Prahistoria Miedzyrzecza Wisły, Niemna i Dniestru (6908427763)

zakończona
35,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • Allegro MiniPaczka InPost 7,20 zł
 • Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
 • List polecony ekonomiczny 11,80 zł
 • lokalizacja: Warszawa, Polska
 • czas wysyłki: 24 godziny
 • stan: używany
 • faktura: Nie wystawiam faktury
 • rok wydania (xxxx): 1989
 • okładka: miękka z obwolutą
 • waga (z opakowaniem): 0.49 [kg]
Prahistoria Miedzyrzecza Wisły, Niemna i Dniestru u schyłku plejstocenu Praca omawia dzieje grup ludzkich w schyłkowym plejstocenie, w okresach paleoklimatycznych Allerodu i młodszego Dryasu, wchodzących w okres zwany późnym plejstocenem, który rozpoczyna się z początkiem najstarszego Dryasu. Późny plejstocen, a zwłaszcza jego część końcową, charakteryzuje ciągła tendencja do ocieplania, pomimo kilkakrotnych oscylacji okresów zimnych.

Badany obszar leży w paśmie nizin europejskich, na pograniczu Niżu środkowoeuropejskieg­o i Niżu zachodnioeuropejskie­go, a jego część południowa obejmuje skraj północny strefy Wyżyn: Małopolskiej i Ukraińskiej. Podział i charakterystykę oparto głównie na opracowaniach: Czeppe, Flis, Mochnacki 1966; Kondracki 1965; 1978; Dylikowa 1973. Na podstawie geomorfologii autorzy ci wyróżniają trzy strefy: I - pojezierzy, II - równin, III - starych wyżyn. J. Kondracki stwierdza, że strefowość klimatyczna, roślinna i glebowa obszaru Polski, ze względu na niewielką rozciągłość południkową terenu, nie występuje wyraźnie, niemniej wyróżnia trzy strefy: subborealną, subatlantycką i leśno-stepową. Paleogeograficzna strefowość zaznacza się natomiast występowaniu form glacjalnych i peryglacjalnych. Omawiany teren rozciągnięty jest na ponad 500 km w linii południkowej, a wg. V. P. Grićuka (1976) można wyróżnić w jego obrębie 3 strefy wydzielone na podstawie paleografi-cznych zróżnicowań krajobrazów. Strefa północna, w skład której wchodzi Polska północna, tereny Litwy i północnej Białorusi, charakteryzuje się krajobrazami, które zastąpiły zanikającą pokrywę lodową ostatniego zlodowacenia oraz baseny wodne; środkowa obejmuje pas nizin w Polsce, na Białorusi oraz w północnej części Ukrainy z pokrywą środkowoplejstoceńsk­ą, strefa południowa - pas wyżyn na południu Polski i pozostałe terytorium krainy, gdzie krajobrazy są w wysokim stopniu przetworzone.


stron 255

wyd.
Wydawnictwo Państwowe Wydawnictwo Naukowe
1989 r.
ISBN 83-01-08839-7

miękka okładka

stan:
bardzo dobry -

uwaga:
lekkie otarcia brzegów papierowej obwoluty

środek - stan bardzo dobry

wysyłka gratis
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • 81114020040000370230916374
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Allegro MiniPaczka InPost 7,20 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 4 dni robocze
Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 5
przybliżony czas realizacji: 2-3 dni robocze
Allegro Kurier InPost 12,18 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 5
przybliżony czas realizacji: 2 dni robocze
Odbiór osobisty po przedpłacie 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji:
List polecony ekonomiczny 11,80 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 4 dni robocze
List polecony priorytetowy 12,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 2 dni robocze
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.

Jeśli wybrałeś formę wysyłki Allegro Polecony InPost, Allegro Kurier InPost lub Allegro Paczkomaty InPost z darmowym zwrotem, nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów z tytułu zwrotu przedmiotu i będziesz mógł go dokonać bezpośrednio z poziomu list kupionych przedmiotów w Moim Allegro. Dodatkowo, jeśli wybrałeś Allegro Kurier InPost (za pobraniem), w cenie zawarte jest ubezpieczenie przesyłki do wartości 5.000 zł.
dodatkowe informacje
W cenę wysyłki wliczona jest koperta ochronna
Przy odbiorze osobistym gratis - książka (do wyboru jedna z 100 tytułów)

dane sprzedawcy

Robert Fabiszewski
św. Wincentego 38 m 10
03-526 Warszawa
NIP: 524-153-31-66
REGON: 140224739
Na Allegro funkcjonuję od dłuższego czasu - zajmuję się sprzedażą - głównie książek, które opisuje zgodnie z ich stanem. Staram się być sumiennym, odpowiedzialnym i uczciwym Allegrowiczem i tego samego wymagam od innych Jako formę płatności preferuję wpłatę całej sumy + koszt wysyłki na konto lub poprzez PayU . Istnieje możliwość odebrania osobiście książek w Warszawie - na Targówku (ul. Św. Wincentego) Przy odbiorze osobistym gratis - książka (do wyboru jedna z ponad 100 tytułów) Do każdej zakupionej książki wystawiam paragon fiskalny lub rachunek

kontakt

zwroty

czas na odstąpienie od umowy: 14 dni

adres do zwrotu:
Robert Fabiszewski
św. Wincentego 38 m 10
03-526 Warszawa
 
Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014, kupujący ma 14 dni od daty otrzymania towaru na przesłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy, a jeśli sprzedający nie poinformował o prawie do odstąpienia – 12 miesięcy. Zwrot przedmiotu przez konsumenta powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od daty przesłania oświadczenia, podobnie jak zwrot środków przez Sprzedającego. Sprzedający może jednak wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu. Umowa jest uważana za niezawartą, a konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

reklamacje

Opis procedury reklamacyjnej: Kupujący może składać Sprzedawcy reklamacje dotyczące zawartej Umowy pod adresem robert.fabiszewski@prozinet.pl, lub w formie pisemnej na adres Sprzedawcy. Poprawnie złożona reklamacja powinna zawierać co najmniej: - imię, nazwisko, adres, adres e-mail Kupującego, - datę zawarcia Umowy stanowiącej podstawę reklamacji, - przedmiot reklamacji, ze wskazaniem żądania Kupującego, - wszelkie okoliczności uzasadniające reklamację. Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, przed rozpatrzeniem reklamacji Sprzedający zwraca się do składającego reklamację o jej uzupełnienie we wskazanym zakresie. Sprzedający rozpoznaje reklamację w terminie 14 dni od daty jej otrzymania w prawidłowej postaci. Odpowiedź na reklamację wysyłana jest na podany przez Kupującego adres e-mail bądź na adres poczty tradycyjnej.