskich kościelnych i prywatnych, Warszawa 1997, s. 44-45.
M. Gradowski, Znaki na srebrze, Znaki miejskie i państwowe używane na terenie Polski w jej obecnych granicach, Warszawa 2010
H. Lileyko, Srebra warszawskie w zbiorach Muzeum Historycznego m.. st. Warszawy, Warszawa 1979, s. 63-64, 76, 94.

STAN ZACHOWANIA:
Bardzo dobry. Na stopie widoczny ślad po naprawie.

Klientom Galerii Dawnych Sreber gwarantujemy kompetencję i najwyższą jakość usług,
a także oryginalność oferowanych obiektów.

Ceny podlegają negocjacjom. Przyjmujemy rozsądne oferty.
Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, prosimy o kontakt:

E. galeria@grabekwlubli­nie.pl

T. +48 661 343 889

T. +48 663 309 997
©2017 Galeria Grabek w Lublinie. Wszystkie prawa zastrzeżone
wysyłka gratis
metody płatności
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska 27,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Odbiór osobisty 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
dodatkowe informacje
Wystawiam fakturę VAT-marża

dane sprzedawcy

 1. Właścicielem konta galeria-grabek jest firma Łukasz Grabek Art Software  wpisana do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Prezydenta Miasta Lublin, pod numerem 96532, NIP: 537-213-97-54, Regon: 060531216.   

2. Dokonując zakupu na koncie galeria-grabek Kupujący potwierdza fakt zapoznania  się z treścią zakładek "Informacje od Sprzedającego".      

3. Sprzedający oświadcza, że zobowiązuje się dostarczać Kupującym zakupione przedmioty  bez wad, z wyłączeniem wad wskazanych w ofercie sprzedaży.   

4. Do każdej transakcji Sprzedający dołącza  fakturę Vat-marża. zmień

kontakt

  • poniedziałek - piątek 09:30 - 18:00
  • sobota - niedziela zamknięte

pozostałe informacje

DOSTAWA I ODBIÓR:  

1. Zakupione przedmioty są wysyłane w ciągu 48 godzin od zaksięgowania wpłaty, z wyjątkiem sobót, niedziel oraz świąt, za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD lub Poczty Polskiej (paczka priorytetowa).  

2. Opłaty mogą się wahać w zależności od oferowanego przedmiotu i są dostępne w danych aukcji, w zakładce „Dostawa i płatność”. Podane opłaty dotyczą tylko Kupujących z terenu Polski.  Koszt przesyłki zagranicznej jest wyliczany indywidualnie, w zależności od adresu dostawy podanego przez Kupującego.  

3. Czas dostawy zakupionego przedmiotu od momentu nadania wynosi średnio:  - w przypadku firmy kurierskiej DPD – na drugi dzień  - w przypadku Poczty Polskiej i usługi Paczka Priorytetowa – 2-3 dni.  - w przypadku przesyłki zagranicznej w zależności od adresu dostawy. 

4. Kupujący może także odebrać zakupiony przedmiot osobiście, po uprzednim uzgodnieniu okoliczności odbioru ze Sprzedającym.  


SPOSÓB I TERMIN ZAPŁATY: 

1. Sprzedający przyjmuje wpłaty w przeciągu 7 dni od daty sprzedaży w następujących formach:  - przez system Payu  - przelewem na rachunek bankowy mBank:  66 1140 2004 0000 3902 6436 4377  - w gotówce przy odbiorze osobistym  - przesyłką kurierską lub Poczta Polską za pobraniem, po uprzednim uzgodnieniu.  

2. W przypadku braku wpłaty i kontaktu wszczynamy procedurę związaną z odzyskaniem prowizji i wyciągnięciem konsekwencji ze strony allegro wobec Kupującego. Wystawienie negatywnego  komentarza to dla nas ostateczność, na którą do tej pory się nie zdecydowaliśmy.  


OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH:  

1. Zgodnie z wymogami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych wszystkie dane użytkowników są poufne i są wykorzystywane tylko do prawidłowej realizacji zamówienia.  

2. Dane osobowe Kupujących nie są udostępnianie osobom trzecim ani innym podmiotom.  

3. Klient ma prawo do wglądu w swoje dane osobowe oraz do ich poprawienia, a także prawo do żądania usunięcia z bazy Klientów Galerii, po wcześniejszym zgłoszeniu w formie pisemnej lub elektronicznej.  

4. Informacje osobowe mogą być udostępniane tylko instytucjom i organom, w sytuacjach przewidzianych polskim prawem.  


POZASĄDOWE ROZSTRZYGANIE SPORÓW:  

1. Kupujący będący konsumentem ma możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń przed Stałym Polubownym Sądem Konsumenckim przy Wojewódzkim Inspektorze Inspekcji Handlowej w Lublinie.  

