Panasonic DMC-GX8H + 14-140 czarny (6541344704)

do wyczerpania przedmiotów
cena kup teraz
5 949,00 zł
z 10 sztuk
Raty PayU tylko dla zakupów przez koszyk o wartości od 300 zł do 20 000 zł
Koszty dostawy
 • Przesyłka kurierska gratis
 • Przesyłka kurierska pobraniowa gratis
Zakupy od 799 zł wysyłka gratis
 • lokalizacja: Warszawa
 • czas wysyłki: do 2 dni
 • stan: nowy
 • rozdzielczość matrycy (0 - 100 Mpx): 20.3
 • w zestawie: tylko BODY
 • rodzaj pamięci: SD/SDHC/SDXC
 • zasilanie: akumulator dedykowany
 • czułość ISO: powyżej 12800
 • wizjer: posiada wizjer
 • wielkość wyświetlacza: od 2.6 do 3 cali
 • typ matrycy: live MOS
 • jakość filmów: 4K
 • format RAW: obsługa RAW
 • kolor obudowy: czarny
 • informacje dodatkowe: wbudowana lampa błyskowa, możliwość podłączenia lampy błyskowej, nagrywanie filmów, balans bieli, zdjęcia sekwencyjne, wyjście video, akumulator/ładowarka w zestawie, wi-Fi, dotykowy wyświetlacz, ruchomy ekran LCD, wyjście HDMI
Panasonic DMC-GX8 Body czarny
cena wywoławcza: 5949,00 PLN
Zestaw zawiera:
 • aparat
 • obiektyw LUMIX G Vario 14-140mm f/3,5-5,6 ASPH POWER O.I.S.
 • osłonę gorącej stopki
 • Osłonę korpusu
 • akumulator
 • ładowarkę
 • kabel połączeniowy USB
 • pasek na ramię
 • DVD
 • kartę gwarancyjną
Produkt pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji.
.

Aparat sprzedawany jest w zestawie z obiektywem LUMIX G Vario 14-140mm f/3,5-5,6 ASPH POWER O.I.S.

Nowy aparat Panasonic, opracowany na bazie sukcesu modelu LUMIX DMC-GX7, został wyposażony w najnowszą technologię rejestracji obrazu w rozdzielczości 4K oraz - po raz pierwszy w aparatach Panasonic - podwójny układ stabilizacji obrazu (Dual I.S.), a jego smukła i elegancka stylistyka prezentuje się doskonale.

Kompaktowy, mobilny i uniwersalny aparat przypadnie do gustu użytkownikom lubiącym fotografowanie w ruchu i na ulicy, a zróżnicowane style fotografowania dostępne w tym modelu docenią zarówno profesjonaliści, jak i fotoamatorzy. Aparat LUMIX DMC-GX8 wyposażony został także w szereg łatwych w obsłudze funkcji kreatywnych, które umożliwiają rejestrowanie i udostępnianie artystycznych wizji z jeszcze większą kontrolą niż dotychczas.

Zapierająca dech w piersiach jakość obrazu za każdym razem

Matryca Digital Live MOS o rozdzielczości 20,3 megapiksela w aparacie LUMIX DMC-GX8 stanowi gwarancję najwyższej jakości obrazu. Nawet w przypadku zdjęć wykonanych przy słabym oświetleniu ilość szumów jest minimalna, a wyższy poziom nasycenia światłem zapewnia lepszą dokładność oraz szerszy zakres dynamiczny, a tym samym realistyczne odwzorowanie kolorów.

Zwiększona zdolność aparatu do rejestracji obrazu przy słabym oświetleniu to także zasługa nowego procesora obrazu Venus Engine, który pozwala uzyskać wysoką rozdzielczość i czułość przy ograniczeniu szumów do minimum. Udoskonalenie to pozwala wyeliminować bloki szumów, które dawniej były trudne do wykrycia, a ostateczny efekt jest maksymalnie zbliżony do tego, co fotograf zobaczył w wizjerze.

