Quo vadis Henryka Sienkiewicza bibliografia (6541301820)

zakończona
9,99 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

 • stan: nowe
 • okładka: miękka
 • rok wydania (xxxx): 2016
 • kondycja: bez śladów używania

Quo vadis Henryka Sienkiewicza
– bibliografia wydań polskich i obcojęzycznych


stron - 169

Z okazji 120-lecia pierwszego książkowego wydania Quo vadis Henryka Sienkiewicza Biblioteka Narodowa przygotowała jubileuszową bibliografię wydań powieści. W publikacji zebrano wszystkie edycje Quo vadis opublikowane do 31 lipca 2016 roku – zarówno w języku polskim, jak i językach obcych – łącznie 2002 wydania w 57 językach i ponad 70 krajach.

Pierwsze przekłady Quo vadis – na język angielski i rosyjski – pojawiły się już w 1896 r., a zaledwie rok później powieść w oryginale i tłumaczeniach wydano aż dwieście razy. Do dzisiaj dzieło Henryka Sienkiewicza, polskiego laureata Nagrody Nobla za wybitne osiągnięcia w literaturze, którego setna rocznica śmierci przypada również w 2016 roku, cieszy się niesłabnącą popularnością wśród czytelników. Najlepszym tego dowodem jest fakt, że rokrocznie na całym świecie ukazuje się około dwudziestu nowych wydań powieści. Co ciekawe, podczas gdy w języku polskim ukazały się dotąd 192 wydania Quo vadis, w języku niemieckim było ich aż 294, włoskim – 289, a hiszpańskim – 234.

W przygotowanej przez Bibliotekę Narodową bibliografii zarejestrowano zarówno książki wydane samoistnie w formie papierowej, jak i w wersji elektronicznej. Ujęto również adaptacje i przeróbki, jednak tylko te, które zachowały formę i przynależność gatunkową oryginału (nie uwzględniono więc scenariuszy filmowych czy audiobooków). Specjaliści opracowujący Bibliografię Poloników Zagranicznych przeszukali katalogi bibliotek narodowych krajów europejskich i pozaeuropejskich, dostępne bibliografie specjalne oraz katalogi wydawnicze i antykwaryczne. Następnie sporządzili korekty istniejących już w bazie Biblioteki Narodowej opisów i wyszukali opisy nowe, do tej pory niezarejestrowane. W sumie zgromadzono 2002 opisy bibliograficzne książek wydanych zarówno w języku polskim, jak i opublikowanych w ponad 70 krajach i tłumaczonych na 57 języków – również tak egzotycznych jak gudźarati czy sotho.


 • NOWA
  dostępny 1 egzemplarz
  okładka biała z fragmentem grubo tkanej zółtej tkaniny

  Możliwość zakończenia aukcji przed czasem
  W cenie kosztów przesyłki wliczona jest koperta ochronna

wysyłka gratis
metody płatności
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony ekonomiczny 8,50 zł
kolejna sztuka: 2,00 zł
maksymalnie w paczce: 5
dodatkowe informacje