siedlisko 10,5 ha z 4 ha stawów 1200 m od Giżycka (6541142558)

zakończona
525 000,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • Allegro Polecony InPost 3,94 zł
 • lokalizacja: Warszawa
 • powierzchnia: 105000.00 [m2]
 • cena za m2 (zł): 5.00
 • typ działki: siedliskowa
 • ogrodzenie: jest
 • dojazd: utwardzony
 • media: prąd
 • okolica: pod miastem

Oferta sprzedaży siedliska 10,5 ha z 4 ha stawów 1200 m od Giżycka

także zamiana na dom lub na ziemię - Warszawa lub nad morzem

Z uwagi na nową ustawę o ochronie ziemi rolnej, trochę skomplikowane, ale możliwe

Położenie siedliska (Sulimy 28A):

 • 1200 m od granic Giżycka;

 • 800 m od jeziora Niegocin (widok na jezioro z działki);

 • 4,0 km od Portu nad j. Niegocin;

 • 4,0 km od ekskluzywnego osiedla (własne lotnisko) Mazury Residence.

 • stawy są napełniane przez własne źródło i przez przeplywającą rzeczkę

poziom wody w stawach reguluje się dowolnie za pomocą mnichów, tak więc można całkowicie spuścić z nich wodę w celu wybrania ryb, wykoszenia trzciny, pogłębienia, zrobienia wyspy lub zmiany kształtu, jest to też bardzo ważne ze względu na podatek od nieruchomości ( przy stawach naturalnych wynosi on 0,5 zł / m, tak więc od 4ha stawów naturalnych trzeba zapłacić 20 tys. podatku, a przy stawach sztucznych ( z mnichami ) jest on bardzo mały


Na działce znajdują się dwa budynki w złym stanie technicznym o pow. 62 m2 (postawione na podstawie projektu budowlanego i pozwolenia na budowę).

Kształt działki: foremny prostokąt. Cały teren ogrodzony (350 x 300 m).


Uzbrojenie: prąd


Proponowane sposoby wykorzystania nieruchomości:

1. Areał działki przekracza powierzchnię średniego gospodarstwa w gminie, co pozwala na wystąpienie o budowę siedliska (np. bezpośrednio nad pięknym stawem).

2. Można prowadzić hodowlę zwierząt np. danieli, jeleni (cały teren ogrodzony) oraz hodowlę ryb i Ośrodek Wędkarski.

3. Można podzielić na dwa piękne duże siedliska (stawy górne i stawy dolne) lub na działki rolne min. 3000 m z linią brzegową stawów i następnie sprzedać je z dużym zyskiem (mogą być na nich umieszczone domki holenderskie).

Idealna lokata na przyszłość. Ziemia jest jedynym dobrem którego nie można wyprodukować. Cena ziemi wzrosła od 2004 do połowy 2012 roku o 275 %, indeks WIG zyskał w tym czasie 42 % (dane z Rzeczpospolitej 18.09.2012).

Aktualnie siedlisko zostało obsadzone (wzdłuż ogrodzenia) 4 tys. sadzonek daglezji, świerka, modrzewia, brzozy i jodły.

W planie połączenie dolnych stawów w jedno duże jeziorko o pow. 6 ha, będzie to prywatne jeziorko całkowicie ogrodzone z kilkoma wyspami (przy zakupie działki z linią brzegową dużego jeziora nie można działki ogrodzić – musi być zostawiony pas ziemi nad wodą o szerokości 1,5 m). Z przodu jeziorka można wybudować rezydencję wkomponowaną w wodę a z drugiej strony w las. Reasumując można kupić piękne, ciche i spokojne miejsce do wypoczynku, a zarazem położone o krótki spacerek od gwarnego kurortu i wielkiego jeziora Niegocin, można łapać ryby z własnej działki, jeździć na rowerze po licznych szlakach rowerowych, pływać na kajaku. Kupno działki w tak atrakcyjnym miejscu jest też bardzo dobrą inwestycją na przyszłość. Ceny takich nieruchomości nigdy nie będą tańsze, a ich wartość rośnie znacznie szybciej niż innych nieruchomości, jednocześnie prowadząc hodowlę jeleniowatych i ryb można również pobierać dopłaty z UE.

W Giżycku znajduje się też wiele atrakcji i ciekawych miejsc (Twierdza Boyen, Widokowa Wieża Ciśnień, Port nad Niegocinem, nowa Eko - Marina, Pasaż Spacerowy). Teren Giżycka w porównaniu do sąsiednich Mikołajek i Mrągowa jest aktualnie niedoszacowany, tak więc jest duże prawdopodobieństwo wzrostu cen nieruchomości wokół Giżycka.

CENA 5 ZŁ/M2

Kontakt pod numerem tel: 502 955 533 lub e-mail: corado@pnet.pl

wysyłka gratis
metody płatności
 • Zwykły przelew bankowy
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Allegro Polecony InPost 3,94 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
dodatkowe informacje