Śpiewnik Ewangelicki (6541511247)

zakończona
45,00 zł
sprzedaż zakończona
Koszty dostawy
  • E-PRZESYŁKA / Paczka48 Odbiór w Punkcie 7,00 zł
  • List polecony ekonomiczny 8,00 zł
  • Pocztex Kurier48 9,00 zł
  • lokalizacja: Ustroń
  • czas wysyłki: 24 godziny
  • stan: nowy
Dane kontaktowe
Ustroń 43-450, ul.3 Maja 68

czynne w godzinach:
Pn-Pt od 8:00 do 16:00
So od 8:00 do 13:00

tel. (33) 854 44 44, 855 13 87
kom. 783 999 737
fax (33) 855 13 67
e-mail: wysylka@jack.pl

Koszty i sposób wysyłki

Za wysyłkę płacisz tylko raz!

Wysyłka na terenie całego kraju Pocztą lub kurierem DPD.


Monitoruj swoją przesyłkę na Poczcie PolskiejMonitoruj swoją przesyłkę w DPD


Dostawa kurierem nawet do 24h

Możliwy odbiór osobisty w księgarni stacjonarnej w Ustroniu

Płatności
Bank Śląski ING o/Ustroń
Nr konta:
34 1050 1096 1000 0090 7454 9842


Śpiewnik EwangelickiWydawnictwo: AugustanaNumer katalogowy: K04077
ISBN: 978-83-88941-88-7
Liczba stron: 1663
Format: 11x17
Oprawa: twarda

Śpiewnik z nutami

Wybór pieśni został dokonany na podstawie ankiet rozesłanych do Kościołów przez Synodalną Komisję do spraw Liturgii i Muzyki Kościelnej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP oraz Międzykościelną Komisję Śpiewnikową Kościołów Polski i Czech. Powstała praca ma zatem wymiar ekumeniczny i międzynarodowy.
Prezentowany zbiór czerpie z bogatej tradycji całego chrześcijaństwa. Zawiera pieśni wszystkich wieków i wielu tradycji,zarówno dobrze znane,jak i śpiewane tylko w poszczególnych regionach.

Adresaci
Śpiewnik ewangelicki wydany do wspólnego użytku przez Kościoły ewangelickie (tradycji luterańskiej i reformowanej) Polski i Czech jest nie tylko kancjonałem czyli zbiorem pieśni z nutami, ale także książką do nabożeństwa, modlitwy i medytacji oraz źródłem wielu ważnych informacji dotyczących codziennego życia chrześcijanina. Przygotowano go tak, aby z jednej strony korzystać z niego w ramach wspólnych spotkań, takich jak nabożeństwa, studia biblijne czy ewangelizacje, a z drugiej strony, by sięgać po niego w domowym zaciszu. Będą go więc brali do ręki dorośli, młodzież i dzieci. Oznacza to, że będą to wierzący pielęgnujący różne typy pobożności, ukształtowani w różnych tradycjach liturgicznych i zwyczajach religijnych. Tak szerokie zastosowanie wymagało jednak pewnych kompromisów i dokonywania często niełatwych wyborów.

