Piotr Jaźwiński Oficerowie (6482296613)

do wyczerpania przedmiotów
cena kup teraz
60,00 zł
Koszty dostawy
 • List polecony priorytetowy 9,90 zł
 • Przesyłka kurierska 9,90 zł
 • lokalizacja: Warszawa
 • czas wysyłki: do 7 dni
 • region: europa
 • stan: nowy
 • okładka: miękka
 • kondycja: bez śladów używania
Proponujemy

Piotr Jaźwiński
OFICEROWIE I DŻENTELMENI. Życie prywatne i służbowe kawalerzystów Drugiej Rzeczpospolitej

ISBN 978-83-62329-33-5
Wymiary: 140 x 205 mm
Liczba stron: 400
Okładka: Miękka
Wydanie: pierwsze
Data wydania 08.09. 2011

Niesamowita pozycja o niesamowitych ludziach i czasach!

W barwny i przystępny sposób autor przedstawia życie oficerów kawalerii w okresie II RP. Z książki czytelnik może dowiedzieć się, jaka była tajemnica pistoletów Wieniawy-Długoszewsk­iego używanych w honorowych pojedynkach, jakie warunki musiała spełniać panna, aby zostać żoną oficera, ile musiała mieć posagu i kiedy dowódca mógł nie wyrazić zgody na ślub swojego podwładnego. Omówiono także realia szkolenia oficerów i kwestie organizacji i uzbrojenia.

A że pojęcie „ułańska fantazja” nie wzięło się znikąd, w pozycji znajdziemy także opisy zabaw i rautów oraz jak „leczy” się kaca na sposób kawaleryjski…

Jaki jest potoczny, stereotypowy obraz oficera Wojska Polskiego (zwłaszcza oficera kawalerii) z czasów II Rzeczpospolitej?

Z jednej strony jest to wizerunek dobrego patrioty i człowieka prawego, dla którego przywiązanie do tradycji i honor miały wyjątkowe znaczenie. Zarazem jest to obraz człowieka o stosunkowo szerokich horyzontach, zawsze eleganckiego, szarmanckiego wobec pań, lojalnego wobec przełożonych i odpowiedzialnego za podwładnych.

Ale jest też drugi dość szeroko rozpowszechniony stereotyp oficera kawalerii: skłonnego do różnego rodzaju zabaw i pijatyk, hulaki, kobieciarza, kompana praktycznie zawsze skłonnego „do wypitki i wybitki”. Który z tych wizerunków jest prawdziwy?

A może w jednym i w drugim jest element prawdy, lecz realne życie kawalerzysty było jeszcze bardziej skomplikowane? O tym wszystkim opowiada nader interesująca książka Piotra Jaźwińskiego OFICEROWIE I DŻENTELMENI. Życie prywatne i służbowe kawalerzystów Drugiej Rzeczpospolitej.

Oficerowie i konie
Przyjaźń na śmierć i życie
Kawalerzyści Drugiej Rzeczpospolitej o koniach – swoich towarzyszach broni

Piotr Jaźwiński

Wymiary: 140 x 205 mm
Liczba stron: 224
Okładka: Twarda
ISBN: ISBN 978-83-62329-73-1 (ERICA)
ISBN 978-83-63374-07-5 (Tetragon)
Wydanie: pierwsze
Data wydania: 04.12. 2012
Wydawca: Instytut Wydawniczy Erica, Wydawnictwo Tetragon

Słynne szarże, bitwy, pojedynki, a nawet szum husarskich skrzydeł nie miałyby miejsca, gdyby nie koński grzbiet, z którego można było tego dokonać. A że kawalerzysta, pomimo bujnego życia, najpierw był żołnierze, to partnera do wojaczki dobierał starannie, dbał o niego, szanował i kochał, bo jak powiedział gen. Stefan Dembiński: „Bez konia bowiem trudno żyć, a nawet umierać”.

Z książki czytelnik dowie się skąd brały się konie w wojsku, jak się je szkoliło, jak rodziła się przyjaźń między kawalerzystą a jego towarzyszem broni, jak karano za brak szacunku do… wierzchowca oraz jak rodziły się konie legendy i legendy o koniach, czyli o Kasztance, Brygadzie, Farysie, Krechowiaku, Gromie i ich słynnych towarzyszach Piłsudskim, Śmigłym-Rydzu, Mościckim, Podhorskim i innych.
Ten niezwykły kult konia w wojsku ukazuje obraz prawdziwego kawalerzysty – wiernego, oddanego i nierozerwalnie związanego z ojczyzną.

„Poczułem nagle jakieś ciepłe, choć mokre dotknięcie na karku; odwróciwszy się ujrzałem wśród niebywałego zdumienia główkę Jarmułki wydającą ciche radosne rżenie. Jarmułka przytulała się do mojej głowy, a z jej pięknych i dużych oczu, spod opuszczonych w dół powiek leciały łzy jak wielkie perły, wyrażające ogrom przywiązania do mnie. Ucieczka Jarmułki z rąk bolszewickich, jej przedarcie się do mnie, jej łzy z ponownego spotkania się ze mną, wstrząsnęły moimi uczuciami w ten sposób, iż sam zacząłem płakać.”
fragment książki

Po więcej ciekawych książek zajrzyj do naszego sklepu na allegro.

