Paprotnik szczecinkozębny Herrenhausen Sadzonki (6542281406)

zakończona
13,50 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • Przesyłka kurierska 16,99 zł
 • Przesyłka kurierska pobraniowa 21,99 zł
 • Niemcy 67,65 zł
 • lokalizacja: Kraków
 • rodzaj rośliny: paprocie
 • waga (z opakowaniem): 0.70 [kg]
 • kolor kwiatów: białe
 • roślina w postaci: sadzonka w pojemniku 0,5-1l
 • wysokość sadzonki (cm): 10
Kontakt
  Telefon:
  +48 511 030 036
  9:00 - 17:00 (poniedziałek - sobota)
  Email:

  Facebook:
  facebook.com/roslino­wo
  Adres:
  Roslinowo
  ul. Bronowicka 38/5
  30-091 Kraków
Koszty wysyłki
Płatność z góry
Przesyłka kurierska: 16,99 zł
Płatność przy odbiorze
Przesyłka kurierska: 16,99 + 5,00 zł

Dla zamówień powyżej 250 zł wysyłka gratis!
Sposoby płatności
 • 1. Poprzez system PayU
 • 2. Zwykły przelew na konto bankowe
 • 3. Płatność za pobraniem
Regulamin
1. Ze względu na uwarunkowania atmosferyczne paczki wysyłamy od 1 kwietnia każdego roku (przy czym zastrzegamy sobie prawo do zmiany tego terminu ze względu na szczególne warunki pogodowe).
2. Koszt wysyłki jest stały bez względu na ilość sadzonek i zawsze podany jest w treści aukcji.
3. Numer konta do wpłaty w przypadku wyboru płatności tradycyjnym przelewem otrzymają Państwo w e-mailu po dokonaniu zakupu.
4. W tytule przelewu wymagane jest podanie swojego nick'a (nazwy użytkownika) z Allegro. Ułatwia to identyfikację wpłaty.
5. W przypadku zakupu roślin z kilku aukcji przesyłka wysyłana jest jako jedna paczka (koszt wysyłki nie zmienia się).
Dlaczego my?
Ponad 12 letnie doświadczenie w sprzedaży roślin przez internet
Fachowe doradztwo w zakresie pielęgnacji i kompozycji roślin
Bezpieczny i sprawdzony sposób pakowania i wysyłki roślin
Bardzo duży wybór roślin oraz unikalne w skali kraju gatunki


Paprotnik szczecinkozębny 'Herrenhausen' (Polystichum setiferum).

Gotowe sadzonki do posadzenia w ogrodzie - sadzonka w pojemniki 0,5-litrowym.

Przedmiotem aukcji jest:

• Sadzonka Paprotnika szczecinkozębnego Herrenhausen o dekoracyjnych liściach wyhodowana w naszej szkółce.

Podstawowe informacje o bylinie
Wysokość sprzedawanej byliny 8-20 cm wysokości, w razie potrzeby przed wysyłka rośliny przycinamy.
Termin sadzenia CAŁY SEZON! Od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Nasze rośliny są produkowane w pojemnikach dzięki czemu przyjmują się w każdym okresie sezonu.
Stanowisko półcieniste - cieniste
Pojemnik 0,5 litra
Rodzaj gleby żyzna, przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna, wilgotna
Waga rośliny w pojemniku (podlana) 0,7 kg
Wysokość docelowa 90 cm

Paprotnik szczecinkozębny 'Herrenhausen' (Polystichum setiferum)


Wyjątkowo piękna zimozielona paproć, tolerancyjna względem przesuszeń, wiatru czy słońca.

Paprotnik szczecinkozębny 'Herrenhausen' jest tolerancyjna względem różnych warunków w których przyszło jej rosnąć. Dobrze znosi okresowe susze, stanowisko słoneczne zniesie pod warunkiem wystarczająco wilgotnego podłoża, może rosnąć na stanowisku nie osłoniętym od wiatru.

