PIEC KOCIOŁ PIECE KOTŁY Z PODAJNIKIEM 15 kW BATORY (6541257369)

zakończona
5 900,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • Przesyłka pobraniowa / Paczka48 pobranie
 • lokalizacja: Pleszew
 • czas wysyłki: do 5 dni
 • stan: nowe
 • uszkodzony: nie
KOCIOŁ C.O.
Z PODAJNIKIEM
15 kW
do 110 m²
Kocioł 15 kW to nasz najbardziej sprawdzony produkt, który od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem. Dzięki podajnikowi żeliwnemu wysokiej jakości oraz solidnemu wykonaniu. Jest łatwy w obsłudze a także bardzo ekonomiczny. Możliwość palenia szeroką gamą paliw.
Ogrzewa powierzchnię do 110 m2 .
Charakterystyka kotła
Typ:
Brucer - p
Blacha:
6 mm
Sprawność:
87% +/- 2%
Sterownik:
Master 500
Podajnik:
Żeliwny
Paliwo:
EKOGROSZEK, MIAŁ, PELLET, ZBOŻA
Palenisko awaryjne:
ŻELIWNE LUB WODNE
POJEMNOŚć ZBIORNIKA:
160 kg
Dmuchawa:
DM80
Typ podajnika:
ŚLIMAKOWY
Przed zakupem kotła prosimy o kontakt telefoniczny w celu ustalenia szczegółów zamówienia!!!
Opis kotła
Kocioł ten charakteryzuje się zastosowaniem podajnika paliwa i spalaniem w tzw. retorcie. Zaletą tego rodzaju kotłów jest ograniczenie jego obsługi, która sprowadza się do uzupełnienia paliwa w zasobniku i okresowym usuwaniem popiołu.

Kotły BRUCER – P produkowane są w zakresie mocy: 15 - 75 kW. Znajdują one zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania i ciepłej wody zarówno grawitacyjnych jak i pompowych. Przeznaczone są do ogrzewania obiektów mieszkalnych jedno i wielorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej takich jak szkoły, urzędy, obiekty handlowe, obiekty produkcyjne i inne.

Transportowanie opału ze zbiornika do palnika retortowego odbywa się za pomocą podajnika ślimakowego. Kotły BRUCER - P charakteryzują się praktycznie bezdymnym spalaniem paliwa co skutkuje niską emisję szkodliwych związków i pyłów.

Jedno załadowanie zasobnika wystarcza na kilka dni w zależności od zapotrzebowania na ciepło uwarunkowane od temperatury zewnętrznej, termoizolacji obiektu i wartości opałowej paliwa. Najlepsze efekty energetyczne i eksploatacyjne daje zastosowanie dobrej jakości paliwa tzw. eko-groszku lub miału.

Układ sterowania pracą kotła umożliwia zmianę jego wydajności w pewnym zakresie mocy poniżej znamionowej, dlatego można go precyzyjnie dostosować do każdego obiektu przez zaprogramowanie odpowiednich nastaw.

Kocioł występuje w dwóch wersjach: z możliwością zamontowania awaryjnego rusztu żeliwnego w sytuacjach awaryjnych wynikających z braku dostawy energii elektrycznej, awarii podajnika lub palnika retortowego. Drugim rozwiązaniem jest zastosowanie rusztu wodnego na którym można spalać opał niezależnie od pracy podajnika.

Kocioł z rusztem wodnym jest wyższy od kotła z rusztem żeliwnym o 7 cm.

Kocioł tego typu może mieć proces spalania regulowany ręcznie, ale wyłącznie na wyżej wymienionych rusztach w sytuacjach wynikających z braku dostawy energii elektrycznej.

Palnik na paliwo stałe z podajnikiem ślimakowym jest rozwiązaniem pozwalającym na stosowanie szerokiej gamy paliw w postaci sypkiej i granulatu od 0-40 mm. Paliwem zasadniczym jest węgiel w granulacji 0-40 mm (od miałów do groszków).

Palnik bez zmian konstrukcyjnych pracuje również bez zarzutu na biopaliwach jak pellety, owies i zrębki.

