Pończochy nylonowe, nylony CHRISTIAN DIOR (6912071945)

zakończona
100,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
  • List polecony priorytetowy 9,00 zł
  • lokalizacja: Toruń, Polska
  • stan: nowy
  • faktura: Nie wystawiam faktury
  • kolor: odcienie brązu i beżu
  • rozmiar: inne
  • den: 15
  • typ: do paska
  • wzór: gładkie

Z kolekcji "nylonów"

Na kilku kolekcjonerskich aukcjach oferuję "prawdziwe" pończochy nylonowe, które w większości wyprodukowane zostały w latach 50- i 60-tych minionego stulecia. Co kryje się pod pojęciem "prawdziwe"? Nazwy nylony i pończochy nylonowe są dziś w wielu przypadkach nadużywane. Wiedz, że "prawdziwe" nylony to pończochy z przędzy poliamidowej bez jakichkolwiek domieszek typu lycra czy elastan.
Cechą charakterystyczną nylonów jest nierozciągliwość, czyli non-stretch. Specyficzne marszczenie się pończoch na nogach jest właściwością typową i dodającą powabu, a w żadnym razie nie jest wadą.

Do dziś z minionej epoki na całym świecie zachowało się tylko kilka, no może kilkanaście maszyn przędzalniczych, na ktorych tkane są prawdziwe nylony. Większość tych nielicznych urządzeń nadal funkcjonuje w USA, kilka w Europie (m.in. we Francji - firma CERVIN) oraz... - uwaga!!! - w Polsce. Tak, tak, pod Wrocławiem firma NYLONESSA produkuje prawdziwe pończochy nylonowe EVA. To jeden i jedyny w naszym kraju producent nylonów.


Gratka dla konesera - Christian Dior - unikat

Pończochy nylonowe, z poliamidu nylon 66 - 100%, non-stretch. Wyprodukowane prawdopodobnie w latach 50-tych minionego stulecia. Wersja limitowana - z certyfikatem. Daję głowę, że po dziś dzień takich pończoch zachowało się co najwyżej kilka par. Mam dwie identyczne w "pudełkowych" wersjach. Jedną właśnie oferuję.
Przepiękne, w kolorze ciemnobeżowym. Splot płaski - plain knit. W dotyku na nogach fantastyczne.
Wymiary:
Dłudość od stopy do końca manszety: 73 cm
Długość stopy: 22 cm

Wiedz, że "prawdziwe" nylony są nierozciągliwe, ale w zależności od grubości nóg mogą pasować na dłuższe lub krótsze. Jedno jest pewne, dotyk nóg w takich nylonach daje dla mężczyzny wrażenia nieprawdopodobne. Nie będę ich tu opisywał, bo to niewykonalne.
Pończochy nigdy nie noszone i nieprzymierzane. Rzec by można: "nówki", no ale w szafie kilkadziesiąt lat przeleżały.

wysyłka gratis
metody płatności
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony priorytetowy 9,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
dodatkowe informacje