Pieśni
Pierwsza część Śpiewnika ewangelickiego to pieśni z nutami od nr l do nr 955. Pochodzą one z różnych dawnych i współczesnych śpiewników. Są to pieśni luterańskie i reformowane, ale również ekumeniczne, pochodzące z innych chrześcijańskich Kościołów, tak polskich, jak i zagranicznych, z różnych okresów. Pieśni ułożone są w trzech działach: Rok kościelny nr 1-283, Nabożeństwo nr 284-575, Wiara - Miłość - Nadzieja nr 576-955. Przy tytułach pieśni przyjęto zasadę, że są to początkowe słowa pieśni (z wyjątkiem pieśni liturgicznych). W poszczególnych częściach działów pieśni ułożone są alfabetycznie. Wprowadzenie zapisu nutowego wiązało się z koniecznością rozpatrzenia szeregu kwestii z zakresu muzykologii oraz notacji muzycznej. Często jednak dokładne badania mające na celu np. ustalenie pierwotnej wersji danej melodii leżały poza możliwościami Międzykościelnej Komisji Śpiewnikowej. W ostatecznym doborze wersji melodii (pod względem rytmicznym, melodycznym i notacji) kierowano się raczej praktycznym przeznaczeniem śpiewnika. Korzystano z nowszych oraz najszerzej rozpowszechnionych źródeł, jak np.: Choralnik Śpiewnika Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego", Harfa Syjońska", Śpiewnik Pielgrzyma", Chwalmy Pana" oraz Melodyje pieśni kościelnych" Jerzego Kłusa (Cieszyn 1886), Kancjonał dla zborów Unijnego Ewangelickiego Kościoła" (Katowice 1931), Śpiewnik Kościelny" ks. Jana Siedleckiego, Mehr-stimmige Chorale" J. S. Bacha, Evangelisches Gesangbuch". W większości przypadków wersja melodii oraz sposób jej zapisu zostały przejęte według danego źródła. Tylko w nielicznych pieśniach, w celu lepszego dopasowania akcentów muzycznych z akcentami słownymi, dokonano zmian w notacji wprowadzając np. przedtakt lub zwłaszcza w pieśniach nieposiadających regularnej budowy fraz, zrezygnowano z zapisu metrycznego, zaś poszczególne frazy muzyczne zostały oddzielone fermatą, pauzą lub pionową kreską. Oczywiście możliwe było umieszczenie tylko jednej wersji danej melodii. Wyjątek stanowią tu pieśni posiadające dwie całkowicie różne melodie.
W śpiewach pochodzenia gregoriańskiego stosowana jest notacja, w której poszczególne nuty nie dookreślają wartości metrycznej, ich długość jest zależna od narracji tekstu. Pieśni młodzieżowe oraz niektóre pieśni o charakterze ludowym zaopatrzono w zapis harmonii. Starano się, aby harmonia była możliwie bogata, ale stosunkowo prosta. Użyto powszechnie stosowanego, angloamerykańskiego systemu zapisu harmonii. Według niego wielka litera oznacza akord durowy (np, C = C-dur), duża litera ze znakiem chromatycznym - akord leżący pół tonu wyżej lub niżej (np. C# = Cis-dur, E t j = Es-dur). Wielka litera z małym m" oznacza akord molowy (np. Cm = c-moll, a F# m = fis-moll itd.). Jeżeli w basie przewidziany został inny dźwięk niż pryma akordu, wówczas oznaczenie wygląda następująco: C/D - oznacza akord C-dur, w basie dźwięk D.
Wszystkie alteracje i rozszerzenia trójdźwięku zapisane są w prawym górnym indeksie litery oznaczającej ten trójdźwięk:
4-3 rozwiązanie kwarty na tercję
9-8 rozwiązanie nony na oktawę
#5 kwinta zwiększona
,5 kwinta zmniejszona
6 seksta wielka
7 septyma mała
maj 7 septyma wielka
9 nona wielka
,9 nona mała


Regulamin
1. Po wylicytowaniu przedmiotu koniecznie wypełnij formularz dostawy, jeśli masz dodatkowe pytania napisz e-maila.

2. W przypadku wyboru opcji zapłaty przelew/przedpłata/płatność Allegro, w tytule przelewu proszę koniecznie podać nick allegro oraz numer aukcji.

3. Towar wysyłamy po otrzymaniu płatności na konto.

4. Nie ma znaczenia ile książek kupujesz, za wysyłkę płacisz tylko raz. W przypadku zakupu kilku książek, których koszt wysyłki jest różny, obowiązuje najwyższy koszt wysyłki spośród wylicytowanych książek.

5. Darmowa dostawa od 299 PLN

6. Każdy towar można zwrócić w stanie nienaruszonym do 10dni od jego otrzymania. W takim wypadku koszty wysyłki pokrywa kupujący.

7. Nie przyjmujemy przesyłek pobraniowych. Pieniądze ze zwrotów odsyłamy na konto bankowe.

8. Do każdej paczki wystawiamy Fakturę VAT.

9. Wysyłamy również za granicę. Koszt według cennika Poczty Polskiej ( www.pocztapolska.pl/cennik.htm )

10. UWAGA! Po otrzymaniu przesyłki należy w obecności kuriera sprawdzić czy produkt nie został uszkodzony podczas transportu.

wysyłka gratis
metody płatności
  • PayU
  • Zwykły przelew bankowy
    • ING Bank Śląski S.A. 34105010961000009074549842
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Odbiór osobisty po przedpłacie 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji: 1 dzień
List polecony ekonomiczny 8,00 zł
kolejna sztuka: 2,00 zł
maksymalnie w paczce: 5
przybliżony czas realizacji: 4 dni
List polecony priorytetowy 11,00 zł
kolejna sztuka: 2,00 zł
maksymalnie w paczce: 5
przybliżony czas realizacji: 2 dni
Przesyłka kurierska 15,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 100
przybliżony czas realizacji: 2 dni
E-PRZESYŁKA / Paczka48 Odbiór w Punkcie 7,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 100
przybliżony czas realizacji: 3-4 dni
Pocztex Kurier48 9,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 100
przybliżony czas realizacji: 3 dni
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Odbiór osobisty 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji: 1 dzień
Przesyłka kurierska pobraniowa 18,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 100
przybliżony czas realizacji: 2 dni
E-PRZESYŁKA / Paczka48 Odbiór w Punkcie 10,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 100
przybliżony czas realizacji: 3-4 dni
Pocztex Kurier48 pobraniowy 12,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 100
przybliżony czas realizacji: 3 dni
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
dodatkowe informacje
Powołując się na daną aukcję, towar można również odebrać osobiście w księgarni w Ustroniu. Serdecznie zapraszamy!

Wystawiam faktury VAT