Księga Radomia. Historia zgładzonej przez... (6922908052)

do wyczerpania przedmiotów
cena kup teraz
40,00 zł
z 10 sztuk
Koszty dostawy
 • List polecony ekonomiczny 13,50 zł
 • Przesyłka kurierska 15,00 zł
 • List polecony priorytetowy 17,00 zł
 • lokalizacja: Radom, Polska
 • czas wysyłki: 24 godziny
 • stan: nowy
 • faktura: Wystawiam fakturę VAT
 • tematyka: historia miast, regionów
 • waga (z opakowaniem): 2 [kg]
 • okładka: twarda
 • rok wydania (xxxx): 2017
 • kondycja: bez śladów używania


Księga Radomia. Historia zgładzonej przez nazistów społeczności żydowskiej w Polsce


Współtworzącym przez stulecia historię naszego kraju Żydom tragiczne dla Polski lata 1939–1945 przyniosły niemalże całkowitą zagładę. Miliony wyznawców judaizmu poniosły śmierć w egzekucjach, miejscach pracy przymusowej, gettach, obozach koncentracyjnych i komorach gazowych obozów zagłady. Zbrodniom na ludziach towarzyszyła dewastacja cmentarzy, synagog, szkół, bibliotek i innych miejsc związanych nierozerwalnie z dziejami Żydów na ziemiach polskich. Dziś w wielu miejscowościach nie znajdziemy już jakichkolwiek śladów wskazujących, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu były domem dla reprezentantów różnych narodowości i wyznań.

Nieliczni, rozproszeni po całym świecie, ocalali z Holocaustu Żydzi zaczęli już w kilka lat po zakończeniu wojny podejmować próby zachowania dla przyszłych pokoleń pamięci o świecie, który uległ bezpowrotnemu zniszczeniu. Zbierane pieczołowicie przez członków tzw. ziomkostw (zrzeszających byłych mieszkańców poszczególnych miast, miasteczek czy też regionów) materiały o najróżniejszym charakterze stały się podstawą tworzenia ksiąg pamiątkowych zwanych potocznie pinkasami. Ich przygotowanie do druku wiązało się zawsze z ogromną pracą wykonywaną społecznie przez autorów, redaktorów i wydawców. Zgromadzenie materiałów źródłowych, relacji i wspomnień, kwerendy w publikacjach, dobór – zazwyczaj bardzo licznych – fotografii, tłumaczenie różnojęzycznych tekstów wraz z konfrontowaniem ze sobą ich treści to wykonywane non profit czynności, które zajmowały często długie lata. Sprawiało to, iż każdy z pinkasów stawał się już w chwili wydania nie tylko prawdziwym pomnikiem przeszłości, ale również świadectwem aktywności rozproszonych w diasporze społeczników pamiętających o swych rodzinnych stronach.


W nurt ten wpisuje się także wydawnictwo – The Book of Radom. The Story of a Jewish Community in Poland Destroyed by the Nazis wydane w 1963 w Nowym Jorku staraniem ziomkostwa Żydów radomskich w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, którego polskojęzyczny przekład trafia dzisiaj do rąk Czytelników.

368 str.

wysyłka gratis
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • 36 1090 2688 0000 0001 3458 0482
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony ekonomiczny 13,50 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 4 dni robocze
List polecony priorytetowy 17,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 2 dni robocze
Przesyłka kurierska 15,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 10
przybliżony czas realizacji: 2 dni robocze
Odbiór osobisty po przedpłacie 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji:
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Odbiór osobisty 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji:
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
dodatkowe informacje
Wystawiam fakturę VAT