Sadolin Classic impregnat 9L ORZECH WŁOSKI clasic (6482282808)

zakończona
118,90 zł
sprzedaż zakończona
Koszty dostawy
 • Allegro Paczkomaty InPost 8,59 zł
 • Paczka24 10,99 zł
 • Przesyłka kurierska 15,99 zł
 • lokalizacja: Rabka-Zdrój
 • czas wysyłki: natychmiast
 • stan: nowy

Przedmiotem oferowanym na tej aukcji jest:

Sadolin ClassicHP - powłokotwórczy impregnat do drewna

aukcja dotyczy koloru: ORZECH WŁOSKI

opakowanie: 9L

Sadolin Impregnat ClassicHP Powłokotwórczy jest nowoczesnym, głęboko penetrującym impregnatem, przeznaczonym do stosowania na zewnątrz, do ochronno-dekoracyjnego malowania drewna niemającego bezpośredniego kontaktu z glebą lub wodą powierzchniową.

Główne cechy produktu:

- Tworzy na powierzchni drewna odporną na działanie wilgoci powłokę, która wydłuża trwałość zabezpieczenia zapewniając aż do 7 lat gwarancji*.
- Zabezpiecza drewno przed czynnikami atmosferycznymi.
- Zabezpiecza drewno przed grzybami powodującymi siniznę drewna.
- Zapewnia ochronę drewna przeznaczonego do użytkowania w 2 i 3 klasie zagrożenia korozją biologiczną.
- Głęboko wnika w strukturę drewna chroniąc je również od wewnątrz.

Polecany jest w szczególności do płotów, altanek, pergoli, fasad domków drewnianych, drewnianej architektury ogrodowej oraz innych zewnętrznych powierzchni drewnianych z drewna gładkiego, heblowanego oraz szorstkiego.

Nie zalecamy stosowania produktu do powierzchni dachowych (np. gonty), podłogowych oraz powierzchni z drewna egzotycznego.

Uwaga! Sadolin ClassicHP bezbarwny stosuj wyłącznie jako 3 warstwę lub do rozjaśniania wersji barwnych (max. 30%).

Przeznacznie:
na zewnątrz

Efekt dekoracyjny
: Mat

Wydajność dla pojedyńczej warstwy:

- Tarcica: do 8 m2/l
- Drewno nieheblowane / miękkie: do 12 m2/l - Drewno heblowane / twarde: do 14 m2/l

W celu uzyskania optymalnej ochrony należy nałożyć łącznie dla wszystkich warstw 200-250 ml produktu / m2.

Liczba warstw: 2-3 warstwy (w zależności chłonności drewna) do uzyskania łącznego zużycia 200-250 ml/m2

Zalety produktu:

- do 7 lat ochrony*,
- zabezpiecza drewno przed grzybami powodującymi siniznę drewna,
- produkt działa poprzez impregnowanie – nasączanie drewna,
- tworzy na powierzchni drewna cienką warstwę ochronną,
- impregnowane drewno uzyskuje matowe, transparentne, barwne wykończenie, zachowujące jego naturalną strukturę.

Sposób nanoszenia
: Pędzel. Nie zaleca się nanoszenia natryskowego.

Mycie narzędzi: Rozcieńczalnik do farb i emalii ogólnego stosowania.

Czas schnięcia: Dla pojedynczej warstwy, w temperaturze ok.+20oC i wilgotności względnej ok. 65%, przy dobrej wentylacji:

- ostrożne użytkowanie – po 3 godzinach,
- nanoszenie następnej warstwy – po 14-24 godzinach.

Uwaga! Obniżenie temperatury i/lub wzrost wilgotności oraz rodzaj i gatunek malowanego drewna mogą wydłużyć czas schnięcia.

Czas nakładania następnej warstwy należy określić praktycznie w zależności od gatunku drewna i warunków malowania. Drewno miękkie łatwiej wchłania produkt i powłoka wysycha szybciej. Na gatunkach drewna twardego oraz egzotycznego czas schnięcia może być wydłużony.


Stosowanie produktu

Przygotowanie wyrobu

Dokładnie wymieszać przed oraz w trakcie malowania.

Nie dodawać obcych składników.

Przygotowanie podłoża

Podłoża do malowania muszą być:

- suche i wysezonowane – wilgotność drewna nie powinna przekraczać 15%,
- czyste i odtłuszczone (bez zabrudzeń – kurzu, piasku, plam, nalotów organicznych itp.),
- zdrowe – w przypadku występowania zniszczeń biologicznych oczyść do surowego drewna lub usuń skażone drewno, następnie wypełnij ubytki i pęknięcia odpowiednią masą szpachlową do drewna, wyrównaj i przeszlifuj.

Podłoża poddawane renowacji:

- usuń dokładnie stare powłoki farb, lakierów lub lakierobejc do surowego drewna. Powierzchnie wcześniej malowane impregnatami należy przeszlifować papierem ściernym w celu usunięcia luźnych powłok i wyrównania koloru.