2. Informacje o sposobie dostępu do ww. trybu i procedur rozstrzygania sporów, znajdują się pod następującym adresem: http://www.uokik.gov.pl, w zakładce „Rozstrzyganie sporów konsumenckich”.  W sprawach nieregulowanych przez niniejszy Regulamin stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego.  Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować na adres e-mail: galeria@grabekwlublinie.pl

zwroty

Czas na odstąpienie od umowy: 14 dni

Koszt przesyłki zwrotnej pokrywa: kupujący


Adres do zwrotu:
Łukasz Grabek Art Software
galeria@grabekwlublinie.pl
20-575 Lublin
PL
Dodatkowe informacje

1. Kupującemu (konsumentowi) przysługuje prawo zwrotu zakupionego w Galerii przedmiotu, bez podawania przyczyny, w przeciągu 14 dni od daty jego otrzymania. W takim przypadku, Sprzedający zwróci wszystkie otrzymane od Kupującego płatności. 


2. Zwrot płatności nastąpi niezwłocznie po otrzymaniu przez Sprzedającego zwróconego przedmiotu, pod warunkiem, że Kupujący zwróci przedmiot w stanie niezmienionym od tego, w jakim ów przedmiot zakupił. Kupujący zobowiązuje się do prawidłowego zabezpieczenia zwracanej przesyłki. 


3. Na prośbę Kupującego, Sprzedający udzieli wszelkich wskazówek co do właściwej formy zapakowania zwracanego przedmiotu. 


4. W przypadku zwrotu zakupionego przedmiotu koszt odesłania przedmiotu do Sprzedawcy ponosi Kupujący. 


5. Aby dokonać zwrotu, należy złożyć stosowne oświadczenie woli, pisząc na adres e-mail: galeria@grabekwlublinie.pl. lub na adres Sprzedawcy, podany w potwierdzeniu zakupu. 


6.Kupujący może skorzystać ze wzoru odstąpienia od umowy, podanego poniżej: 


Wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy (oświadczenie to należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci zwrotu zakupionego przedmiotu):


[adres sprzedającego] Ja [imię,nazwisko kupującego] niniejszym informuję o moim odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy: [nazwy kupionych przedmiotów], numery oferty w Allegro [numery] . Data zawarcia umowy to [data], data odbioru przedmiotów [data] . Imię i nazwisko: [imię i nazwisko kupującego] Login Allegro: [login kupującego] Adres: [adres kupującego] Data: [data odstąpienia od umowy]

reklamacje

Czas na reklamację z tytułu rękojmi: 1 rok (dla firm rękojmia wyłączona)

Adres do reklamacji:
Łukasz Grabek Art Software
galeria@grabekwlublinie.pl
20-575 Lublin
PL
Dodatkowe informacje

 1. Sprzedający podkreśla, że przedmiotem jego oferty są obiekty zabytkowe, wiekowe, zaś srebro należy do metali miękkich, łatwo ulegających zarysowaniom, mikro wgięciom.  


2.  Pomimo, że Sprzedający dokłada wszelkich starań aby dokładnie opisać wszelkie usterki oferowanych przedmiotów, to znakomita ich większość nosi ślady upływu czasu.  


 3. Reklamacje dotyczące zakupionego przedmiotu w przypadku uszkodzenia przesyłki w transporcie czy niezgodności z opisem należy składać pod adresem galeria@grabekwlublinie.pl, lub w formie pisemnej na adres Sprzedawcy podany w Informacji o zakupie. Poprawnie złożona reklamacja powinna zawierać co najmniej:

 - imię, nazwisko, adres, adres e-mail Kupującego, 

- datę zakupu reklamowanego przedmiotu, 

- przedmiot reklamacji, ze wskazaniem żądania Kupującego, 

- wszelkie okoliczności uzasadniające reklamację. 


WAŻNE!

Prosimy Kupujących o sprawdzanie czy dostarczane za pośrednictwem kuriera przesyłki nie uległy uszkodzeniom w trakcie transportu. W przypadku stwierdzenia takich uszkodzeń, prosimy o sporządzenie w obecności kuriera protokołu zniszczeń.


5. Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, przed rozpatrzeniem reklamacji Sprzedający zwraca się do składającego reklamację o jej uzupełnienie we wskazanym zakresie.


6. Sprzedający rozpoznaje reklamację w terminie 14 dni od daty jej otrzymania wprawidłowej postaci. 


7. Odpowiedź na reklamację wysyłana jest na podany przez Kupującego adres e-mail bądź na adres poczty tradycyjnej.