Rekuperator Vents VUT 1000 PW EC 1000m3/h n. wodna (6541852985)

zakończona
14 085,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
  • Przesyłka kurierska 16,00 zł
  • Przesyłka kurierska pobraniowa 25,00 zł
  • lokalizacja: Kraków
  • czas wysyłki: natychmiast
  • stan: nowe
OPIS PRODUKTU

Centrala wentylacyjna Vents VUT 1000 PW EC 1000m3/h

Centrala wentylacyjna nawiewno-wywiewna VUT PW EC z odzyskiem ciepła jest kompletnym urządzeniem zapewniającym mechaniczną wymianę powietrza z równoczesnym oczyszczaniem powietrza nawiewanego w pomieszczeniach różnego typu. Urządzenie to ma za zadanie doprowadzić świeże powietrze do pomieszczeń i usunąć powietrze zanieczyszczone. Za pośrednictwem przeciwprądowego wymiennika zużyte powietrze przekazuje swoją energię cieplną i ogrzewa nawiewane do pomieszczeń powietrze świeże. Centrale przystosowane są do podłączenia przewodów okrągłych o nominalnych średnicach 160, 200, 250, 315, 400 mm. Ponadto urządzenie zostało wyposażone w automatyczny by-pass, eliminując tym samym, konieczność wymiany wymiennika krzyżowego na wkład letni, w okresie gdy panują znacznie wyższe temperatury. Dzięki zastosowaniu silników prądu stałego (EC) możliwe było zmniejszenie zużycia energii elektrycznej od 1,5 aż do 3 razy, zachowując przy tym dotychczasową wysoką sprawność i niski poziom hałasu.Centrala wentylacyjna VUT PW EC wyposażona jest w system automatyki z panelem sterującym, dzięki któremu użytkownik może sterować jej wydajnością, czasem pracy oraz ustalać temperaturę nawiewanego do pomieszczeń powietrza. Dzięki zabezpieczeniu przeciw zamarzaniu wymiennika, w której została wyposażona automatyka, w razie gdy wymiennik jest zagrożony zamarznięciem, otwiera by-pass i uruchamia nagrzewnicę, podczas gdy świeże zimne powietrze nie przechodzi przez wymiennik (jest podgrzewane przez nagrzewnicę), a ciepłe zużyte powietrze rozmraża wymiennik. Gdy temperatura wymiennika zostanie podniesiona do bezpiecznego poziomu by-pass zostaje zamknięty, a nagrzewnica wyłączona i układ powraca do swojego normalnego trybu pracy.

Funkcje automatyki:

- podłączenie i sterowanie elektrycznymi przepustnicami powietrza,
- umożliwia ustawienie zarówno dobowego jak i tygodniowego cyklu pracy urządzenia,
- sterowanie by-passem centrali,
- kontrola stopnia zanieczyszczenia filtra (ustawienie okresu wymiany w kalendarzu),
- zabezpieczenie rekuperatora przed oblodzeniem,
- zabezpieczenie przed przegrzaniem nagrzewnicy w chwili gdy urządzenie zostaje wyłączone,
- zabezpieczenie przed przegrzaniem nagrzewnicy,
- system automatyki został zabezpieczony przed krótkotrwałymi zanikami napięcia.

Do komunikacji z centralą służy panel sterowania, za pośrednictwem którego użytkownik może:
- włączyć / wyłączyć urządzenie,
- ustawić temperaturę nawiewanego powietrza,
- regulować prędkość obrotów wentylatora.

Obudowa
Obudowa centrali wykonana została ze stopu aluminiowo cynkowego, z wewnętrzną izolacją termiczną i akustyczną z wełny mineralnej o grubości 20 mm (dla VUT 350, 600, 1000) lub 50 mm (dla VUT 2000, 3000).

Filtr
Ten typ nawiewno-wywiewnej centrali wentylacyjnej został wyposażony w filtry o klasie filtracji F7 (na nawiewie) oraz G4 (na wywiewie).

Nagrzewnica
Centrala wentylacyjne wyposażone zostały w wtórną nagrzewnicę elektryczną (VUT PE EC) lub nagrzewnicę wodną (VUT PW), która załącza się gdy zewnętrzna temperatura osiągnie bardzo niską wartość. Ma za zadanie dogrzać nawiewane do pomieszczeń powietrze by osiągnęło żądaną przez użytkownika wartość.

Wentylator
W centralach VUT PW EC zastosowano wysokiej sprawności silniki prądu stałego z zewnętrznym wirnikiem wyposażonym w wentylator z łopatkami zagiętymi do tyłu. Cechują się one wysoką sprawnością oraz sterowaniem w całym spektrum prędkości obrotów, dodatkowo jedną z ważniejszych zalet tego typu silników jest wysoki KPD (rzędu 90%). Są one na dziś dzień jednym z najlepszych rozwiązań w kwestii oszczędzania energii.

Wymiennik ciepła
Urządzenie wyposażono w przeciwprądowy wymiennik ciepła wykonany z płyt polistyrenowych (VUT 350, 600, 1000) i aluminiowy wymiennik krzyżowy (w przypadku VUT 2000, 3000). Dodatkowo posiada również automatyczny by-pass eliminując tym samym, w okresie letnim, konieczność wymiany wymiennika na wkład letni. Ponadto pod blokiem rekuperatora umieszczona została taca ociekowa mająca za zadanie zbieranie a następnie odprowadzanie kondensatu. Centrala została wyposażona również w system mający na celu zabezpieczenie urządzenia przed zamarznięciem.

nr konta:
08 1140 2004 0000 3102 7588 0198
Przesyłki są wysyłane za pośrednictwem firmy kurierskiej DHL
ul. Konary 40a; 32-031 Mogilany; Czynne: Pon-Pt: 8:00 - 17:00; Sob: 9:00 - 14:00
NASZA OFERTA OBEJMUJE PRODUKTY:

KLIMATYZACJI
WENTYLACJI
OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO
NAGRZEWNIC
KURTYN POWIETRZNYCH
CENTRAL WENTYLACYJNYCH
OSUSZACZY POWIETRZA
POMP CIEPŁA
PROMIENNIKÓW
KANAŁÓW I KSZTAŁTEK WENTYLACYJNYCH
MATERIAŁÓW MONTAŻOWYCH

Zobacz nasze pozostałe aukcje:

WSZYSTKIE AUKCJE

wysyłka gratis
metody płatności
  • PayU
  • Zwykły przelew bankowy
    • BRE BANK SA 08 1140 2004 0000 3102 7588 0198
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska 16,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 1 dzień
Odbiór osobisty po przedpłacie 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji: natychmiast
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska pobraniowa 25,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 1 dzień
Odbiór osobisty 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji: natychmiast
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
dodatkowe informacje
Wystawiam faktury VAT