RÓŻA żółta FRIESIA róże PACHNĄCA złota KRZACZASTA (6910937325)

zakończona
18,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
  • Przesyłka kurierska 17,00 zł
  • Przesyłka kurierska pobraniowa 23,00 zł
  • lokalizacja: Poznań, Polska
  • czas wysyłki: 24 godziny

parametry

  • faktura: Wystawiam fakturę VAT
  • kolor kwiatów: żółte
  • roślina w postaci: sadzonka w pojemniku 3-5l

opis

Pozostajemy do Państwa dyspozycji:
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 - 17.00
zimą od 9.00 - 16.00

Odbiór osobisty:
Centrum Ogrodnicze WIK-TOR
Poznań-Szczepankowo
ul. Bodawska 1
tel. 532 289 950
mail: plantare@wik-tor.pl


Przy przedpłacie prosimy o wpłaty na poniższe konto:
PPU WIK-TOR Sp. z o.o.
NEO BANK:
44 9068 1013 0000 0000 0082 0787

Jesteśmy firmą dbającą o zadowolenie i satysfakcję Klienta. Sprzedajemy produkty najwyższej jakości. Gwarantujemy, że sprzedawany towar jest zawsze nowy i fabrycznie zapakowany. Z przyjemnością udzielimy Państwu wszelkich informacji na temat wystawianego produktu. Staramy się także, aby przesyłka znalazła się u Państwa w jak najkrótszym czasie.

W przypadku chęci otrzymania Faktury VAT prosimy o podanie w mailu wszystkich danych firmy wraz z numerem NIP i zaznaczeniem numeru aukcji i podaniem swego nicka.

Towar wysyłamy w ciągu 48h od daty zaksięgowania wpłaty na naszym koncie. W przypadku zakupów na kilku naszych aukcjach prosimy o wcześniejszy kontakt w celu wyceny kosztów przesyłki. Wysyłkę roślin realizujemy tylko poprzez współpracujące z nami firmy kurierskie i ze względu na czas dostawy odbywa się ona od poniedziałku do środy.

RÓŻA WIELOKWIATOWA (POLIANT)

'FRIESIA'

Mamy do zaoferowania Państwu niezwykle piękną róże wielokwiatową odmiany 'FRIESIA' o pięknych żółtych kwiatach. Krzew dorasta do około 50-60cm wysokości i około 40-50 cm szerokości. Odmiana doskonale nadaje się na rabaty na terenach zieleni, w parkach i ogrodach, w miejscach reprezentacyjnych, także wraz z krzewami, bylinami oraz do sadzenia w pojemniki.

'Friesia' jest piękną żółtą odmianą, o półpełnych kwiatach - około 20-25 płatków. Kwiaty są dość duże, o średnicy około 7 cm. Walorem polecanej odmiany jest przepiękny i bardzo intensywny zapach. Roślina kwitnie bardzo długo i obficie, zdobi ogród od wiosny do późnej jesieni. Liście są średniej wielkości, ciemnozielone, lekko błyszczące, młode brązowopurpurowe.

Rośliny najlepiej sadzić w miejscu słonecznym lub półcienistym na żyznej glebie. Najobficiej kwitną posadzone w podłożu wymieszanym z obornikiem bydlęcym (dostępnym na naszych aukcjach). Polecana przez nas odmiana 'Friesia' ma wzmocnioną odporność na choroby i dobrze zimuje. Zimą dla bezpieczeństwa należy zabezpieczyć roślinę przed mrozami, kopczykując podstawę krzewu.

Polecane przez nas sadzonki posadzone są w donicach 3 litrowych i są dobrze ukorzenione. Rośliny pochodzą z POLSKICH SZKÓŁEK.SADZENIE I PIELĘGNACJA RÓŻ:

1. SADZENIE I WYMAGANIA RÓŻ. Krzewy należy sadzić na stanowisku słonecznym, ewentualnie półcienistym. Róże wymagają dużej ilości składników pokarmowych dla prawidłowego wzrostu i kwitnienia. Najlepiej rosną na glebach piaszczysto-gliniastych. Mogą jednak być sadzone na każdej glebie, pod warunkiem odpowiedniego przygotowania podłoża. Rośliny doskonale rosną w podłożu zawierającym dużą ilość nawozów organicznych. Najlepszym dla róż jest naturalny obornik bydlęcy. Optymalne pH podłoża powinno wynosić 6-6,5. Krzewy róż kopanych z gruntu (z gołym korzeniem), sadzi się jesienią ( do chwili zamarznięcia gleby) lub wczesną wiosną (przed rozwojem pąków).

