paszport blankietowy 1939 r Konsulat Czerniowce (6911188810)

zakończona
539,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
  • List polecony ekonomiczny gratis
  • lokalizacja: Warszawa, Polska
  • faktura: Nie wystawiam faktury
  • oryginał / Reprodukcja: dokument oryginalny

paszport blankietowy z 21 września 1939 r. dla polskiego uchodźcy uciekającego przed agresją niemiecką w czasie kampanii wrześniowej 1939 r. do Rumunii wystawiony przez Konsulat Polski w Czerniowcach

dokument ze zdjęciem, format kartka A 4
na odwrocie paszportu kilka pieczątek, wiz i znaczków paszportowych

stan paszportu bardzo dobry

bezpłatna wysyłka listem poleconym - tylko na terenie Polski

Konsulat RP w Czerniowcach – polska placówka konsularna działająca w okresie międzywojennym w Czerniowcach na Bukowinie w ówczesnej Rumunii .

W okresie pobytu władz Rzeczypospolitej w Rumunii a zwłaszcza w czasie przebywania Rządu i Prezydent RP w Czerniowcach (do 19 września 1939) konsulat stał się najważniejszym ośrodkiem polskiej administracji na uchodźstwie. Powstał tam m.in. Centralny Komitet Pomocy Ofiarom Wojny. Konsulatowi zlecono rozpowszechnienie orędzia prezydenta Ignacego Mościckiego , zapowiadające prowadzenie dalszej walki z Niemcami. W konsulacie przechowywano też około 4 ton złota Banku Polskiego . Nieopodal budynku konsulatu koczowały tysiące uchodźców z Polski. Po zajęciu w 1940 północnej Bukowiny przez ZSRR , personel konsulatu przeniósł się do Suczawy , gdzie został formalnie zlikwidowany 5 listopada 1940.
wysyłka gratis
metody płatności
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony ekonomiczny gratis
kolejna sztuka: gratis
maksymalnie w paczce: 1
dodatkowe informacje