Spójność i precyzja odwzorowania obrazu to jeden z podstawowych atutów aparatu LUMIX DMC-GX8, a do uzyskania takiego efektu przyczynia się też pierwszy na świecie podwójny układ stabilizacji obrazu. Dzięki współdziałaniu układów stabilizacji obrazu w obiektywie i korpusie możliwa jest korekta nawet znacznego drżenia ręki, a zdjęcia - zarówno panoramiczne, jak i wykonywane w trybie teleobiektywu oraz przy słabym oświetleniu - nie są rozmazane.

Procesor obrazu Venus Engine z czterordzeniowym procesorem umożliwia szybkie przetwarzanie obrazu w tempie 8 kl./s (AFS) / 6 kl./s (AFC), ułatwiając uzyskanie precyzyjnych i ostrych ujęć szybko poruszających się obiektów. Poprawia on także odwzorowanie kolorów dzięki analizie każdej klatki z uwzględnieniem nie tylko samego koloru, ale także nasycenia i jaskrawości. Aparat LUMIX DMC-GX8 zapewnia również lepsze odzwierciedlenie faktury („Natural Texture Expression”) dzięki znacznie poprawionej czułości, rozdzielczości, odwzorowaniu kolorów i gradacji.

Pełna kontrola nad rejestracją obrazu 4K


Jednym z najważniejszych udoskonaleń w porównaniu z popularnym modelem LUMIX DMC-GX7 jest wprowadzenie funkcji wideofilmowania 4K. Aparat LUMIX DMC-GX8 rejestruje niezwykle płynne wideo w wysokiej rozdzielczości QFHD 4K 3840 x 2160 przy 25p (50 Hz) lub 24p w formacie MP4, a także w rozdzielczości Full-HD 1920 x 1080 przy 60p (50 Hz) w formacie AVCHD Progressive lub MP4 (MPEG-4 / H.264) z praktycznym ciągłym autofokusem.

Nowa funkcja 4K w modelu LUMIX DMC-GX8 pozwala nie tylko na uzyskanie zadziwiającej jakości obrazu wideo, ale także na przyjęcie zupełnie nowego podejścia do procesu fotografowania. Funkcja 4K Photo, powiązana z funkcją zapisu wideo 4K, umożliwia wyodrębnienie 8-megapikselowego kadru z pełną kontrolą i precyzją, co ułatwia uwiecznienie wszystkich magicznych i najbardziej ulotnych chwil.

Aparat LUMIX DMC-GX8 został wyposażony w trzy funkcje 4K Photo: 4K Burst Shooting, 4K Burst (Start/Stop) i 4K Pre-burst. Funkcje, które po raz pierwszy zastosowano w niedawno wprowadzonym modelu LUMIX DMC-G7, pomagają zarejestrować najdoskonalsze ujęcie, pozwalając na wyodrębnienie konkretnego kadru z nagrania wideo 4K:

4K Burst Shooting - umożliwia nieprzerwane fotografowanie w tempie 30 kl./s przez maksymalnie 29 minut i 59 sekund, a materiał ten można następnie wykorzystać tak samo jak zdjęcia seryjne wykonane z przytrzymanym spustem migawki.
4K Burst (Start/Stop) - uruchamia seryjne fotografowanie za pomocą pojedynczego naciśnięcia spustu migawki i zatrzymuje przez kolejne naciśnięcie; taki tryb pracy sprawdza się przy dłuższym oczekiwaniu na najlepszy moment do zdjęcia.
4K Pre-burst - automatycznie zapisuje po 30 klatek z sekundy przed naciśnięciem spustu migawki i po nim, dzięki czemu fotograf ma do dyspozycji aż 60 ujęć, z których może wybrać najlepsze.

Zarówno w trybie 4K Burst Shooting, jak i 4K Burst (Start/Stop) można zarejestrować prawie 30 minut materiału, co daje kilkadziesiąt tysięcy obrazów w różnym formacie: 3840 x 2160 (16:9), 3328 x 2496 (4:3), 3504 x 2336 (3:2) i 2880 x 2880 (1:1).