Konfiguracja kotła
Spalane paliwa
Paliwa spalane w podajniku:
Paliwa spalane na dodatkowym ruszcie:
Zalety i funkcje kotła

Żeliwny palnik

Palnik wykonany w całości z żeliwa z żeliwnym ślimakiem, przystosowany do spalania wielu rodzajów paliw – odporny na wysokie temperatury i ścieranie.

STRAŻAK

Każdy z naszych palników posiada mufę przystosowaną do montażu “strażaka” czyli dodatkowego zabezpieczenia przeciwpożarowego. W przypadku wzrostu temperatury w rurze podajnika zostaję on zalany wodą, montaż “strażaka” jest koniecznością w przypadku spalania suchych paliw takich jak pellet czy zboża.

Wygodne czyszczenie

Czyszczenie naszego pieca odbywa się tylko poprzez przednie drzwiczki z których mamy dostęp do każdej powierzchni wymagającej okresowego czyszczenia.

Elektroniczna zawleczka

Funkcja elektronicznej ochronny silnika, z sygnalizacją dźwiękową. Odpowiednie zastosowanie pozwala wyeliminować problem pękających klinów i zawleczek. Odcięcie zasilania chroni silnik przed przegrzaniem.

Dwa otwory montażowe podajnika

Dzięki temu rozwiązaniu istnieje możliwość montażu podajnika wraz z zbiornikiem na opał po obu stronach pieca.

AWARYJNE palenisko

Każdy nasz kocioł jest wyposażony w dodatkowe palenisko. Nasi klienci mają możliwość wyboru dodatkowego ruszty żeliwnego(wkładany) lub wodnego(stały) Dzięki temu rozwiązaniu w piecu istnieje możliwość spalania tradycyjnych rodzajów paliwa takich jak węgiel czy drewno. Idealne rozwiązanie w przypadku przerwy w dostawie energii elektrycznej.

Wygodne duże DRZWICZKI popielnika

Bardzo wygodne czyszczenie kotła z popiołu – dodatkowa przydatne w przypadku konserwacji lub serwisie podajnika.

Zbiornik O POJEMNOŚCI Od 160 kg do 200 Kg(w zależności od rozmiaru kotła)

Tak duży zasyp pozwala na co najmniej tydzień użytkowania kotła bez konieczności ponownego załadunku opału.


 • 5-LETNIA GWARANCJA

  Zastosowanie wysokiej jakości materiałów a przede wszystkim atestowanej blachy kotłowej upoważnia nas do udzielenia 60 miesięcznego okresu gwarancyjnego na korpus kotła.

 • 3-LETNIA GWARANCJA NA PODAJNIK

  Producent palnika “Batory” udziela na swój produkt 3 – letniej gwarancji – jest to najdłuższy okres gwarancyjny na rynku polskim.

 • Cztery pełne kanały dymne

  Sprawdzone i bardzo wydajne rozwiązanie. Ciepłe spaliny w drodze do komina owijają się przez cztery kanały dymne. Dzięki temu rozwiązaniu kocioł lepiej absorbuję ciepło spalin co w konsekwencji prowadzi do oszczędności opału.

 • MOŻLIWOŚĆ ROZBUDOWY

  Sterownik Master500 jest zaprojektowany na bazie modułowej - dzięki temu w każdym momencie eksploatacji można go rozbudować o dodatkowe elementy takie jak : Panel Control, Termostat pokojowy, sterowanie zaworem trój-drogowym.

 • ATEST ekologiczny

  Przy projektowaniu naszych kotłów bardzo dużo uwagi poświęcono kwestii ekologi. Nasze kotły charakteryzują się bardzo niskimi emisjami szkodliwych spalin do atmosfery. Z komina wydobywa się tylko nie wielki dym, który staje się niewidocznym w momencie przejścia kotła w stan czuwania.

 • Duży zbiornik - Pojemność zbiornika do 200 kg

  Tak duży zasyp pozwala na tydzień użytkowania kotła bez konieczności ponownego załadunku opału. Malowany metodą proszkową. W klapie zbiornika zastosowano dwa amortyzatory w celu większego komfortu podczas załadunku.

 • ELEMENTY GIĘTE

  Wszędzie gdzie jest to możliwe nasze piece mają elementy gięte. Dzięki mniejszej ilości spawów piec charakteryzuję się dużo dłuższą żywotnością.

