PAPIEROWY MOTYL Diane Wei Liang (O) (6483804764)

zakończona
12,50 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

  • stan: używany
  • okładka: miękka
  • rok wydania (xxxx): 2008

Diane Wei Liang PAPIEROWY MOTYL

Wydawnictwo PHILIP WILSON 2008

Książka delikatnie używana, czysta ,zwarta ,solidna, godna polecenia.

Mei Wang jest nowoczesną kobietą, odważną i wrażliwą. Jej postać symbolizuje charakterystyczne dla Chin połączenie tradycji, obrazoburstwa i problemów okresu przechodzenia z komunizmu do kapitalizmu. Mei z łatwością porusza się pomiędzy zbudowanymi w zachodnim stylu eleganckimi wieżowcami i niezmienionymi starymi uliczkami, a gdy prowadzi swoje dochodzenie i rozmawia ze świadkami, czytelnik w przelocie może dostrzec fascynujący obraz Chin, którego nie zobaczy turysta.

W odległej części Chin więzień 3424 Lin, były student, zostaje zwolniony z obozu po siedmiu latach morderczej pracy w kopalni. Był więziony za udział w demonstracjach na placu Tiananmen. Jego studenckie ideały zostały zniweczone, a teraz odbywa długą podróż do Pekinu.

W sercu metropolii, detektyw Mei Wang otrzymuje od wielkiego potentata, pana Penga zlecenie odszukania zaginionej dziewczyny. Jest nią Kaili, olśniewająca młoda gwiazda pop, której życie nie było tak świetlane, jak się wydawało. Kiedy wychodzi na jaw morderstwo, pan Peng chce się wycofać, obawiając się, że przy okazji śledztwa wyjdzie niewygodna dla niego i jego działalności prawda. Instynkt każe Mei mimo wszystko rozwikłać sprawę i sprowadza ją z wytwornych miejsc i eleganckich bulwarów do dzielnicy starych hutongów, gdzie wciąż żywe są przesądy.

Podążając tajemniczym śladem pięknego ręcznie wykonanego motyla, odkrywa wydarzenia, które przywołują jej własne wspomnienia z protestu na placu Tiananmen i jego brutalnego końca. Mei miała szczęście, którego nie miał Lin, ale podejmuje ryzykowną grę, żeby doprowadzić do wykrycia prawdy w nowym społeczeństwie wciąż jednak uwikłanym w sekrety przeszłości.

Diane Wei Liang - urodziła się w 1966 r. w Pekinie. Część dzieciństwa spędziła z rodzicami w obozie pracy. Ukończyła z wyróżnieniem psychologię na Uniwersytecie Pekińskim. W 1989 r. wzięła udział w demonstracji studentów na placu Tiananmen. Rok później wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Zrobiła doktorat z zarządzania. Przez 10 lat wykładała na uczelniach w USA i Wielkiej Brytanii. W 2003 wydała książkę "Lake with no name" - wspomnienie o Tiananmen, w 2007 "Oko jadeitu" - pierwszą część przygód detektyw Mei. Mieszka w Londynie z mężem i dwojgiem dzieci. Prawa do jej powieści zostały zakupione przez 23 kraje.

wysyłka gratis
metody płatności
  • PayU
  • Zwykły przelew bankowy
    • Bank Millennium S.A. 80 1160 2202 0000 0001 8035 1367
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony ekonomiczny
kolejna sztuka:
maksymalnie w paczce: 1
dodatkowe informacje
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua

dane sprzedawcy