Wysyłka w 24h

Zamówienia realizujemy w ciągu 24 godzin od przyjęcia zgłoszenia (wysyłka pobraniowa) lub zaksięgowania wpłaty na naszych kontach: PayU lub w naszym banku (przelew zwykły).
W okresie świątecznym (listopad i grudzień) czas realizacji może wydłużyć się do 48 godzin.

14 dni na zwrot!

Możliwość zwrotu towaru w ciągu
14 dni od momentu otrzymania przesyłki.
Poinformuj nas o swojej decyzji, a następnie odeślij produkt.

Masz pytanie
Zadzwoń!

Tel: 664-938-830, 662-393-528
Pon-Pt. 8.00 - 16.00
lub napisz maila na adres:
sklep@nefere.pl

Warsztat tkacki - profesjonalne krosno tkackie

OPIS PRODUKTU

Lubicie prace ręczne? Spróbujcie swoich sił w tkaniu. Prezentujemy mały warsztat tkacki, który będzie nie lada atrakcją. Przy okazji możecie pokazać dziecku, jak kiedyś wyglądało pozyskiwanie tkanin, zwłaszcza, że tkanie jest zawodem wymierającym.

Z tym warsztatem utkacie kawałek tkaniny znacznie szybciej niż przy pomocy krosna ręcznego. Zostało to uzyskane dzięki zamontowaniu bardka, czyli ruchomego elementu, który ułatwia podnoszenie naprzemiennie nitek osnowy. Dzięki temu przekładanie czółenka poprzez jeden rządek zajmuje tylko moment. Następnie wystarczy znowu poruszyć bardkiem, by uzyskać przesmyk do ponownego przełożenia czółenka. Wszystko to sprawia, że pomimo dość skomplikowanego wyglądu proces tkania jest dość łatwy i szybki. Dzięki temu dziecko się nie zniechęca, ale jednocześnie musi się skoncentrować. Jeśli zapomni o przełożeniu ustawienia bardka tkanie nie wyjdzie.

Warsztat tkacki to również możliwość tworzenia różnokolorowych tkanin o wybranej długości. W przeciwieństwie do krosna ręcznego możecie uzyskać różną długość tkanego materiału poprzez nawinięcie odpowiednio długich nici na ramę krosna. Utkany materiał wystarczy zawinąć na wałku tkaniny, a nitkę popuścić z wałka osnowy.

Całość gwarantuje ciekawą zabawę, a utworzone materiały możecie dalej wykorzystywać np. do wykonania dywanika do domku dla lalek. Możecie również wykorzystać go do wielu prac plastycznych, jak chociażby do stworzenia etui na telefon (sprawdźcie na naszym blogu). Tego typu zajęcia rozwijają kreatywność. Sprawdźcie co jeszcze możecie stworzyć za pomocą tego warsztatu.

Wiek: 6+

Wymiary: 38 x 16 x 14cm

Referencja: V51366

Deklaracja zgodności CE