Uniwersalny aparat na każdą okazję


Seria LUMIX GX słynie z kompaktowej i eleganckiej stylistyki. Najnowszy model, opracowany na bazie sukcesu swojego poprzednika, zapewnia jednocześnie mnóstwo nowych rewelacyjnych funkcji maksymalizujących użyteczność urządzenia. Zbudowany ze stopu magnezowego korpus aparatu LUMIX DMC-GX8 jest lekki, a jednocześnie solidny i wytrzymały. Dzięki odporności na zachlapanie i kurz uzyskanej przez dokładne uszczelnienie poszczególnych części korpusu możliwe jest fotografowanie w ekstremalnych warunkach.

Nowy wizjer LVF o rozdzielczości 2360 tys. punktów można odchylać w zakresie 0–90 stopni, co zwiększa funkcjonalność i wygodę posługiwania się aparatem. Wyświetlacze OLED zastosowane zarówno w wizjerze LVF, jak i monitorze, charakteryzują się szybkim czasem reakcji, co umożliwia precyzyjną obserwację szybko poruszających się obiektów, a wysoki współczynnik kontrastu 10 000:1 gwarantuje doskonałe odwzorowanie kolorów bez prześwietlania i zaciemniania mocno oświetlonych i zacienionych stref kadru.

Widoczność w wizjerze LVF znacznie się poprawiła dzięki nowo zaprojektowanej muszli ocznej. Współczynnik powiększenia 1,54x / 0,77x (odpowiednik formatu 35 mm) - jak dotąd największy w całej serii LUMIX G - pozwala skomponować ujęcie i zarejestrować je jako zdjęcie lub materiał wideo dokładnie według koncepcji użytkownika. Z tyłu aparatu zastosowano 3-calowy wyświetlacz dotykowy o rozdzielczości 1040 tys. punktów, który można odchylać w poziomie (0–180 stopni) i pionie (0–250 stopni), co ułatwia fotografowanie pod różnymi kątami.

Oba wyświetlacze obejmują 100% pola widzenia obiektywu, dzięki czemu fotograf nie przeoczy ważnych wydarzeń rozgrywających się przy krawędziach kadru, a ustawienia jasności, kontrastu i nasycenia wyświetlanego obrazu można regulować osobno. Widok obrazu przełącza się automatycznie między wizjerem LVF a monitorem z tyłu aparatu dzięki czujnikowi oka w wizjerze LVF, co przyczynia się do wydłużenia czasu pracy akumulatora.

Kolejnym rozwiązaniem zwiększającym zakres kontroli użytkownika nad ustawieniami aparatu LUMIX DMC-GX8 są dwa praktyczne pokrętła, których działanie można dostosować do indywidualnych potrzeb. Pokrętła umieszczone z przodu i z tyłu aparatu służą zasadniczo do ustawiania przysłony i szybkości migawki, ale system Dial Operation Switch pozwala tymczasowo zmienić ich przeznaczenie. Takie rozwiązanie usprawnia wybór trybu zdjęć, w tym 4K Photo, oraz umożliwia szybsze i dokładniejsze kadrowanie oraz rejestrowanie ujęć nieruchomych lub filmu.

Fotografowanie najbardziej ulotnych chwil

System autofocusu oparty na detekcji kontrastu stosowany we wszystkich aparatach LUMIX G umożliwia przesyłanie cyfrowego sygnału z szybkością do 240 kl./s, co zapewnia niezwykle szybką i płynną automatyczną regulację ostrości.

W modelu LUMIX DMC-GX8 system ten wzbogacono o opracowaną przez firmę Panasonic technologię Depth From Defocus (DFD)1, która jeszcze bardziej skraca czas ustawiania ostrości. DFD oblicza odległość od obiektu, oceniając dwa obrazy o różnym poziomie ostrości i analizując jednocześnie optyczną charakterystykę kompozycji. W rezultacie automatyczne ustawianie ostrości w aparacie LUMIX DMC-GX8 trwa niewiarygodnie krótko, bo tylko 0,07 sekundy2. Błyskawiczna regulacja ostrości przydaje się szczególnie przy większej ogniskowej oraz umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych z większą częstotliwością (8 kl./s AFS / 6 kl./s AFC).

