REZERWAT NIEBIESKICH PTAKÓW Ewa Nowak NOWA opis (6911202698)

zakończona
15,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
  • List polecony ekonomiczny 8,00 zł
Zakupy od 150 zł wysyłka gratis
  • lokalizacja: Gdańsk, Polska
  • stan: nowy
  • faktura: Nie wystawiam faktury
  • okładka: twarda

REZERWAT NIEBIESKICH PTAKÓW

Autor: Ewa Nowak

Wydawnictwo: EGMONT 2008

Oprawa: twarda

ISBN: 978-83-237-7866-0

Ilość stron: 312

Stan: nowa

Są autorzy, po których książki sięgam bez wahania. Gdy widzę jakąś nowość - chcę ją przeczytać od razu. Nie zawodzą mnie nigdy, mają coś w sobie. I do takich pisarzy zalicza się Ewa Nowak.

Moja przygoda z serią "miętową" czy też "warszawską" (spotkałam się z oboma określeniami) zaczęła się jeszcze w gimnazjum od książki "Krzywe 10". Nie musiała minąć wieczność, bym skompletowała całą serię. Obecnie mam zaległe jeszcze dwie najnowsze ("Bardzo biała wrona" i "Niewzruszenie", które przeczytam jeszcze w tym miesiącu) zarówno na półce jak i w czytaniu.

I tym razem autorka mnie nie zawiodła. Co prawda ta książka jest trochę gorsza niż poprzednie, ale mimo to nie mam do niej zastrzeżeń. Po raz kolejny mamy wgląd w życie warszawskiej młodzieży, jednak tutaj nie spotykamy już ani odrobiny mojej ulubionej rodziny Gwidoszów, a przekraczamy próg jednej z prywatnych szkół, do której uczęszcza nasza bohaterka - Sara. Jej rodzice z dnia na dzień stali się bardzo bogaci przez co dzieci mogły mieć wszystko. Okazuje się jednak, że pieniądze faktycznie szczęścia nie dają. Sara zakochuje się w Łukaszu, rozbija jego związek. Jej brat zaś stara się udawać, że jest z najniższej możliwej warstwy społecznej. Po latach rozłąki Sara spotyka się również ze starą koleżanką, która postanawia wtargnąć w jej świat, mącąc i waląc różne trudne rzeczy prosto z mostu.

Oczywiście spotykamy też kilkoro "starych" bohaterów. Widzimy tutaj Ludwika, brata Kici, samą Kicię ("Drugi", "Ogon Kici"), Nataszę (jw.), Hadriana (jw. + "Krzywe 10" i możliwe, że jeszcze o czymś zapomniałam) i Kamilę oraz Blankę ("Kiedyś na pewno"). Trójkąt miłosny, który utworzył się w "Ogonie Kici" między Hadrianem, Ludwikiem i Nataszą nabiera rozpędu. Tak samo Kicia nie potrafi się ostatecznie pozbyć ducha swojego uczucia. Jednak wątki tych postaci nie są niestety tak bardzo ważne, jedynie pozwalają zauważyć, że nawet w tak pozornie dużym mieście jak Warszawa, kręgi znajomych są bardzo wąskie. I w zasadzie na tej nici opiera się cała seria. Zawsze pojawia się jakaś postać znana z poprzednich tomów.

W "Rezerwacie niebieskich ptaków" mamy do czynienia z problemami nastolatków. Pozornie błahymi, a dla nich bardzo trudnymi. Okazuje się, że pieniądze wcale nie ułatwiają życia, nawet utrudniają. A prywatna szkoła to wcale nie bajka. Nagle dowiadujemy się, że najgorszą karą świata jest... wizyta u szkolnego psychologa. I to naprawdę ciekawe.

I gorąco ją polecam każdemu, kto jeszcze nie czytał.

wysyłka gratis
Wysyłka gratis
Aby otrzymać Wysyłkę Gratis, kup u Ewka107 za co najmniej 150 zł.
metody płatności
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony ekonomiczny 8,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
dodatkowe informacje