Róże sprzedawane w pojemnikach można sadzić przez cały sezon wegetacyjny.

2. CIĘCIE RÓŻ. Prawidłowe cięcie ma duży wpływ na rozwój, wzrost , kwitnienie, żywotność i zdrowotność krzewów róż. Nieprawidłowe cięcie powoduje, że róże chorują, słabo rosną i kwitną, są mniej zimotrwałe oraz krócej żyją. Używane do cięcia sekatory powinny być dobrze naostrzone. Cięcie przeprowadza się 0,5-1cm nad pąkiem. Pędy zawsze należy ciąć do zdrowego miejsca - po przecięciu przekrój zdrowego pędu jest jasny. Rany o dużej powierzchni należy zabezpieczyć środkami grzybobójczymi (np.: maść ogrodnicza, Funaben, Dendromal).

Cięcie wiosenne przeprowadza się zwykle na przełomie marca i kwietnia, gdy jest już dość ciepło i nie ma większych przymrozków. Sposób cięcia właściwego zależny jest od pochodzenia gatunku czy odmiany krzewu. Silniej rosnące odmiany tnie się zwykle słabiej i wyżej, a niżej rosnące-mocniej. Przy niskim cięciu krzewy lepiej się krzewią od samej podstawy i wypuszczają więcej silnych pędów. Wysoko cięte krzewy są mało zagęszczone w dolnych partiach, często pozbawione ulistnienia.

W sezonie wegetacyjnym u większości odmian róż usuwa się przekwitnięte kwiaty lub kwiatostany. Zabieg ten przyspiesza kolejne kwitnienie i podnosi dekoracyjność krzewów.

Cięcie jesienne wykonuje się tylko wtedy, gdy jest konieczne, np. usuwanie kwiatostanów, gdy krzewom grozi wyłamanie, lub gdy mamy trudności w okryciu rośliny na zimę.

3. ZABEZPIECZENIE RÓŻ NA ZIMĘ. Większość odmian róż dla bezpieczeństwa należy zabezpieczyć przed zimą. Okrywanie krzewów rozpoczynamy po większych przymrozkach, gdy zapowiadane są większe ochłodzenia. Przy podstawie krzewów usypuje się na wysokość ok. 20-30 cm kopczyk z ziemi lub innych materiałów np. liści, kory, torfu.

Róże pienne należy okopcować u podstawy drzewka, natomiast pień i koronę owija się włókniną i słomą. Okryty krzew przytwierdza się silnie do podpory.

Dlaczego warto u nas kupować:
- jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży nasion, roślin, narzędzi ogrodniczych, środków ochrony roślin, nawozów, urządzeń nawadniających, folii, włóknin, podłoży itp
- od ponad 20 lat współpracujemy z najlepszymi producentami w Polsce
- zapewniamy fachową i miłą obsługę
- gwarantujemy nasiona sprawdzone z aktualnymi świadectwami ważności i jakości
- sprzedajemy w atrakcyjnych cenach
- zamówienia realizujemy do 48h od momentu zaksięgowania pieniędzy na koncie.

Przesyłka płatna z góry

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
przybliżony czas realizacji
Przesyłka kurierska
pierwsza sztuka:
17,00 zł
kolejna sztuka:
1,00 zł
maksymalnie w paczce:
10
przybliżony czas realizacji:
2 dni robocze

Przesyłka płatna przy odbiorze

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
przybliżony czas realizacji
Przesyłka kurierska pobraniowa
pierwsza sztuka:
23,00 zł
kolejna sztuka:
1,00 zł
maksymalnie w paczce:
10
przybliżony czas realizacji:
2 dni robocze

Dodatkowe informacje

W przypadku większych zakupów prosimy o kontakt w celu wyceny kosztów przesyłki.

Płatności

Faktura

Wystawiam fakturę VAT