Dzięki zastosowaniu nowego algorytmu wydajność śledzenia przez autofokus w aparacie LUMIX DMC-GX8 poprawiła się o 200% w porównaniu z modelem LUMIX DMC-GX7. Nowy system śledzenia przez autofokus opiera się nie tylko na kolorze, ale także na rozmiarze i wektorze ruchu obiektu, co zwiększa precyzję śledzenia i za każdym razem zapewnia doskonałą ostrość zdjęć. Ponadto funkcja autofokusu przy słabym oświetleniu umożliwia bardziej precyzyjne ustawienie ostrości w ekstremalnie trudnych warunkach, jakie panują na przykład w czasie wieczornego wyjścia z przyjaciółmi czy przy fotografowaniu przyrody po zmroku.

Praktyczne funkcje łączności


Aparat LUMIX DMC-GX8 jest wyposażony w moduł Wi-Fi, który zwiększa funkcjonalność urządzenia, ułatwiając i przyspieszając procedurę udostępniania zdjęć. Dzięki obsłudze standardu NFC aparat można w prosty sposób połączyć ze smartfonem i tabletem, aby wysłać zdjęcia i klipy wideo do mediów społecznościowych lub e-mailem do rodziny i znajomych niemal natychmiast po ich zarejestrowaniu. Urządzenie mobilne można także wykorzystać do zdalnego sterowania aparatem LUMIX DMC-GX8 i regulacji takich ustawień, jak ostrość, przysłona, szybkość migawki i ISO, a także do uruchomienia spustu migawki.

Mnóstwo innych, ciekawych funkcji


-Nowa maksymalna szybkość migawki 1/16 000 s (migawka elektroniczna)
-Udoskonalony tryb panoramy (priorytet jakości obrazu lub kąta ujęcia)
-Gniazdo mikrofonu 2,5 mm
-Ulepszony wizjer LVF 21 mm ułatwiający obsługę aparatu przez osoby noszące okulary
-Precyzyjne ustawienie zakresu ostrości na ekranie aparatu; autofokus z czujnikiem oka / dotykowy / Starlight
-Tryb P/A/S/M przy rejestracji wideo
-Tryb cichy
-Tryb kreatywnej kontroli
-Edycja w aparacie, w tym: przetwarzanie formatu RAW i retusz
-Tryb filmu poklatkowego / animacji poklatkowej

1 System autofocusu opartego na detekcji kontrastu z technologią DFD działa tylko z obiektywami Panasonic Mikro Cztery Trzecie.
2 W trybie AFS, z obiektywem LUMIX G VARIO 14–140 mm / F3,5–5,6 ASPH. / POWER O.I.S. (H-FS14140) lub LUMIX G X VARIO 12–35 mm / F2,8 ASPH. / POWER O.I.S. (H-HS12035) (w przybliżeniu).

Liczba efektywnych pikseli 20,3 mln
Typ matrycy Live MOS
Rozmiar matrycy 17,3 x 13,0 mm
Stabilizacja obrazu typu "Image Sensor Shift"
Mocowanie obiektywu Micro 4/3
Czas otwarcia migawki 60-1/8000 s, czas B (maks. 30 min)
Filmy: 1/25-1/16000 s
Samowyzwalacz 2 lub 10 s
System ustawiania ostrości Kontrastowy system AF
Tryb ustawiania ostrości AFS (Jednorazowy) / AFF (Zmienny) / AFC (Ciagły) / MF
Tryb AF
Wykrywanie i śledzenie twarzy i oczu
49-polowe ustawianie ostrości
niestandardowe ustawianie obszarów ostrości
1-polowe ustawianie ostrości
punktowe ustawianie ostrości
Zakres działania AF EV -4-18 (ekwiwalent ISO 100)
Lampa wspomagająca AF Tak
Blokada AF Tak (przycisk AF/AE LOCK)
Pozostałe funkcje AF One Shot AF, Shutter AF, zwolnienie migawki po wciśnięciu przycisku do połowy, Quick AF, stale mierzony AF (podczas nagrywania filmów), Eye Sensor AF, AF+MF, MF Assist, Touch MF Assist, Focus Peaking, funkcja Touch AF/AE, Touch Pad AF, migawka dotykowa
System pomiaru światła System 1728-strefowy, wielowzorcowy
Tryb pomiaru światła
Wielopunktowy
Centralny ważony
Punktowy
Zakres pomiaru
EV 0-18 (obiektyw f/2, odpowiednik ISO 100)
Tryb naświetlenia
Program AE
Priorytet przysłony AE
Priorytet migawki AE
Manualny
Czułość ISO
Auto
Inteligentny tryb ISO
100 (Extended) / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200 / 6400 / 12800 / 25600 (możliwość zmiany na krok 1/3 EV)
(Nagrywanie filmów z maksymalną czułością ISO 6400)
(Automatyczna czułość ISO w trybie M)
Kompensacja naświetlenia
±5 EV (±3 EV dla filmów) w krokach co 1/3 EV
Blokada AE Tak (przycisk AF/AE LOCK)
Bracketing AE
3, 5, 7 klatek co 1/3, 2/3 lub 1 EV, maks. ±3 EV, pojedyncze/seryjne
Wyświetlacz
OLED ze sterowaniem dotykowym, obracany
Przekątna 3 cale
Format 3:2
Szerokie kąty widzenia
Rozdzielczość ok. 1,04 mln punktów
Pokrycie kadru: ok. 100%
Ustawienia monitora: Jasność, Kontrast, Nasycenie, Czerwony odcień, Niebieski odcień
Wizjer
elektroniczny, odchylany OLED
Rozdzielczość: 2,36 mln punktów
Pokrycie kadru: ok. 100%
Regulacja dioptrii: od -4,0 do +3,0
Około 1,54x/0,77x (odpowiednik aparatu 35 mm) z obiektywem 50 mm ustawionym na nieskończoność
Czujnik oka
Ilość programów tematycznych 24
Balans bieli
Auto
światło dzienne
pochmurno
w cieniu
światło halogenowe
lampa błyskowa
ustawianie bieli 1, 2, 3, 4
ustawienie temperatury koloru
Regulacja balansu bieli
zabarwienie niebieskie/bursztyno­we
zabarwienie magenta/zielone
Ustawienia temperatury kolorów
2500-10000 K z krokiem co 100 K
Bracketing balansu bieli
3 ekspozycje w osi niebieski/bursztynow­y lub purpura/zielony
Format zapisu zdjęć
JPEG (DCF, Exif 2.3)
RAW
MPO (w przypadku podłączenia obiektywu 3D w standardzie systemu Mikro Cztery Trzecie)
Format zapisu filmów
AVCHD (format audio: Dolby Digital 2 kanały)
MP4 (format audio: AAC 2 kanały)
Proporcje obrazu 4:3, 3:2, 16:9, 1:1
Jakość zdjęć
RAW
RAW+Fine
RAW+Standard
Fine
Standard
MPO+Fine (z obiektywem 3D w standardzie systemu Mikro Cztery Trzecie)
MPO+Standard (z obiektywem 3D w standardzie systemu Mikro Cztery Trzecie)
Przestrzeń barw
sRGB
AdobeRGB
Rozmiary zdjęć (piksele)
[4:3] 5184x3888(L) / 3712x2784(M) / 2624x1968(S) / 1824x1368 (z dołączonym obiektywem 3D w standardzie Mikro Cztery Trzecie)
[3:2] 5184x3456(L) / 3712x2480(M) / 2624x1752(S) / 1824x1216 (z dołączonym obiektywem 3D w standardzie Mikro Cztery Trzecie)
[16:9] 5184x2920(L) / 3840x2160(M) / 1920x1080(S) / 1824x1024 (z dołączonym obiektywem 3D w standardzie Mikro Cztery Trzecie)
[1:1] 3888x3888(L) / 2784x2784(M) / 1968x1968(S) / 1712x1712 (z dołączonym obiektywem 3D w standardzie Mikro Cztery Trzecie)
Rozdzielczość filmów
MP4:
[4K] 3840x2160: 4K/25p 100 Mb/s, 4K/24p 100 Mb/s