 • Regulacja docisku DRZWICZEK

  Z czasem w trakcie eksploatacji sznurek ceramiczny w kotle kurczy się – przez co drzwiczki mogą utracić szczelność – dzięki regulacji w każdym momencie można zwiększyć docisk drzwiczek i poprawić szczelność kotła.

 • Ekonomiczne spalanie

  Nasze kotły charakteryzują się bardzo niskimi kosztami eksploatacji, dzięki wysokiej wydajności oraz bardzo dobremu palnikowi zaoszczędzicie państwo na kosztach paliwa.

 • MALOWANIE PROSZKOWE

  Drzwiczki oraz zbiornik w naszych kotłach malowane są proszkowo – dzięki temu uzyskujemy jednolitą zwartą strukturę co bardzo poprawia estetykę kotła. Farba proszkowa jest odporna na temperaturę, zadrapania oraz ścieranie.

WYMIARY KOTŁA Z PODAJNIKIEM
WYMIARY RUSZTU AWARYJNEGO
Palnik batory www.palnikbatory.pl

Jest to wielopaliwowy palnik z okrągłą dyszą spalania.

Wszystkie elementy palnika wykonane są z żeliwa – również ślimak. Nie posiada on żadnych elementów stalowych, dzięki czemu charakteryzuję się bardzo długą żywotnością.

Jego cecha charakterystyczna jest ślimak z przeciw-uzwojeniem, co umożliwia transport paliw o rożnych granulacjach wprost do komory spalania. Dzięki wielomiesięcznym badaniom w laboratorium dobrano optymalny sposób rozprowadzania powietrza, który pozwala na uzyskanie bardzo dobrych parametrów spalania oraz ekonomiczną pracę kotła.

Wysokie ciśnienie powietrza w komorze spalania zapobiega nie dopalaniu się opału i przesypywaniu nie spalonego ekogroszku do popielnika. Wykorzystując paliwo dobrej jakości nie występuje efekt “spiekania” co również wpływa pozytywnie na pracę kotła.

W naszych kotła montujemy wyłącznie podajniki w całości żeliwne z żeliwnym ślimakiem, na załączonych zdjęciach przekroje podajnika pokazujące grubość ścianek i jakość wykonania.

Elementy zagrożone przepaleniem lub ścieraniem zostały dodatkowe pogrubione. Palnik Batory jest praktycznie niezniszczalny, nie jest to produkt na którym oszczędzano materiały, świadczy o tym jego waga - 98 kg.

Gruby ślimak, odporny na ścieranie oraz pękanie. Szeroka ramka mocująca zbiornik, przygotowana mufa do montażu "strażaka".

W napędzie zastosowana przekładnia żeliwna, polskiego producenta - wykonana bardzo solidnie - z najwyższej jakości materiałów. W galerii przedstawiamy poszczególne elementy palnika

Budowa palnika Batory
 • Odpowiednie rozmieszczenie otworów napowietrzających w dyszy pozwala na równomierne spalanie paliwa na całej długości retorty. Grubość ścianki dyszy spalania do 25 mm.

 • Żeliwna obudowa podajnika, retorta oraz rura podająca. Grubość ścianek do 12-14 mm. Dopasowane elementy żeliwne gwarantujące wytrzymałość na ścieranie i wysokie temperatury. Dzięki obróbce CNC uzyskujemy powtarzalność produktu i dokładność. Gwarantuje to długotrwałą i bezproblemową obsługę podajnika, a także ewentualny serwis.

 • Możliwość zamontowania strażaka.
  Dowiedz się więcej >

 • Szeroka ramka montażowa zbiornika zasypowego zapobiegająca zawieszaniu paliwa.

 • Jednolity odlew ślimaka poddany obróbce CNC pozwala na precyzyjne dawkowanie i transport paliwa do retorty o średnicy granulacji do 4 cm. Żeliwny ślimak odlany jako jeden element zapewnia mu wysoką wytrzymałość oraz odporność na ścieranie.

 • Zastosowanie wysokiej jakości motoreduktora żeliwnego. Bardzo dobra i sprawdzona konstrukcja.

  Umieszczam zdjęcie przekroju przekładni w celu ukazania jakości wyrobu. Motoreduktor obowiązuje 3-letnia gwarancja.

