Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

sosna aristata (oścista) (7273662814)

do wyczerpania przedmiotów

Parametry

  • Faktura:
    Nie wystawiam faktury
  • Rodzaj rośliny:
    Sosny

Opis

Wysokość: 30 cm. 

Donica: 1-2 l. 

Rośliny przed pakowaniem są sortowane (odrzucane są sadzonki uszkodzone, z niestandardowym czubkiem - nie spełniające wymogów jakości). Średnia wielkość sadzonek podana w środku widełek wysokości.

ZAMAWIAJĄC U NAS WSPIERASZ POLSKIE RODZINNE SZKÓŁKI! Pozostałe sadzonki z naszej szkółki znajdziesz na innych aukcjach. Doskonała jakość naszych sadzonek! Proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny w sprawie ustalenia indywidualnego kosztu przesyłki z zamówionymi roślinami.

W związku, że sprzedajemy żywe roślinki informujemy, że paczki wysyłamy od poniedziałku do środy, tak żeby doszły do naszych klientów w ciągu 24 godzin od daty wysyłki.

Zastosowanie: Drzewo ozdobne, w Polsce sadzone w parkach i ogrodach botanicznych. Sosna oścista jest blisko spokrewniona z sosną długowieczną (P. longaeva) oraz z P. balfouriana. Niektórzy botanicy uznają je za różne podgatunki tego samego gatunku, inni wyodrębniają dla nich osobne gatunki, podobieństwo tłumacząc wywodzeniem się od wspólnego przodka. Taksony te odróżniają się głównie obszarem występowania. Sosna oścista występuje na zachodnich obszarach Ameryki Północnej, w Górach Skalistych na terenie stanu Arizona, Kolorado i Nowy Meksyk, P. longaeva w stanach Utah, Nevada i wschodniej Kalifornii, P. balfouriana w Kalifornii. Sosny tych gatunków uważane są za najbardziej długowieczne drzewa na świecie. Szacuje się, że niektóre okazy sosny ościstej dożywają 3000 lat, przeważnie jednak nie przekraczają 1,5 tys. Natomiast egzemplarze P. longaeva znalezione w Górach Białych Ameryki Północnej osiągnęły wiek 3000–4600 latPokrójDrzewo średniej wielkości, wiecznie zielone. Korony młodych drzewek są regularne, z czasem gałęzie skręcają się i korona dorosłego drzewa przybiera nieregularny kształt.PieńOsiąga wysokość 5–15 m i średnicę do 1,5 m. Kora szara lub szarobrązowa, gładka, u starszych drzew spękana, gruba przy podstawie.LiścieIgły zebrane w pęczki po 5, sztywne i mocne, długości 2–4 cm, grubości 0,8–1 mm, ciemnozielone lub sinozielone, gęsto porastające pęd. Igły niebiesko-zielone, pokryte charakterystycznymi białymi kroplami żywicy.SzyszkiSzyszki męskie jajowate, długości 10 mm, niebieskawe do czerwonych. Szyszki nasienne prawie siedzące, cylindryczno-jajowate, o długości 5–10 cm (6–11 cm[2]), zamknięte o szerokości 3–4 cm, otwarte o szerokości 4–6 cm. Początkowo purpurowe, dojrzewając płowieją. Łuski cienkie i delikatne. Tarczki posiadają silnie wydłużone, zagięte ku wierzchołkowi, ościste wyrostki długości 4–8 mm. Nasiona długości 5 mm, opatrzone skrzydełkiem długości 10–20 mm. Biologia i ekologiaDrzewo wolno rosnące. Szyszki dojrzewają i otwierają się po 18 miesiącach od zapylenia. Nasiona uwalniane są zaraz po otwarciu szyszki, rozsiewane przez wiatr. Igły pozostają na drzewie 10–17 lat[2].Gatunek wysokogórski (2500–3700 m n.p.m.), rośnie w strefie górnej granicy lasu, na silnie nasłonecznionych i odsłoniętych zboczach, o skalistym, jałowym podłożu. Drzewo odporne na niskie temperatury oraz susze. W USA rośnie w klimacie, w którym podczas zimy temperatury spadają poniżej –40 °C.

Dostawa i płatność
od 19,00 zł

Lokalizacja: Brzezowka, Polska

Aby mieć darmową dostawę, kup u pieczonka3 za co najmniej 200.00 zł.

Przesyłka płatna z góry

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
czas realizacji
Kurier DPD
pierwsza sztuka
19,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
10
czas realizacji
6-7 dni roboczych

Przesyłka płatna przy odbiorze

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
czas realizacji
Odbiór osobisty
pierwsza sztuka
0,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
-
czas realizacji
5 dni roboczych

Punkty odbioru

Szkółka Drzew Iglastych, Liściastych, Krzewów "U Maryni"
43-418 Brzezówka
woj. śląskie
email: sylwia.pieczonka77@gmail.com
tel.: 667022010

  • poniedziałek - sobota 09:00 - 20:00

płatność tylko gotówką
do odbioru w 1 dzień roboczy
proszę o kontakt przed odbiorem

Płatności

Faktura

Nie wystawiam faktury
Gwarancja
1 miesiąc

Rodzaj gwarancji

sprzedającego

Okres gwarancji

1 miesiąc

Czas na odstąpienie od umowy

14 dni

Adres do zwrotu

Jarosław Pieczonka
ul.Dębowa 5
43-418 Pogwizdów

Koszt przesyłki zwrotnej pokrywa

kupujący
O sprzedającym
pieczonka3
100,0%
kupujących poleca tego sprzedającego

5

 

0

 z ostatnich 12 miesięcy

Zgodność z opisem

5,0

Czas wysyłki

5,0

Koszt wysyłki

5,0

Obsługa kupującego

5,0

Dane firmy

Kontakt

  • 667****** (pokaż)
  • 605****** (pokaż)
poniedziałek - sobota
09:00 - 20:00
niedziela
zamknięte

Informacje o sprzedającym

Szkółka Drzew Iglastych, Liściastych, Krzewów "U Maryni"

Siedziba naszej szkółki znajduje się w Brzezówce, ul. Dębowa 5, gmina Hażlach, powiat cieszyński, województwo śląskie. 

Nasza szkółka to rodzinne gospodarstwo rolne, stawiające swoje pierwsze kroczki na lokalnym rynku. Szkółka została założona w 2015 r. przez Jarosława Pieczonkę. Nasza farma w swojej ofercie posiada kilkadziesiąt krzewów oraz drzewek iglastych. Wszystkie sadzonki są wyhodowane w naszej szkółce. Jesteśmy zarejestrowani u wojewódzkiego inspektora Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Katowicach, oddział w Cieszynie. Stale podlegamy kontroli fitosanitarnej dokonywanej przez Oddział w Cieszynie Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. 

Pozostałe informacje

Specjalizujemy się w hodowli krzewów oraz drzewek iglastych, których w naszej ofercie posiadamy kilkadziesiąt różnych gatunków. 

Wyświetlenia:199
Numer oferty:7273662814
Zgłoś naruszenie zasad

Sponsorowane oferty z tej kategorii

Do góry