[Full HD] 1920x1080: FHD/50p 28 Mb/s, FHD/25p 20 Mb/s
[HD] 1280x720: HD/25p 10 Mb/s
[VGA] 640x480: VGA/25p 4 Mb/s
AVCHD: [Full HD] 1920x1080: FHD/50p: nagrywanie 28 Mb/s, 50p
[Full HD] 1920x1080: FHD/50i: nagrywanie 17 Mb/s, 50i
[Full HD] 1920x1080: FHD/25p: nagrywanie 24 Mb/s / 50i (wydajność matrycy wynosi 25 kl./s)
[Full HD] 1920x1080: FHD/24p: 24 Mb/s
Menu w języku polskim tak
Pamięć karty pamięci SD/SDHC/SDXC
Złącza
USB: USB 2.0 High Speed Multi
HDMI: micro HDMI TypeD / VIERA Link/Wideo: Auto / 4K / 1080p / 1080i / 720p / 576p/Audio: Stereo
Wyjście sygnału audio i video: Monofoniczny, NTSC/PAL/
Mikrofon: Stereo, redukcja wiatru: WYŁ. / Standardowa / Wysoka
Głośniki: Mono
Złącze zdalnego sterowania: wejście 2,5 mm do podłączenia zdalnego sterowania
Gniazdo wejściowe mikrofonu: φ2,5 mm dla mikrofonu zewnętrznego/Tryby Stereo/Mono są dostępne po podłączeniu DMW-MS1 (opcjonalnie).
Zasilanie
akumulator litowo-jonowy (7,2 V, 1200 mAh, 8,7 Wh)
Wi-Fi
IEEE 802.11b/g/n, 2412-2462 MHz (1-11 ch), Wi-Fi / WPA / WPA2, Tryb Infrastruktura
NFC
ISO/IEC 18092, NFC-F (tryb pasywny)
Wymiary (dł. x wys. x gł.)
133,2 x 77,9 x 63,1 mm
Masa
ok. 435 g (sam korpus)
ok. 487 g (korpus z baterią i kartą SD)

Gwarancja: 24 miesiące

Alior Bank
71 2490 0005 0000 4530 6685 9546

.
Zapraszam także na inne moje aukcje (RIMEX-SKLEP3):
Inne aukcje | Strona o mnie | Komentarze | Zadaj pytanie © sellhelp
wysyłka gratis
Wysyłka gratis
Aby otrzymać Wysyłkę Gratis, kup u RIMEX-SKLEP3 za co najmniej 799 zł.
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • 71 2490 0005 0000 4530 6685 9546
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska gratis
kolejna sztuka: gratis
maksymalnie w paczce: 100
przybliżony czas realizacji: 3 dni robocze
Odbiór osobisty po przedpłacie 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji: 2 dni robocze
płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Przesyłka kurierska pobraniowa gratis
kolejna sztuka: gratis
maksymalnie w paczce: 100
przybliżony czas realizacji: 3 dni robocze
Odbiór osobisty 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji: 2 dni robocze
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
dodatkowe informacje
Prowadzimy również sprzedaż hurtową
Wystawiam faktury VAT

dane sprzedawcy

RIMEX Łukasz Rypień
Juliusza Słowackiego 49
05-075 Warszawa
NIP: 952-209-49-73
REGON: 146591150

