Pinus mugo alpenzwerg Alpejski Krasnal rarytas80cm (6484042546)

zakończona
  • wysokość sadzonki (cm): 70
  • rodzaj rośliny: sosny
  • roślina w postaci: sadzonka w pojemniku 3-5l

OFEROWANA JEST SOSNA JAK NA FOTO

WYSOKOŚĆ 60 - 80 cm

NOWOŚĆ !!!!!!!!!!!!


Przedmiotem aukcji są sadzonki RZADKO SPOTYKANEJ

Wolno rosnąca, regularna odmiana o stożkowatym pokroju rosnąca jak "idealna choinka" dzięki niewielkim rozmiarom zmieści się w każdym ogrodzie.

Roślina odporna na choroby, niewymagająca, o dużej tolerancji względem podłoża. Dobra roślina dla osób zaczynających przygodę z ogrodnictwem.

Wygląd

Karłowa odmiana sosny górskiej tworząca ładne, gęste, ciemnozielone stożki. Rośnie tak regularnie, że przypomina wręcz małe sztuczne choinki kupowane na święta.

Roślina posiada gęsto ułożone na pędzie, średniej długości, kłujące igły, które zimą wybarwiają się na ciepły, złotożółty kolor, stanowiąc zimową atrakcję rabaty.

Odmiana charakteryzuje się powolnym wzrostem i po 10 latach osiąga ok. 60cm wys. i szer. Później drzewko pnie się już tylko do góry, osiągając ostatecznie 90cm.

Stanowisko i uprawa

Jako roślina pionierska dobrze znosi okresowe niedobory wody i suche, zanieczyszczone powietrze (dużo lepiej niż sosna pospolita), lecz najbardziej lubi wilgotne powietrze, występujące przy zbiornikach wodnych.

Nie ma specjalnych wymagań odnośnie podłoża: toleruje kamieniste, piaszczyste, piaszczysto-gliniaste czy żyzne, przepuszczalne i próchnicze. Zaadaptuje się także na glebach ciężkich i zbitych, byle nie były one podmokłe. Nieodprowadzana woda powoduje gnicie korzeni. Dodatkowo roślina jest tolerancyjna względem pH: od zasadowego po całkiem kwaśne (torfowe).

Sosna górska jest całkowicie mrozoodporna na terenie całego kraju.

Zastosowanie

Sosnę tę polecić można do ogrodów w stylu japońskim, gdzie formowana na ogrodowe bonsai w otoczeniu wody, rododendronów, żwiru i bambusów (lub innych traw ozdobnych) doda charakteru i autentyczności naszemu orientalnemu zakątkowi.

Ciekawy pokrój rośliny zostanie uwydatniony, jeśli posadzimy ją na większym skalniaku, gdzie drzewo będzie dobrze widoczne z każdej strony stanowiąc całoroczne uzupełnienie skalnej rabaty.

Jesteśmy PRODUCENTAMI, GWARANTUJEMY NAJNIŻSZE CENY !!!!!

ODBIÓR OSOBISTY !!!!!!

MAŁE ROŚLINY I W MNIEJSZYCH ILOŚCIACH MOŻEMY WYSŁAĆ PO UPRZEDNIM KONTAKCIE TELEFONICZNYM.

DUŻYCH ROŚLIN NIE WYSYŁAMY !!!!!

PRODUCENT ROŚLIN I KRZEWÓW OZDOBNYCH

WŁODARZEWSCY

SIERPOWO 41 OKOLICE LESZNO- KOŚCIAN -ŚMIGIEL

KONTAKT:

697 738 801

płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Odbiór osobisty 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
dodatkowe informacje
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua