Rozmowy z katem - Kazimierz Moczarski (6542374784)

zakończona
49,99 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • List polecony ekonomiczny 8,30 zł
 • List polecony priorytetowy 11,50 zł
 • lokalizacja: GDANSK
 • stan: nowy
 • okładka: miękka
 • kondycja: bez śladów używania

Kazimierz Moczarski "Rozmowy z katem"

Wydawnictwo Naukowe PWN
Liczba stron: 416
okładka miękka
rozmiar 15-21 cm
Kazimierz Moczarski był dziennikarzem, pisarzem oraz żołnierzem Armii Krajowej w stopniu kapitana. W czasie II Wojny Światowej walczył w Powstaniu Warszawskim. Po wojnie został oskarżony przez nowe socjalistyczne władze, 11 lat spędził w więzieniu. Od 2 marca do 11 listopada 1949 roku przebywał w więzieniu na warszawskim Mokotowie. Jego więziennymi towarzyszami okazali się być Niemcy: SS – Untersturmfürer Gustaw Schielke oraz Jürgen Stroop, generał dowodzący likwidacją warszawskiego getta w 1943 r. Te kilka miesięcy to istotny okres w życiu Moczarskiego, bowiem wrócił po latach w postaci, silnych, plastycznych i wyraźnych wspomnień, które znalazły swe ujście na kartach niniejszej książki.

K. Moczarski
W celi mokotowskiego więzienia, między AK – owcem, niemieckim żołnierzem i generałem, toczą się tytułowe rozmowy z katem. Ta książka to historia Stroopa, którą opowiedział on sam, a spisał ją Kazimierz Moczarski. Generał chętnie opowiadał o sobie - od dzieciństwa począwszy, przez udział w I Wojnie Światowej, działalność międzywojenną po szczególnie ważny okres II Wojny Światowej. To istotny czas dla generała, wspina się po szczeblach hitlerowskiej kariery, jest bardzo aktywny, stara się maksymalnie wykorzystywać dane mu możliwości.

Poruszone zostają również bolesne tematy w historii Polski. Książka zawiera szczegółową relację działań hitlerowców, pod dowództwem Jürgena Stroopa, w czasie powstanie w getcie warszawskim. Generał w bardzo dokładny sposób opisuje okres likwidacji getta - okrutnego ludobójstwa. Mężczyzna nawet w celi jest oddany nazistowskiej ideologii, nie czuje skruchy - wszystko to zaprowadzi go na szafot.

Moczarski zwraca uwagę na to, że Stroop to człowiek mający krwawy udział w historii Polski, a udziału tego wymazać się nie da. Autor w przystępny sposób, językiem niezwykle estetycznym, ale plastycznym, opisał swe rozmowy ze zbrodniarzem. Nie zapomniał o zakończeniu tej historii - dotarł do informacji o śmierci niemieckiego generała.

Nie jest to powieść czy podrasowana historia inspirowana faktami, ale książka o charakterze reportażowo - wspomnieniowym. „Rozmowy z katem” powoli stają się książką zapomnianą, choć przecież to tekst bardzo wartościowy, przypominający zbrodnie wojenne. Lektura obowiązkowa.
wysyłka gratis
metody płatności
 • Zwykły przelew bankowy
  • Credit Agricole Bank Polska S.A. 20 1940 1076 5818 5612 0000 0000
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony priorytetowy 11,50 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
List polecony ekonomiczny 8,30 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
dodatkowe informacje

dane sprzedawcy

kontakt

 • 795006421
  od poniedziałku - do piątku 8:00 - 20:00 ; sobota 10:00- 16:00

reklamacje

Jeśli stwierdzicie Państwo podczas odbioru,że przesyłka nosi znamiona uszkodzenia,rozdarcia,zalania etc.itp.,czy ślady otwierania ,po prostu jej nie odbierajcie,niech wróci do mnie bym ją zobaczył i podjął stosowne kroki,reklamacyjne.Proszę nie mieć do mnie pretensji jeśli np paczka jest poobijana ,a mimo to ja odbieracie,ja pakuje tyko tak jak sam chciałbym dostawać swoje paczki ,a wiec idealnie bez uszkodzeń.

pozostałe informacje

NIE WYSTAWIAM FAKTUR, NIE ODWOŁUJE OFERT WIEC PROSZĘ SIĘ ZASTANOWIĆ PRZED LICYTACJA. WYSYŁAM ZA GRANICE.(MIMO WYSOKICH KOSZTÓW WYSYŁKI,O KTÓRYCH POINFORMUJE PRZED LUB PO ZAKUPIE mailowo) KSIĄŻKI /KSIĄŻKA JEST ZABEZPIECZONA PRZED USZKODZENIEM. NIE PAKUJE W GAZETY ,NIE PAKUJE USZKODZONYCH,CZY TYM PODOBNYCH . Po otrzymaniu książki proszę o komentarz ,jako sprzedający wystawiam go po otrzymaniu od Państwa,komentarza. Proszę pamiętać o powiadomieniu mnie jeśli wysyłka ma nastąpić pod inny adres niż z allegro, jeśli nie dostane od kupującego powiadomienia o zmianie adresu,wysyłam na adres z allegro. DOBRZE SIĘ ZASTANÓW ZANIM KUPISZ, ALBO PO PROSTU PYTAJ JEŻELI MASZ WĄTPLIWOŚCI, BO NIE PRZYJMUJE ZWROTÓW. ROZWAŻNIE LICYTUJ,PYTAJ,ODPOWIEM,JEŚLI W AUKCJI CZEGOŚ NIE ZAZNACZONO LUB JEST JAKIŚ BŁĄD PROSZĘ O MAILE, A CHĘTNIE ODPOWIEM BY POTEM NIE BYŁO PRETENSJI. JEŚLI MASZ ZAMIAR WPŁACIĆ PIENIĄŻKI ZA POŚREDNICTWEM POCZTY,PRZEKAZEM POCZTOWYM,NAJPIERW MNIE O TYM POWIADOM. NIE ZGADZAM SIĘ NA ODBIORY OSOBISTE KSIĄŻEK.