 • Elektryczny silnik o mocy 1,2 kW. Opcjonalnie możliwość zastosowania biegu wstecznego oraz elektrycznej zawleczki.

 • Produkt został zgłoszony do urzędu patentowego.

ELEKTRONICZNA ZAWLECZKA! BIEG WSTECZNY!(+100 zł)

Elektroniczna zawleczka – funkcja elektronicznej ochronny silnika, z sygnalizacją dźwiękową. Najnowsze rozwiązanie stosowane w automatycznych podajnikach na paliwa stałe. Odpowiednie zastosowanie pozwala wyeliminować problem pękających klinów i zawleczek.

Elektroniczna zawleczka jest opcją dodatkowo płatną!!!

WYMIARY PALNIKA BATORY
Podstawowe elementy wyposażenia kotła
STEROWNIK MASTER 500

Regulator MASTER 500 przeznaczony jest do sterowania pracą kotła z automatycznym podawaniem paliwa, pompą centralnego ogrzewania oraz pompą ciepłej wody użytkowej w instalacjach centralnego ogrzewania.


 • Utrzymywanie ustawionej temperatury kotła przez sterowanie nadmuchem i pracą podajnika możliwość obsługi kotła z rusztem awaryjnym

 • Współpraca z podajnikiem ślimakowym lub tłokowym

 • Płynna praca wentylatora i ustawiana moc

 • Programowalny przedmuch kotła

 • Regulowany czas wygaszania oraz automatyczne wyłączenie sterowania przy braku opału

 • Sterowanie pracą pompy obiegowej centralnego ogrzewania

 • Możliwość włączenia lub wyłączenia priorytetu ciepłej wody

 • Sterowanie pompą ładującą podgrzewacz c.w.u. w zależności od wymaganej temperatury

 • Możliwość pracy kotła oraz pompy c.w.u. wg. jednego z kilku programów tygodniowych, zainstalowanych w regulatorze MASTER 500

 • Funkcja COMFORT SYSTEM, chroniąca pompy przed osadzaniem się kamienia

 • Układ zabezpieczenia - bezpiecznik termiczny TERMIK

 • Funkcja ochrony instalacji przed zamrożeniem i przegrzaniem kotła

 • Sygnalizacja uszkodzenia czujników temperatury

 • Regulowana jasność wyświetlacza - zwiększana na czas zmiany ustawień

 • Możliwość podłączenia zdalnego sterowania z funkcją alarmu dźwiękowego

 • Możliwość podłączenia termostatu pokojowego


IRYD RTZ(+300 zł)

IRYD RTZ jest regulatorem przeznaczonym do kontroli pracy kotła CO z podajnikiem ślimakowym lub tłokowym (z czujnikiem położenia podajnika). Regulator steruje rozbudowaną instalacją grzewczą. Specjalnie zaprojektowane menu umożliwia stopniowe uaktywnianie kolejnych funkcji oraz możliwości regulatora.


FUNKCJA PID

Sterownik ten w sposób ciągły i jednocześnie automatyczny steruje dmuchawą, i utrzymuje ustawioną na kotle temperaturę na poziomie stałym. Takie rozwiązanie powoduje że nie mają miejsca gwałtowne skoki temperatury w kotle. Zastosowanie tego regulatora poprawia ergonomię użytkowania: nie trzeba ingerować w ustawiania sterownika w przypadku zmianiy opału (paliwa).


IRYD RTZ STERUJE:
 • dmuchawą

 • podajnikiem

 • pompą obiegową CO,

 • pompą ładującą zasobnik CWU

 • drugim obiegiem grzewczym- pompą mieszacza lub pompą instalacji podłogowej

 • siłownikiem zaworu mieszającego

 • pompą cyrkulacyjną, która może być używana w obiegu cyrkulacji CWU lub cyrkulacji CO

IRYD RTZ POSIADA:
 • duży czytelny wyświetlacz graficzny

 • możliwość podłączenie dwóch niezależnych sterowań dwoma obiegami z pomieszczenia za pomocą PILOT R lub termostatu pokojowego

 • tryby pracy pomp: lato, zima, priorytet CWU, brak CWU

 • sterowanie czasowe obiegów CO, CWU, drugiego obiegu np. mieszacza, pompy cyrkulacyjnej

