Pożegnanie Atlantydy Marek Has NOWA! UNIKAT!! (6541731466)

zakończona
54,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • List polecony ekonomiczny 9,00 zł
 • Paczka pocztowa ekonomiczna 15,00 zł
 • Przesyłka pobraniowa / Paczka48 pobranie 25,00 zł
Zakupy powyżej 400 zł
 • lokalizacja: GDAŃSK
 • stan: nowe
 • okładka: twarda
 • kondycja: bez śladów używania
mirek7323 telefon: 737314393 email: mirek7323@gmail.com

Pożegnanie Atlantydy

Marek Has

KSIĄŻKA NOWA

Opis książki:
(...) Wyobrażam to sobie tak: chłodny powiew wiatru, błękit morza, bezkresna dal horyzontu i łagodne kołysanie fal. Statek stoi w porcie gotowy do drogi. Jeszcze tylko ostatnie spojrzenie na świat, który wydaje się szczęśliwy i bogaty, świat nie przeczuwający mającej wkrótce przyjść zagłady.

Odchodzić w nieznane, to wierzyć w swą szczęśliwą gwiazdę, na przekór temu, co robią wszyscy, to wyrwać się z ich narkotycznego snu. Choć wciąż pozostaje niepewność - czy w ogóle istnieje jakaś inna szczęśliwa wyspa, czy stały ląd, w którym znajdziemy bezpieczeństwo i ukojenie. Co naprawdę przyniesie nam los? Skąd czerpać pewność, że opatrzność wciąż czuwa nad nami? A może właśnie w tej chwili, tak zwyczajnej i codziennej, że nie różniącej się od tysięcy innych chwil, bezpowrotnie nas opuszcza?

Tematem rozpoczynającym jest dzień, nadzieja i niepewność, drżenie, spojrzenie w bezkresną dal. Jego końcem jest noc, ufność, zmęczenie, sen i wiara w nieprzeniknioną tajemnicę wraz z nieuchronnym pogodzeniem się z tym, co było i będzie. Pomiędzy nimi są ścieżki błądzących myśli, półprawdy i cienie. Jakieś kształty wizji, zarysy rzeczy, przeczucia i intuicje.

Człowiek jest dziwnym tworem. W ciemnych, zadymionych pubach sączy piwo kołysząc się w rytm prymitywnej muzyki. Śmiejąc się z byle czego, otulony własnym zadowoleniem jest jak pasażer pociągu, który drzemie w kącie, obojętny wobec widoków przesuwających się za oknem. Jego umysł ograniczony, schematyczny i ślepy ogarnia tylko te subtelności, które naświetlą jutro codzienne gazety. Z drugiej strony bywa, że budzi się w nim jakaś nieograniczona moc i wrażliwość - moralna, estetyczna, metafizyczna. Wtedy wsłuchując się w swoje intuicje i drgnienie serca próbuje odpowiedzieć sobie na pytanie, skąd przyszedł i dokąd zmierza. Czy w tej plątaninie świateł i cieni tkwi jakiś zamysł artysty, czy też jest to przypadkowy taniec kształtów, dźwięków i kolorów. Czy u źródeł świata tkwi dobro i miłość, czy są one jego kosmicznym celem, czy tylko przypadkowo odkrytą możliwością?w
Pożegnanie Atlantydy Has
8370814719
wysyłka gratis
Wysyłka gratis
Aby otrzymać Wysyłkę Gratis, kup u mirek7323 za co najmniej 400 zł.
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • BRE BANK SA 38 1140 2004 0000 3702 7535 0714
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony ekonomiczny 9,00 zł
kolejna sztuka: 2,00 zł
maksymalnie w paczce: 2
Paczka pocztowa ekonomiczna 15,00 zł
kolejna sztuka: 2,00 zł
maksymalnie w paczce: 5
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Przesyłka pobraniowa / Paczka48 pobranie 25,00 zł
kolejna sztuka: 2,00 zł
maksymalnie w paczce: 5
dodatkowe informacje