Wysyłka: Książki wysyłamy w ciągu 7 dni od czasu zaksięgowania wpłaty. W przypadku PayU następuje to gdy tylko dostaniemy e-mail o jej dokonaniu. Jeśli chodzi o przelew tradycyjny trzeba się liczyć z opóźnieniem do 2 dni wynikającym z przekazywania wpłaty pomiędzy bankami i jej księgowania.

Przesyłki Poczty Polskiej są w każdy czwartek w godzinach porannych. Przesyłki kurierskie nadawane są właściwie codziennie. Wyjątkiem są sytuacje szczególne i okres przedświąteczny, kiedy wysyłki nadawane są znacznie częściej.

Przy zakupie więcej niż jednej książki za wysyłkę płaci się tylko raz.

NIE WYSYŁAMY KSIĄŻEK ZA GRANICĘ!
wysyłka gratis
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • Bank Polska Kasa Opieki S.A. 58 1240 6292 1111 0010 4425 4219
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony priorytetowy 9,90 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 8 dni
Przesyłka kurierska 9,90 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 10
przybliżony czas realizacji: 8 dni
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
dodatkowe informacje
Wystawiam faktury VAT
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua

dane sprzedawcy

kontakt

 • 224120292
  Telefon kontaktowy w godzinach 10-14 w dni robocze

zwroty

czas na zwrot: 14 dni

adres do zwrotu:
Instytut Wydawniczy Erica
Krasińskiego 8/6
01-601 Warszawa
 
W ciągu 14 dni od otrzymania nabytej rzeczy lub – w przypadku usług – zawarcia umowy, Kupujący (konsument) może odstąpić od umowy bez podawania jakiejkolwiek przyczyny. W takim przypadku Sprzedający zwróci wszystkie otrzymane od Kupującego płatności. Aby odstąpić od umowy zawartej na Allegro, należy złożyć Sprzedającemu stosowne oświadczenie woli, pisząc na adres e-mail: kontakt@tetraerica.pl. Przesyłkę należy nadać na podany powyżej adres.

reklamacje

Kupujący może składać Sprzedawcy reklamacje dotyczące zawartej Umowy pod adresem kontakt@tetraerica.pl, lub w formie pisemnej na podany poniżej adres do składania reklamacji podany poniżej. Poprawnie złożona reklamacja powinna zawierać co najmniej: imię, nazwisko, adres, adres e-mail Kupującego, datę zawarcia Umowy stanowiącej podstawę reklamacji, przedmiot reklamacji, ze wskazaniem żądania Kupującego, wszelkie okoliczności uzasadniające reklamację. Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, przed rozpatrzeniem reklamacji Sprzedający zwraca się do składającego reklamację o jej uzupełnienie we wskazanym zakresie. Sprzedający rozpoznaje reklamację w terminie 14 dni od daty jej otrzymania w prawidłowej postaci.Odpowiedź na reklamację wysyłana jest na podany przez Kupującego adres e-mail bądź na adres poczty tradycyjnej. Adres do składania reklamacji: Instytut Wydawniczy Erica Krasińskiego 8/6 01-601 Warszawa Możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz dostęp do tych procedur: Kupujący będący konsumentem ma możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń przed Stałym Polubownym Sądem Konsumenckim przy Wojewódzkim Inspektorze Inspekcji Handlowej w Warszawie. Informacje o sposobie dostępu do ww. trybu i procedur rozstrzygania sporów, znajdują się pod następującym adresem: http://www.uokik.gov.pl, w zakładce Rozstrzyganie sporów konsumenckich.

pozostałe informacje

Wysyłka: Produkty wysyłamy za pomocą Poczty Polskiej lub Firmy Kurierskiej, koszt dostawy w obu przypadkach wynosi 9,90 zł. Zdarzają się jednak aukcje w których bierzemy na siebie koszta dostarczenia przesyłki (zazwyczaj są to aukcje dotyczące książek o wartości powyżej 100 zł). Z przyczyn formalnych nie udostępniamy możliwości odbioru osobistego zamówionych towarów. Nie wysyłamy towarów za granicę. Zapłata: Wpłaty prosimy dokonywać przez PayU lub zwykłym przelewem na konto numer 58 1240 6292 1111 0010 4425 4219, dane do przelewu: Wydawnictwo TETRAGON, ul. Żelazna 41/21 00-836 Warszawa. Nie wysyłamy towaru za pobraniem. Termin realizacji: Towary wysyłamy zgodnie z terminem podanym w opisie aukcji. Zazwyczaj dzieje się to w ciągu 7 dni.