Nowiutki płaszcz  RAINBOW w rozmiarze XS z ociepleniem w postaci polaru, który może być noszony jako samodzielna kurtka (zapinany na zamek, ładnie wykrojony, z kieszeniami, kolor też khaki.


Owa podpinka w postaci polaru doczepiana jest (jeśli się chce danego dnia ją założyć, by płaszcz był cieplejszy) do płaszcza na zamek błyskawiczny.


 

Tak więc płaszcz może być noszony na trzy sposoby:

- jako lżejszy/chłodniejszy płaszcz bez podpinki,

- może być noszony jako cieplejszy płaszcz w zimniejszą pogodę razem z podpinką,

- a może też być noszona samodzielnie sama "podpinka" jako kurtka, ponieważ, jak napisałam, nie ma ona postaci zwykłej podpinki tylko jest jak normalnie wykończona polarowa kurtka (polarek).

 

 

Płaszcz (wraz z podpinką, oczywiście) jest zupełnie nowy - był tylko raz mierzony no i wyjęty z folii (w którą był zapakowany, gdy był kupowany) i rozłożony do zdjęcia. Poza tym nigdy inaczej nie używany.

 

Płaszcz posiada kaptur.

Przy kapturze, w talii oraz u dołu są troczki w tunelikach do ściągania.

Zapinany jest na zamek (otwierany od dołu lub od góry, co daje dużą swobodę) oraz napy - można zapiąć go na zamek i na napy, a można wyłącznie na napy (niekoniecznie wszystkie) lub zamek (w dowolnej części). 

Kieszenie z przodu zdobione patkami z guzikami.

 

 

Krój ogólnie jest typowy dla tego rodzaju płaszczy. Bardzo fajny styl nie wychodzący z mody. Niestety nie mój rozmiar (czego okrutnie żałuję...) Kolor także typowy dla tego typu kroju. Bardzo piękny. Widywałam takie płaszcze w innych kolorach, ale według mnie inne kolory nie pasują do tego kroju.

 

 

Wymiary płaszcza:

długość całkowita: 102 cm

szerokość w talii: 50,5 cm

szerokość w biuście: 51 cm

szerokość na samym dole około 58,5 cm

długość zewnętrzna rękawa: 61 cm

długość wewnętrzna rękawa: 48 cm

 

 

Płaszczyk ładnie się układa. Wymiary zdejmowane na płasko, gdy leżał na materiale leżącym na podłodze. Starałam się jak najdokładniej, ale możliwa jest jakaś różnica typu 1 cm (to się zawsze może zdarzyć). Wymiary mogą się wydawać dość szerokie, ale przy takim kroju żeby ładnie się układał tego typu płaszcz nie może być zbyt wąski, należy mieć to na uwadze. Na osobie o jego rozmiarze będzie zapewne wyglądać świetnie. Myślę, że będzie też dobrze pasować na osobę noszącą rozmiar S. A być może także i M, ponieważ jest to taki uniwersalny krój - nie dopasowany, więc nadający się dla osób o różnych rozmiarach. 

 

Najlepiej spojrzeć na wymiary i ocenić czy na nas pasuje.


 

Naprawdę bardzo ładny płaszcz!

Polecam serdecznie!