Bardzo efektowna paproć, dorastająca do 80-90 cm wysokości. Wspaniałe liście o charakterystycznej, regularnej budowie, zakończone sierpowato. Paproć tworzy gęstą kępę a liście początkowo pionowe z czasem rozkładają się tworząc dodatkową, niższą kępę.

Wymagania i pielęgnacja Paprotnika szczecinkozębnego 'Herrenhausen'.

Jak w przypadku innych gatunków paproci, paprotnik najlepiej rośnie w glebie żyznej, przepuszczalnej, stale umiarkowanie wilgotnej.

Stanowisko najlepsze półcieniste ale radzi sobie w głębokim cieniu. Znosi słońce, pod warunkiem gdy gleba jest odpowiednio wilgotna.

Znosi okresowe przesuszenia.

Zastosowanie:

 • do obsadzania krzewów i drzew,
 • do obsadzania pojemników,
 • założenia naturalistyczne: ogrody leśne, obrzeża oczek wodnych,
 • nasadzenia przy zbiornikach wodnych, stawach, oczkach wodnych,
 • rabaty bylinowe w cieniu,
 • w kompozycjach grupowych,
 • jako roślina okrywowa
 • jako soliter.

Główne zalety:

 • łatwość tworzenia kompozycji,
 • brak dodatkowych wymagań i pielęgnacji,
 • mrozoodporny.

Poniżej zdjęcia ukazujące sadzonki paprotnika Herrenhausen z września 201 6 .Sposób pakowania i bezpieczeństwo wysyłki:


Wysyłane przez nas sadzonki docierają do klienta bezpiecznie, nie uszkodzone i gotowe do sadzenia. Zapewnia to opracowany przez nas system odpowiedniego pakowania roślin przed wysłaniem.

1. Przed wysłaniem każda sadzonki jest dokładnie podlewana.

2. Pojemnik każdej rośliny wraz z systemem korzeniowym i ziemią zabezpieczany jest folią ochronną

3. Odpowiednie ułożenie roślin oraz wypełnienie przestrzeni między nimi specjalną folią antywstrząsową ma na celu ochronę delikatnych roślin przed przemieszczaniem się i ewentualnymi wstrząsami.

4. Jeżeli wysyłane są drzewka i krzewy lub też więcej produktów, paczkę pakujemy do większego kartonu bądź dzielimy na kilka kartonów i każdą roślinę zabezpieczamy osobno.

5. Przygotowana paczka zostaje oznaczona specjalnymi znakami informującymi o delikatnej zawartości. Kurier zostaje uczulony na specjalne obchodzenie się z paczką.

Nasze dotychczasowe doświadczenie w przesyłaniu roślin drogą kurierską wskazuję, iż 98% przesyłek nie wykazuje śladu uszkodzenia i szczęśliwie dociera do klienta.

wysyłka gratis
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. 14 1020 2906 0000 1502 0360 3727
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska 16,99 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 25
Niemcy 67,65 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 25
Czechy 67,65 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 25
Austria 84,87 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 25
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska pobraniowa 21,99 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 25
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
dodatkowe informacje

dane sprzedawcy

kontakt

 • +48 511 030 036
  Infolinia czynna w godz. 9:00 - 17:00 (poniedziałek - sobota). Doradztwo i informacje o roślinach