Uwaga!

Przy wymalowaniach renowacyjnych wykonaj na małej powierzchni wymalowanie próbne. Jeżeli po wyschnięciu powstanie niepożądany efekt należy stare powłoki całkowicie usunąć i na nowo przygotować podłoże do malowania.

Zaleca się również wypróbowanie preparatu na niewielkiej powierzchni w celu dobrania odpowiedniego koloru – kolor końcowy będzie zależał od barwy początkowej i stanu drewna oraz ilości naniesionych warstw.

Podłoża mocno zażywiczone zaleca się przetrzeć szmatką zwilżoną benzyną ekstrakcyjną, poczekać do wyschnięcia.

Podłoża i powierzchnie narażone na długotrwałe zaleganie wody i śniegu powinny być w taki sposób zaprojektowane, aby woda była odprowadzana na zewnątrz i nie mogła się nigdzie gromadzić. Zaleca się aby poziome płaszczyzny miały kąt spływu (pochylenie) minimum 15˚.

Aby uzyskać właściwą grubość powłoki ochronnej na kantach zaleca się zaokrąglenie ostrych krawędzi drewna (promień zaokrąglenia min. 2mm).

Wszelkie połączenia elementów drewnianych z innymi elementami powinny być tak zabezpieczone odpowiednimi uszczelniaczami, aby nie było możliwości ingerencji oraz wnikania wody. Elementy metalowe umieszczone w drewnie powinny być odpowiednio zabezpieczone przed korozją.

Szlifowani­e na sucho powoduje powstawanie kurzu i pyłu. Zalecamy stosować odpowiednie środki ochrony dróg oddechowych.

Malowanie

Warunki malowania

- temperatura otoczenia powinna być pomiędzy +10oC a +30oC,
- wilgotność względna powietrza powinna być niższa niż 70%,
- nie malować w wilgotnych warunkach (np. w czasie lub kiedy istnieje prawdopodobieństwo deszczu, mgły, śniegu), w upalne popołudnia oraz przy silnym wietrze.

Warunki malowania decydują o czasie schnięcia warstwy wyrobu i właściwościach uzyskanej powłoki.

Zalecane metody malowania


- pędzel: najlepszy efekt uzyskasz stosując pędzle z włosia naturalnego.

Parametry malowania nawierzchniowego (ostatecznego)

- nie rozcieńczaj impregnatu przed użyciem,
- aplikuj wyłącznie przy pomocy pędzla w ilościach 200-250ml/m2 (łącznie dla wszystkich warstw), w 2-3 warstwach produktu,
- kolejne warstwy nakładaj, w odstępie 14-24 godzin od naniesienia poprzedniej warstwy,
- rozprowadzaj dokładnie i równomiernie wzdłuż słojów drewna,
- przed nałożeniem kolejnej warstwy, jeśli podniosą się włókna drewna, powłokę należy przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym i dobrze odpylić,
- w przypadku malowania drewna heblowanego, po 5-10 minutach od nałożenia warstwy preparatu, zaleca się delikatne przetarcie malowanej powierzchni suchym pędzlem celem rozprowadzenia nadmiaru impregnatu.

Uwaga!

Do malowania dużych powierzchni zalecamy używanie farb z jednej serii produkcyjnej. Numer serii na opakowaniu.

W przypadku impregnowania drewna surowego, narażonego na działanie szczególnie trudnych warunków atmosferycznych, zaleca się zagruntowanie podłoża Sadolin Impregnatem ClassicHP poprzez mocne wtarcie wyrobu w podłoże, a następnie zastosowanie rekomendowanych 2 warstw nawierzchniowych.

Produkt biobójczy należy używać z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Nie jeść, nie pić oraz nie palić tytoniu podczas stosowania produktu.

Nie zaleca się nakładania natryskowego. Nie przekraczać zalecanych ilości stosowania.

Sadolin ClassicHP zabezpiecza drewno przed sinizną – nie należy stosować go w celu zabezpieczenia malowanych powierzchni przed innymi szkodnikami.

Nie stosować w przypadku drewna mającego bezpośredni kontakt z artykułami spożywczymi, napojami i paszami.

Nie stosować w zamkniętych pomieszczeniach.

Celem uniknięcia uwolnienia produktu bezpośrednio do wody, nie stosować go nad lub w bezpośredniej bliskości wód powierzchniowych.

Dla zastosowań in situ należy zadbać o ochronę gruntu podczas aplikacji (np. za pomocą folii z tworzywa sztucznego).

Drewno po impregnacji należy przechowywać w pomieszczeniu lub na nieprzepuszczalnym, twardym podłożu, w celu zapobieżenia bezpośredniemu przedostawaniu się substancji do gleby lub wody.

Świeżo impregnowane drewno do czasu całkowitego wyschnięcia należy chronić przed deszczem (np. przechowywać pod zadaszeniem).

