Piwowarczyk Jan ks. Katolicka Etyka Społeczna, tom (6911066157)

zakończona
74,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
  • Przesyłka kurierska pobraniowa 12,00 zł
Zakupy od 200 zł wysyłka gratis
  • lokalizacja: Komorów, Polska
  • czas wysyłki: 24 godziny
  • stan: nowy
  • faktura: Wystawiam fakturę VAT
  • okładka: miękka
Autor : Piwowarczyk Jan ks.
Opis : Całość dzieła, które została przemycone na Zachód z okupowanego kraju, ukazała się w latach pięćdziesiątych w Londynie i składa się z trzech części. Pierwsze dwie części - zawarte w tomie pierwszym - komunistyczna cenzura dopuściła do druku w kraju tylko na powielaczu i tylko na użytek seminariów. Część trzecia, w całości tworząca tom drugi, nie mogła się w kraju ukazać w ogóle, nawet w formie powielaczowej i do użytku wewnętrznego. Wydawnictwu Veritas w Londynie udało się zdobyć wersję maszynopisu wykładow zawierającą poprawki naniesione przez ks. Piwowarczyka. Tak więc wersja londyńska dzieła, którą udostępniamy Czytelnikowi, jest najwierniejszym przekazem znakomitych - w duchu tomistycznym - wykładów Autora na temat katolickiej etyki społecznej. Tom I: WSTĘP: I. Nauka katolickiej etyki społecznej II. Źródła katolickiej etyki społecznej III. Przedmiot katolickiej etyki społecznej CZĘŚĆ I: Zasady ogólne I. Norma moralności II. Prawo natury III. Społeczeństwo IV. Prawa i obowiązki społeczne V. Inne normy moralności CZĘŚĆ II: Życie społeczne: Wstęp I. Człowiek II. Rodzina III. Klasa (zawód) IV. Państwo: a) natura państwa b) władza państwa c) społeczeństwo państwowe d) Kościół i państwo V. Naród: a) filozoficzne pojęcie narodu b) moralność narodowa c) obowiązki jednostki względem narodu VI. życie międzynarodowe: a) jedność ludzkości b) wojna Tom II: CZĘŚĆ III. ŻYCIE GOSPODARCZE Wstęp: A. Kościół wobec życia gospodarczego B. Własność prywatna 1. Prawo własności 2. Ustrój własności I. P r o d u k c j a: 1. Praca 2. Kapitał II. Wymiana: 1. Handel 2. Wartość i cena 3. Pieniądz i kredyt III. Podział: 1. Renta gruntowa 2. Procent od kapitału 3. Płaca 4. Zysk przedsiębiorcy IV. Spożycie: 1. Lepsze stany zaopatrzenia 2. Ubóstwo i środki zaradcze 3. Nędza i dobroczynność Zakończenie Bibliografia
Opis fizyczny : Dwa tomy, a5, tom. 1 stron 320, tom 2 stron 314
Wydawca : Wydawnictwo ANTYK Marcin Dybowski
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska pobraniowa 12,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 99
przybliżony czas realizacji: 2 dni robocze
Odbiór osobisty 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji:
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
dodatkowe informacje
Dostawa poza granice Kraju po dogadaniu szczegółów droga mailowa
Wystawiam fakturę VAT

dane sprzedawcy

Fundacja Niepodległościowa
Klonowa 10a
05-806 Komorów
NIP: 5342426615
REGON: 141961316
KRS: 0000334169