Spotkania z mistrzami - Tadeusz Mycek (6908429031)

zakończona
29,99 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • Allegro MiniPaczka InPost 7,20 zł
 • Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
 • Allegro Kurier InPost 12,18 zł
 • lokalizacja: Warszawa, Polska
 • czas wysyłki: 24 godziny
 • stan: używany
 • faktura: Nie wystawiam faktury
 • waga (z opakowaniem): 1.05 [kg]
 • okładka: twarda
 • rok wydania (xxxx): 1998
Od Autora Jest to zbiór ilustrowanych odautorskimi rysunkami i unikatowymi zdjęciami opowiadań o 63 architektach polskich, mistrzach w pięknym i niezwyczajnym zawodzie-powołaniu.

Autor, sam architekt, jako młody adept tej sztuki stykał się z wieloma z Nich, a zafascynowany architekturą i ludźmi uprawiającymi ją z miłością i twórczym zapamiętaniem, postanowił przy wrócić pamięci ogólnej szczególnie miłe jego sercu sylwetki, wyróżniające się i niekiedy niepowtarzalne.

Nie jest to książka par excellence o architekturze. Nie ma w niej opisów, analiz i klasyfikacji dzieł architektonicznych. Jest to książka o LUDZIACH, których pasją wręcz było „robienie dobrej architektury", którzy, choć nie wszyscy z dyplomami architektów, jednak trwale zaznaczyli swoją obecność na tym polu i przeszli (lub przechodzą) do legendy.

Książka adresowana jest do wszystkich, którzy kochają rodzaj ludzki, ciekawi są losów i postaw jednostek wyrastających ponad przeciętność, a także do tych, którzy mają szczególny sentyment do wszystkiego, co - przynajmniej z odległości czasu - wydaje się godne rozpamiętywania.

Sześćdziesięciu trzech Mistrzów to nie wszyscy z wielkiego kręgu architektów, jacy zasłużyli sobie na wdzięczną pamięć i szacunek społeczeństwa. Nazwiska bohaterów książki uszeregowane wg chronologii powstawania opowiadań i z nostalgią, a niekiedy z miłością odnotowane w tym zbiorze, to swojego rodzaju próba złożenia należnego temu środowisku hołdu. Architekci polscy,, zwłaszcza ci z okresu przed i powojennego, nie tylko wykonali olbrzymią, twórczą pracę w kształtowaniu własnego, odrębnego oblicza architektury rodzimej, ale także odcisnęli znaczące piętno w rozwoju myśli architektonicznej w skali ogólnoświatowej. Zapisali też piękną kartę obywatelskich postaw i patriotyzmu. Walczyli i niejednokrotnie umierali za Polskę, po wojnie zbudowali na nowo kraj, mieli ambicje przodowania w dziele jego rozwoju i należeli do elity kulturalnej społeczeństwa. Spośród 63 wspominanych Mistrzów, 62 odeszło do krainy cieni, skąd - myślę - obserwują dzisiejsze poczynania architektów Czy je aprobują?

P.S.

- Rysunkowe „konterfekty" Mistrzów wykonałem wg zdjęć jakie odnajdywałem w różnych materiałach źródłowych. W jednym przypadku (prof. Dygat) wg zdjęcia nadesłanego przez p. Danutę Lutosławską, córkę Profesora, w dwu innych (Horodecki i Grodzki) z braku fotografii dla zrobienia odpowiednich rysunków miejsce „konterfektów" zastąpiły stosowne ilustracje.
- Znakomita większość archiwalnych zdjęć pochodzi z mojego prywatnego archiwum domowego, w przypadku kiedy jest inaczej podaję ich źródło.
- Załączone do książki listy od czytelników pochodzą z okresu, kiedy opowiadania drukowane były w latach 1991-92 w Tygodniku Budowlanym (w tekstach oznaczony literkami „TB").


stron 303

wyd.
Wydawnictwo NASK Service
1998 r.
ISBN 83-91073-00-9

twarda okładka

stan:
bardzo dobry -

uwaga:
minimalne otarcia brzegów okładki

środek - j. nowa

wymiary:
20,5 x 29 cm.

wysyłka gratis
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • 81114020040000370230916374
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 5
przybliżony czas realizacji: 2-3 dni robocze
Allegro Kurier InPost 12,18 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 5
przybliżony czas realizacji: 2 dni robocze
Allegro MiniPaczka InPost 7,20 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 4 dni robocze
Odbiór osobisty po przedpłacie 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji:
List polecony priorytetowy 15,50 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 2 dni robocze
List polecony ekonomiczny 13,60 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 4 dni robocze
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.

Jeśli wybrałeś formę wysyłki Allegro Polecony InPost, Allegro Kurier InPost lub Allegro Paczkomaty InPost z darmowym zwrotem, nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów z tytułu zwrotu przedmiotu i będziesz mógł go dokonać bezpośrednio z poziomu list kupionych przedmiotów w Moim Allegro. Dodatkowo, jeśli wybrałeś Allegro Kurier InPost (za pobraniem), w cenie zawarte jest ubezpieczenie przesyłki do wartości 5.000 zł.
dodatkowe informacje
W cenę wysyłki wliczona jest koperta ochronna
Przy odbiorze osobistym gratis - książka (do wyboru jedna z 100 tytułów)

dane sprzedawcy

Robert Fabiszewski
św. Wincentego 38 m 10
03-526 Warszawa
NIP: 524-153-31-66
REGON: 140224739
Na Allegro funkcjonuję od dłuższego czasu - zajmuję się sprzedażą - głównie książek, które opisuje zgodnie z ich stanem. Staram się być sumiennym, odpowiedzialnym i uczciwym Allegrowiczem i tego samego wymagam od innych Jako formę płatności preferuję wpłatę całej sumy + koszt wysyłki na konto lub poprzez PayU . Istnieje możliwość odebrania osobiście książek w Warszawie - na Targówku (ul. Św. Wincentego) Przy odbiorze osobistym gratis - książka (do wyboru jedna z ponad 100 tytułów) Do każdej zakupionej książki wystawiam paragon fiskalny lub rachunek

kontakt

zwroty

czas na odstąpienie od umowy: 14 dni

adres do zwrotu:
Robert Fabiszewski
św. Wincentego 38 m 10
03-526 Warszawa
 
Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014, kupujący ma 14 dni od daty otrzymania towaru na przesłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy, a jeśli sprzedający nie poinformował o prawie do odstąpienia – 12 miesięcy. Zwrot przedmiotu przez konsumenta powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od daty przesłania oświadczenia, podobnie jak zwrot środków przez Sprzedającego. Sprzedający może jednak wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu. Umowa jest uważana za niezawartą, a konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

reklamacje

Opis procedury reklamacyjnej: Kupujący może składać Sprzedawcy reklamacje dotyczące zawartej Umowy pod adresem robert.fabiszewski@prozinet.pl, lub w formie pisemnej na adres Sprzedawcy. Poprawnie złożona reklamacja powinna zawierać co najmniej: - imię, nazwisko, adres, adres e-mail Kupującego, - datę zawarcia Umowy stanowiącej podstawę reklamacji, - przedmiot reklamacji, ze wskazaniem żądania Kupującego, - wszelkie okoliczności uzasadniające reklamację. Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, przed rozpatrzeniem reklamacji Sprzedający zwraca się do składającego reklamację o jej uzupełnienie we wskazanym zakresie. Sprzedający rozpoznaje reklamację w terminie 14 dni od daty jej otrzymania w prawidłowej postaci. Odpowiedź na reklamację wysyłana jest na podany przez Kupującego adres e-mail bądź na adres poczty tradycyjnej.