reklamacje

Reklamacja1. Klient może także przeprowadzić procedurę reklamacyjną z tytułu Gwarancji za pośrednictwem Sprzedającego.2. Reklamacje dotyczącą jakości sadzonek należy złożyć w chwili odbioru sadzonek . Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie.3. W przypadku gdy zakupiony wysyłkowo produkt zawiera wady, koszty zwrotu przesyłki pokrywa Sprzedający. Zgłoszona wada podlega weryfikacji przez Sprzedającego na podstawie zdjęcia z widocznymi uszkodzeniami lub niezgodnego z umową produktu. Sprzedający oceni czy uszkodzenie nie nastąpiło z winy klienta. 4. Sprzedający rozpatruje reklamacje najpóźniej w ciągu 14 dni roboczych od ich wpłynięcia. 5. Po otrzymaniu towaru i stwierdzeniu uszkodzenia lub niezgodności zawartości przesyłki z zamówieniem, klient zobowiązany jest do poinformowania o zaistniałym fakcie najpóźniej w ciągu 48h od odebrania paczki. 6. Zgłoszenie przyjmowane jest mailowo lub telefonicznie przez obsługę sklepu Roslinowo 7. Następuje weryfikacja zamówienia i uzgodnienie formy rozpatrzenia reklamacji. 8. Reklamacja zostaje uznana gdy Sprzedający stwierdzi, iż otrzymany produkt został uszkodzony w stopniu, który uniemożliwi jego wykorzystanie lub gdy stwierdzi się, że jego stan lub jakość znacznie odbiega od powszechnie przyjętych norm jakościowych dla roślin doniczkowych. Za towar wadliwy uznaje się towar, który posiada wady w postaci: uschniętej rośliny, złamanej rośliny. Czas rozpatrzenia reklamacji wynosi do 14 dni roboczych, jednakże Sklep podejmuje wszelkie kroki, aby reklamację rozwiązać w jak najkrótszym możliwym czasie. W przypadku odrzucenia reklamacji, towar odsyłany jest na koszt Klienta. 9. W przypadku uznania reklamacji, Klient otrzymuje nowy produkt, a wszelkie koszty związane z reklamacją (koszt zwrotu towaru i dostarczenia nowego) ponosi Sprzedający. Firma nie przyjmuje jednak żadnych przesyłek reklamacyjnych odsyłanych za pobraniem. Koszty związane z odesłaniem reklamacji zostaną niezwłocznie odesłane na wskazane przez Klienta konto bankowe po otrzymaniu przesyłki i przyjęciu reklamacji.10. Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za przyjęcie się sadzonek , wzrost oraz ukorzenienie się zakupionych roślin, ponieważ związane jest to z czynnikami zewnętrznymi nie zależnymi od niego i nie podlegają jego kontroli.11.Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za opóźniony odbiór przesyłki przez kupującego.

pozostałe informacje

Jeśli zamówisz u nas, gwarantujemy, że otrzymasz silne sadzonki roślin, starannie zapakowane i gotowe by rozwijać się właśnie w Twoim ogrodzie. Gwarantujemy zgodność nazwy z konkretną sadzonką rośliny oraz dokładamy wszelkich starań aby zostały dostarczone do Ciebie w jak najlepszym stanie. 1. Hartujemy nasze sadzonki Hartowanie sadzonek roślin zapewnia: zachowują wyższą mrozoodporność zabieg przeprowadzany jest po procesie ukorzenienia sadzonek celem aklimatyzacji 2. Rośliny sadzimy ręcznie Ręczne sadzenie zapewnia: dodatkową selekcję dbałość o dokładność prawidłowe obsadzenie pojemników 3. Pojemniki bez chwastów Sadzonki w pojemnikach są wolne od chwastów co zapewnia: prawidłowy rozwój rośliny młode rośliny nie muszą konkurować o wodę i światło 4. Sadzonki sprawdzane pod względem zdrowotności Zabiegi pielęgnacyjne i regularne sortowanie zapewnia: ograniczenie rozwoju czynników chorobotwórczych stały dostęp do sprawdzonego i zdrowego materiału roślinnego wysokiej jakości podłoże, zapewnia szybki i zdrowy rozwój sadzonek 5. 12 lat doświadczenia w uprawie roślin ozdobnych Korzyści dla naszych klientów: zapewniamy doradztwo w zakresie uprawy i pielęgnacji kwiatów opracowaliśmy sprawdzony system pakowania i zabezpieczania roślin na czas transportu z myślą o potrzebach naszych klientów, stale tworzymy gotowe zestawy roślin wraz z projektami rabat do samodzielnej realizacji