 • pogodowe sterowanie obiegiem CO i drugim obiegiem grzewczym np. mieszaczem

 • 5 zestawów parametrów pomiędzy którymi można przełączać się podczas użytkowania regulatoraTemperatura kotła może być sterowana czasowo, pogodowo, skorygowana przez czujnik temperatury pomieszczenia.
Tempe­ratura obiegu mieszacza może być sterowana czasowo, pogodowo, skorygowana przez czujnik temperatury pomieszczenia.
Tempe­ratura zasobnika CWU może być sterowana czasowo.
Praca pompy cyrkulacyjnej może być sterowana czasowo.


DmuchawA DM80

Dmuchawy DM80 oparte są na silniku z wirnikiem wewnętrznym i zamontowanym na nim metalowym wirnikiem promieniowym.

Dmuchawa może być zasilana przez gniazdo komputerowe lub kabel zasilający zakończony gniazdem komputerowym lub sznur przystosowany do przyłączenia w zaciskach. Przewód wychodzi z puszki elektrycznej zamocowanej przy silniku. Dmuchawa może być zamocowana w każdej pozycji.


Dodatkowe elementy płatne
TERMOSTAT POKOJOWY(+100 zł)

Termostat pokojowy DK LOGIC 100 przeznaczony jest do automatycznej regulacji temperatury w pomieszczeniu, poprzez włączanie i wyłączanie kotła.


 • Możliwość różnych programów na kazdy dzień tygodnia

 • Dwa programy fabryczne

 • Dwie temperatury do wyboru - dzienna i nocna

 • Sześć okresów grzewczych w ciągu doby

 • Intuicyjny i łatwy sposób programowania

 • Możliwość krótkotrwałych zmian temperatury ogrzewania

 • Łatwy montaż

 • Ochrona przed zamrożeniem

 • Regulacja ogrzewania co 0,5 °C

 • Wielofunkcyjny wyświetlacz

 • Podtrzymywanie w pamięci wszystkich ustawień, nawet w sytuacji długotrwałego braku baterii


Mikroprocesorowy regulator DELTA 200 3D do sterowania siłownikiem zaworu 3-drogowego(+200 zł)

Mikroprocesorowy regulator DELTA 200 3D przeznaczony jest do sterowania siłownikiem zaworu 3-drogowego oraz pompą w celu utrzymania temperatury wody w układzie na określonym poziomie lub do zabezpieczenia kotła przed


 • Programowanie temperatury za pomocą przycisków

 • Sterowanie pracą siłownika zaworu 3-drogowego

 • Sterowanie pracą pompy

 • Możliwość współpracy z termostatem pokojowym

 • Sygnalizacja uszkodzenia czujnika temperatury

 • Możliwość dołączenia panelu zdalnego sterowania z funkcją alarmu dźwiękowego


Panel Control(+100 zł)

Panel sterujący CONTROL przeznaczony jest do współpracy z regulatorami serii 200 (i nowszymi) firmy DK System.


 • Alarm dźwiękowy informujący o przekroczeniu temperatury

 • Stałe wskazanie mierzonej temperatury

 • Możliwość zdalnej zmiany temperatury żądanej

 • Przewód komunikacyjny w komplecie (10 mb)


Pilot R – dodatek do sterownika Iryd RTZ(+100 zł)

Pilot R zwiększa komfort obsługi regulatorów naszej firmy. Współpracuje z regulatorami wyposażonymi w gniazdo RJ12: Yeti, Argon, Radon, Proton, Proton Pid, Krypton, Titanic. Umożliwia transmisję w standardzie do 50 m (przy zastosowaniu zewnętrznego zasilacza transmisja do 200 m).


Pilot R w zależności do jakiego regulatora został podłączony wyświetla:
 • temperaturę kotła lub pomieszczenia

 • stan dmuchawy

 • pompy C.O.

 • pompy ładującej zasobnik C.W.U.

 • podajnika.

Pilot R alarmuje sygnałem dźwiękowym w momentach krytycznych:
 • kocioł wygasa (stan wstrzymania)

 • temperatura kotła jest za wysoka

 • temperatura kotła przekracza 100 st. C

 • temperatura kotła jest niższa niż 0 st. C.

