MATERAC Wati LUX
160x130 WYSOKOŚĆ 26 CM
Materac Wati to materac dwustronny, z obu stron średniotwardy. Polecamy go dla osób, których waga pojedynczej osoby nie przekracza 100 kg. Materac Wati to optymalny wybór w relacji koszty/jakość wśród naszych materacy średniotwardych.

Sercem tego materaca są sprężyny kieszeniowe w ilości 262 sztuk/m2. W wersji Lux jego wysokość jest podwyższona o 5cm. Nad i pod sprężynami znajduje się filc, który oddziela sprężyny od reszty materaca powodując, że sprężyny nie są wyczuwalne, a materac nie da się zrolować. Kolejna warstwa to wysokiej jakości pianka wysokoelastyczna HR. Zapewnia ona dużo lepsze dopasowanie do kształtu ciała, zwiększa wygodę i komfort snu w porównaniu do zwykłej pianki T25 lub T18. Kolejne warstwy to dla strony dolnej warstwa lateksowa (2cm), a dla strony górnej warstwa pianki Visco Memory (2cm). Lateks to najlepszy i najdroższy z materiałów jaki można użyć do budowy materaca. Dzięki specjalnym mikrokanalikom bardzo dobrze wentyluje materac, jest antyseptyczny, zwiększa komfort snu i wypoczynku. Pianka Visco Memory to z kolei pianka termoelastyczna, która zapamiętuje kształ ciała, zapewniając odpowiednie podparcie kręgosłupa na całej jego długości oraz właściwie krążenie krwi. Po stronie pianki Visco Memory znajduje się warstwa owczej wełny, a po stronie podwójnej warstwy lateksowej znajdziemy włókno klimatyzujące. Mamy tym samym materac posiadające tak poszukiwane strony lato/zima.

Ukoronowaniem całego materaca jest jego pikowany laserowo kaszmirowy pokrowiec. Ekskluzywny, gruby (gramatura 450g/m2), ciepły pokrowiec o dużej zawartości szlachetnej wełny kaszmirowej. Wełna ta pozyskiwana jest z wełny kóz kaszmirskich poprzez ręczne wyczesywanie, a następnie rozdzielanie włosia zewnętrznego od puchowego. Pokrowiec jest wyjątkowo puszysty, mięsisty i przyjemny w dotyku. Pikowany laserowo, tzn. zachowuje wszystkie właściwości pokrowca pikowanego plus nie jest połączony z owatą (jak ma to miejsce w przypadku normalnego pikowania) przez co zmieści się do każdej pralki i można go bezproblemowo prać. Dodatkowo przeszyty z boku siatką wentylującą 3D co jeszcze bardziej podnosi trwałość i przewiewność materaca – siatka ta pozwala jeszcze lepiej wentylować materac. Pokrowiec posiada zamek w kształcie litery L co oznacza, ze zamek mieści się na dwóch sąsiadujących bokach materaca - ułatwia to jego zdejmowanie i zakładanie.

Materac posiada 9 stref twardości doskonale dopasowując się do ciała.
Obie strony materaca są średniotwarde
Obie strony materaca nadają się do spania - materac jest dwustronny
Pianka Visco Memory polecana jest szczególnie dla osób z dolegliwościami kręgosłupa.
Pikowany laserowo kaszmirowy pokrowiec z siatką wentylującą 3D. Kolor pokrowca: biały. Kolor siatki 3D - szara w kolorze napisu Cashmere
Lateks - materiał, który nie ulega wypracowaniu. Niezwykle wygodny, przyjemnie zmiękczający materac.
Sprężyny kieszeniowe pocketowe 262szt/m2 sprężyn kieszeniowych - zapewniają doskonałą elastyczność punktową
Pianka poliuretanowa T25 o gęstości 25kg/m3 (dobra twardość, dobra sprężystość) otaczająca materac po bokach
Pianka HR - do 45% trwalsza niż pianka poliuretanowa. Zapewnia dużo lepsze dopasowanie do kształtu ciała, zwiększa wygodę i komfort snu w porównaniu do zwykłej pianki
Materac posiada funkcję lato/zima - z jednej strony włókno klimatyzujące, z drugiej owcza wełna
Pokrowiec posiada zamek w kształcie litery L co ułatwia jego ściągnięcie i wypranie w pralce
Nasze materace można używać w łóżkach z regulowanym stelażem
Materac jest hypoalergiczny - zminimalizowane jest ryzyku występienia uczuleń i alergii

64 1020 5558 0000 8102 3033 8313