Wszystkie malowane elementy/płaszczyzny należy pomalować równomiernie z każdej strony, aby nie pozostawić miejsc niedomalowanych lub surowego drewna (dotyczy wszystkich warstw).

Wszelkie otwory lub ubytki w malowanym elemencie powstałe na skutek montażu należy dokładnie zabezpieczyć.

Nie używaj impregnatu do zabezpieczania powierzchni dachowych i podłogowych, powierzchni narażonych na długotrwały, ciągły kontakt z wodą oraz powierzchni oliwionych lub impregnowanych woskiem.

Zaleca się aby przy wykonywaniu innych prac remontowo-budowlanych (malarsko-tynkowych, spawalniczych etc.) zabezpieczać wymalowane powierzchnie przed uszkodzeniem.

Stopniowe zmiany wyglądu powłoki (kolor oraz stopień połysku) w trakcie eksploatacji są zjawiskiem naturalnym związanym z procesem starzenia się wymalowanej powłoki. Proces ten zależy od intensywności działających czynników atmosferycznych (nasłonecznienie, wysokie temperatury, wilgotność).


*Szczegółowe warunki oraz zakres udzielonej gwarancji dostępne są na stronie www.sadolin.pl . Gwarancja obejmuje wymalowania wykonane na gładkim, heblowanym, surowym drewnie. Gwarancja nie obejmuje wymalowania drewna szorstkiego. Niezależnie od innych ustawowych uprawnień klienta, jeśli w ciągu 7 lat od daty wydania farby wystąpi zniszczenie powłoki chroniącej drewno wymalowanej zgodnie z zaleceniami producenta (dostępnymi na opakowaniu i w karcie technicznej) i zasadami sztuki malarskiej oraz po spełnieniu warunków gwarancji dostępnych na stronie www.sadolin.pl , Akzo Nobel Decorative Paints Sp. z o.o. wyda klientowi taką samą ilość farby wolnej od wad. W celu osiągniecia gwarantowanego okresu ochrony 7 lat należy zastosować rekomendowaną dawkę produktu 200-250 ml/m2 (łącznie dla wszystkich warstw), nakładając 2-3 warstwy produktu w zależności od chłonności drewna, oraz wykonać malowanie zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu oraz w karcie technicznej produktu



art.05


wysyłka gratis
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. 50102055581111180784200043
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Allegro Paczkomaty InPost 8,59 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 1-2 dni
Przesyłka kurierska 15,99 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 3
przybliżony czas realizacji: 1 dzień
Paczka24 10,99 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 1-2 dni
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska pobraniowa 21,99 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 3
przybliżony czas realizacji: 1 dzień
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.

Jeśli wybrałeś formę wysyłki Allegro Polecony InPost, Allegro Kurier InPost lub Allegro Paczkomaty InPost z darmowym zwrotem, nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów z tytułu zwrotu przedmiotu i będziesz mógł go dokonać bezpośrednio z poziomu list kupionych przedmiotów w Moim Allegro. Dodatkowo, jeśli wybrałeś Allegro Kurier InPost (za pobraniem), w cenie zawarte jest ubezpieczenie przesyłki do wartości 5.000 zł.
dodatkowe informacje
Wystawiam faktury VAT
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua

dane sprzedawcy

kontakt

 • 500 608 099
  czynne od poniedziałku do piątku 8:00 - 16:00

zwroty

czas na zwrot: 14 dni

adres do zwrotu:
 
W ciągu 14 dni od otrzymania nabytej rzeczy, Kupujący (konsument) może odstąpić od umowy bez podawania jakiejkolwiek przyczyny. W takim przypadku Sprzedający zwróci wszystkie otrzymane od Kupującego płatności. Aby odstąpić od umowy zawartej na Allegro, należy złożyć Sprzedającemu stosowne oświadczenie woli, pisząc na adres e-mail: biuro@rapta.pl . Przesyłkę należy nadać na adres F.H. RAPTA , ul.Podhalańska 4, 34-700 Rabka Zdrój.

reklamacje

1. Kupujący może składać Sprzedawcy reklamacje dotyczące zawartej Umowy pod adresem biuro@rapta.pl , lub w formie pisemnej na adres Sprzedawcy. Poprawnie złożona reklamacja powinna zawierać co najmniej: imię, nazwisko, adres, adres e-mail Kupującego, datę zawarcia Umowy stanowiącej podstawę reklamacji, przedmiot reklamacji, ze wskazaniem żądania Kupującego, wszelkie okoliczności uzasadniające reklamację. 2. Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, przed rozpatrzeniem reklamacji Sprzedający zwraca się do składającego reklamację o jej uzupełnienie we wskazanym zakresie. 3. Sprzedający rozpoznaje reklamację w terminie 14 dni od daty jej otrzymania w prawidłowej postaci. 4. Odpowiedź na reklamację wysyłana jest na podany przez Kupującego adres e-mail bądź na adres poczty tradycyjnej.