Pilot R posiada dwa tryby pracy:
 • sterowanie temperaturą kotła

 • sterowanie temperaturą pomieszczenia w którym Pilot R został zainstalowany

Pilot R podłączony do regulatora kotła C.O. sterującego pracą pompy i/lub dmuchawy umożliwia podgląd i zmianę temperatury kotła lub mierzy i stabilizuje temperaturę w miejscu zainstalowania, wyświetla stan dmuchawy, pompy C.O. i pompy ładującej zasobnik C.W.U. (jeśli regulator wyposażony jest w wyjście do podłączenia pompy ładującej zasobnik C.W.U.

Pilot R podłączony do regulatora kotła C.O. z podajnikiem paliwa umożliwia podgląd i zmianę temperatury kotła lub mierzy i stabilizuje temperaturę w miejscu zainstalowania, wyświetla stan dmuchawy, pompy C.O., pompy ładującej zasobnik C.W.U., podajnika.ZESTAW ZAWIERA:
 • panel sterujący Pilot R

 • przewód telefoniczny 4 żyłowy z zaciśniętymi wtykami RJ12 - 20 metrów

 • wkręty i kołki rozporowe do zamontowania

 • instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną

Dane techniczne:
 • histereza temperatury pokojowej: 0,1 - 5,0 st. C

 • obniżka temperatury kotła: 0 - 60 st. C

 • sygnalizacja dźwiękowa: 00 - 03 tryb - czas odłączenia pompy w trybie podtrzymania temperatury

 • pompa włączona bez względu na stan Pilota - on

 • pompa wyłączona w trybie potrzymania temperatury - oF

 • on..01 - 30..oF min


PALENISKO
Z BLACHY 8 MM

Na specjalne życzenie klienta istnieje możliwość wykonania paleniska kotła z blachy o grubości 8 mm. Dodatkowo płatne w zależności o rozmiaru kotła od 400 – 700 zł

WĘŻOWNICA
SCHŁADZAJĄCA WEWNĘTRZNA

Dodatkowe zabezpieczenie kotła do układu zamkniętego (ciśnieniowego)
Doda­tkowo płatne: 1000 zł.

POMIAR KOTŁOWNI

Jeżeli są państwo zdecydowani na zakup kotła a nie wiedzą jak optymalnie umieścić kocioł w kotłowni lub jeśli mają państwo wątpliwości w kwestii rozmiaru kotła istnieje możliwość wykonania pomiarów przez naszego pracownika. Czas oczekiwania na pomiar wynosi do 10 dni roboczych – koszt 200 zł

Podsumowanie TRANSAKCJI co otrzymujesz :

W podstawowym zestawie
klient otrzymuję:


 • Kocioł

 • Całkowicie żeliwny palnik Batory

 • Zbiornik na opał malowany proszkowo

 • Sterownik Master500

 • Dmuchawa DM80

 • Zestaw czyszczaków

 • Przedłużka do komina 30 cm z rewizją

 • Dodatkowe palenisko awaryjne – żeliwne/wodne

 • Deflektor

 • PopielnikCzas realizacji zamówienia: przy zakupie standardowego kotła, bez modyfikacji, dostawa realizowana jest do 5-dni roboczych. Zamówienie na kocioł nie typowy realizacja zamówienia do 10-dni roboczych.Odbiór osobisty: Po wcześniejszym ustaleniu istnieje możliwość odbioru osobistego.Indywidualne podejście do klienta: Przy składaniu zamówienia klient ustala:


 • po której stronie pieca ma znajdować się podajnik z zasobnikiem

 • umiejscowienie wyjścia do komina(czopuch)

 • usytuowanie zasilania oraz powrotu wody

 • usytuowanie mufki dopuszczania/spuszcz­ania wody do instalacji

Przed zakupem kotła prosimy o KONTAKT telefoniczny w celu ustalenia szczegółów zamówienia !!
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Przesyłka pobraniowa / Paczka48 pobranie
kolejna sztuka:
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 7-8 dni
Odbiór osobisty 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji: 5 dni
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
dodatkowe informacje
DOSTAWA W CENIE KOTŁA
Wystawiam faktury VAT