kontakt

 • 500005039
  infolinia czynna od poniedziałku do piątku 9:00 - 17:00

zwroty

czas na odstąpienie od umowy: 14 dni

adres do zwrotu:
RIMEX Łukasz Rypień
Juliusza Słowackiego 49
05-075 Warszawa
 
Prawo konsumenta do odstąpienia od umowy: W ciągu 14 dni od otrzymania nabytej rzeczy lub – w przypadku usług - zawarcia umowy, Kupujący (konsument) może odstąpić od umowy bez podawania jakiejkolwiek przyczyny. W takim przypadku Sprzedający zwróci wszystkie otrzymane od Kupującego płatności. Aby odstąpić od umowy zawartej na Allegro, należy złożyć Sprzedającemu stosowne oświadczenie woli, np. pisząc na adres e-mail: fotorimex3@fotorimex.pl. Kupujący może skorzystać ze wzoru odstąpienia od umowy, podanego poniżej. Przesyłkę należy nadać na adres: ul. Juliusza Słowackiego 49, 05-075 Warszawa Oświadczenie o odstąpieniu od umowy: (Oświadczenie to należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy) RIMEX Łukasz Rypień Juliusza Słowackiego 49 05-075 Warszawa Ja.................................................niniejszym informuję o moim odstąpieniu od umowy sprzedaży następującej/ych rzeczy .............................................................................................................................................................................., numer oferty............................................................. . Data zawarcia umowy to ............................................................, data odbioru............................................................................... . Imię i nazwisko.......................................................................................... Login Allegro.............................................................................................. Adres ........................................................................................................... Data.............................................................................................................. .................................................................................................................. Podpis (tylko jeżeli formularz jest wysłany w wersji papierowej) Koszt zwrotu rzeczy w przypadku odstąpienia od umowy: W przypadku odstąpienia od Umowy Sprzedawca nie ponosi kosztu odesłania Towaru Brak odstąpienia od umowy: Prawo odstąpienia od umowy zawartej w ramach Allegro nie przysługuje Kupującemu (konsumentowi) w odniesieniu do umów: 1) o świadczenie usług, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy; 2) w której cena lub wynagrodzenie zależy od wahań na rynku finansowym, nad którymi przedsiębiorca nie sprawuje kontroli, i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy; 3) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb; 4) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia; 5) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu; 6) w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami; 7) w której przedmiotem świadczenia są napoje alkoholowe, których cena została uzgodniona przy zawarciu umowy sprzedaży, a których dostarczenie może nastąpić dopiero po upływie 30 dni i których wartość zależy od wahań na rynku, nad którymi przedsiębiorca nie ma kontroli; 8) w której konsument wyraźnie żądał, aby przedsiębiorca do niego przyjechał w celu dokonania pilnej naprawy lub konserwacji; jeżeli przedsiębiorca świadczy dodatkowo inne usługi niż te, których wykonania konsument żądał, lub dostarcza rzeczy inne niż części zamienne niezbędne do wykonania naprawy lub konserwacji, prawo odstąpienia od umowy przysługuje konsumentowi w odniesieniu do dodatkowych usług lub rzeczy; 9) w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu; 10) o dostarczanie dzienników, periodyków lub czasopism, z wyjątkiem umowy o prenumeratę; 11) zawartej w drodze aukcji publicznej; 12) o świadczenie usług w zakresie zakwaterowania, innych niż do celów mieszkalnych, przewozu rzeczy, najmu samochodów, gastronomii, usług związanych z wypoczynkiem, wydarzeniami rozrywkowymi, sportowymi lub kulturalnymi, jeżeli w umowie oznaczono dzień lub okres świadczenia usługi; 13) o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy. Możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz dostęp do tych procedur: Kupujący będący konsumentem ma możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń przed Stałym Polubownym Sądem Konsumenckim przy Wojewódzkim Inspektorze Inspekcji Handlowej w Warszawie. Informacje o sposobie dostępu do ww. trybu i procedur rozstrzygania sporów, znajdują się pod następującym adresem: www.uokik.gov.pl, w zakładce „Rozstrzyganie sporów konsumenckich”.

reklamacje

Opis procedury reklamacyjnej: Kupujący może składać Sprzedawcy reklamacje dotyczące zawartej Umowy pod adresem fotorimex3@fotorimex.pl, lub w formie pisemnej na adres Sprzedawcy. Poprawnie złożona reklamacja powinna zawierać co najmniej: imię, nazwisko, adres, adres e-mail Kupującego,datę zawarcia Umowy stanowiącej podstawę reklamacji,przedmiot reklamacji, ze wskazaniem żądania Kupującego,wszelkie okoliczności uzasadniające reklamację.Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, przed rozpatrzeniem reklamacji Sprzedający zwraca się do składającego reklamację o jej uzupełnienie we wskazanym zakresie.Sprzedający rozpoznaje reklamację w terminie 14 dni od daty jej otrzymania w prawidłowej postaci.Odpowiedź na reklamację wysyłana jest na podany przez Kupującego adres e-mail bądź na adres poczty tradycyjnej.