ROMAN TOKARCZYK_ANTOLOGIA ANEGDOTY AKADEMICKIEJ (6541296612)

zakończona
10,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

  • stan: używane
  • okładka: twarda
  • rok wydania (xxxx): 2006
  • kondycja: bez śladów używania
Uczelnie wyższe są bardzo wdzięcznymi obiektami dla powstawania i funkcjonowania anegdot. Te ciekawe i barwne wspólnoty tworzą ludzie inteligentni, błyskotliwi, krytyczni, nierzadko złośliwi, za to często obdarzeni poczuciem humoru.
Zebrane w niniejszej Antologii anegdoty akademickie pochodzą z bardzo wielu różnych źródeł: książek, czasopism, internetu, rękopisów i przekazów ustnych. Wybrał je i opracował profesor Roman Tokarczyk. Przyjmując układ tematyczny, zaprezentował główne składniki świata akademickiego: uczelnie, studentów, profesorów, wykłady, zajęcia, egzaminy.
Akademikami - bohaterami życia uczelni wyższych - pozostają niezmiennie przede wszystkim studenci i profesorowie, w mniejszym stopniu inni pracownicy. W stereotypie studenta, jakże wdzięcznego tematu dla anegdot, dominuje lenistwo, spryt, nałogi, ubóstwo materialne. Niemniej wdzięcznym tematem anegdot pozostają wykłady, zajęcia, egzaminy, ze szczególnym wskazaniem na dziwactwa i roztargnienie profesorów. Tak jak każda dyscyplina naukowa wyróżnia się niepowtarzalną specyfiką, tak i specyficzne są anegdoty związane z tymi dyscyplinami. Zaś w stosunkach studentów z profesorami, a jednych i drugich z innymi pracownikami uczelni, powstają zaskakujące sytuacje, skłaniające do uśmiechu.

"Dzielny profesor

Trwa wykład z prawoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na sali tłok, ludzie siedzą nawet wokół katedry. Jako że jest poniedziałek rano, niektórzy są nieco senni. Profesor Jerzy Stelmach, widząc, że jedna ze studentek, siedząca tuż obok niego, przysypia, patrzy na nią i budzi:
– Buuu!
Dziewczyna się podrywa, jest lekko przestraszona, a profesor z dwuznacznym uśmiechem wyznaje:
– O nie, przy mnie żadna kobieta nie zaśnie!"

Cytat z książki: "Antologia anegdoty akademickiej"
KSIĄŻKA W STANIE IDEALNYM
SERDECZNIE ZAPRASZAM DO KUPNA
wysyłka gratis
metody płatności
  • PayU
  • Zwykły przelew bankowy
    • Bank Polska Kasa Opieki S.A. 24 1240 1864 1111 0010 0649 3436
    • Bank Polska Kasa Opieki S.A. 24 1240 1864 1111 0010 0649 3436
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony ekonomiczny 8,50 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
dodatkowe informacje