Ostróda - z dziejów miasta i okolic (6483967226)

zakończona
24,99 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • Allegro Polecony InPost 3,94 zł
 • Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
 • List polecony ekonomiczny 9,30 zł
 • lokalizacja: Warszawa
 • czas wysyłki: 24 godziny
 • tematyka: historia miast, regionów
 • stan: używany
 • waga (z opakowaniem): 0.94 [kg]
 • okładka: twarda z obwolutą
 • rok wydania (xxxx): 1976
Od Wydawcy: Przedmiotem niniejszej książki są dzieje terytorium, na którym wzniesiono cztery miasta - Ostródę, Dąbrówno, Miłomłyn i Olsztynek oraz sto kilkadziesiąt wsi sąsiadujących z tymi miastami.

Za czasów krzyżackich każde z tych czterech miast stanowiło stolicę komornictw. Komornictwa ostródzkie, olsztyneckie i dąbrowieńskie wraz z komornictwami nidzickim i działdowskim podlegały komturowi ostródzkiemu, komornictwo miłomłyńskie było zaś najdalej na południe wysuniętym komornictwem komturstwa dzierzgońskiego.

W latach 1525-1752 wszystkie cztery miasta stanowiły stolice starostw, jednostek administracyjnych, na jakie podówczas dzieliły się Prusy Książęce.

W 1818 roku utworzono powiat ostródzki z połączenia terytoriów tych czterech dawnych starostw.

W 1920 roku wyłączono z terytorium tego powiatu i włączono do Polski cztery wsie: Czerlin, Groszki, Łabsztynek i Małe Napromki, ponieważ w plebiscycie oddały one swe głosy za Polską.

Po wyzwoleniu powiatu ostródzkiego w 1945 roku jego granice ulegały niewielkim modyfikacjom. W roku 1958 przekazano gromadę Ruszkowo do powiatu działdowskiego, a gromadę Waplewo do powiatu nidzickiego. W 1962 roku gromadę Kurki włączono do powiatu nidzickiego. W 1973 roku Olsztynek wraz z okolicznymi wsiami wyłączono z powiatu ostródzkiego i włączono do powiatu olsztyńskiego. W 1945 roku Miłomłyn i w 1946 roku Dąbrówno utraciły prawa miejskie i spadły do rzędu wsi.

Niniejszą książkę opracowywano w latach 1973-1975. Omawia ona sprawy obszaru, który w maju 1975 roku mieścił się w granicach powiatu ostródzkiego, czyli obszaru gmin: Dąbrówno, Grunwald, Łukta, Miłomłyn, Pietrzwałd i Ostróda według ich granic z tejże daty. Omawia ona więc dzieje Ostródy oraz tych stu kilkudziesięciu sąsiadujących z nią wsi, które z miastem tym w ciągu wieków żyły stale w ścisłej spójni gospodarczej, politycznej i administracyjnej.

stron 448

wyd.
POJEZIERZE
Olsz­tyn 1976 r.

twarda okładka

stan:

dobry +

uwaga:
uszkodzenia brzegów papierowej obwoluty
sama książka w stanie bardzo dobrym
na stronie tytułowej pieczątka: "Egzemplarz autorski"

wysyłka gratis
metody płatności
 • PayU
 • Zwykły przelew bankowy
  • BRE BANK SA 81114020040000370230916374
płatność z góry
maksymalnie w paczce
Allegro Polecony InPost 3,94 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 4 dni
Allegro Paczkomaty InPost 8,60 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 5
przybliżony czas realizacji: 2-3 dni
List polecony priorytetowy 12,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 2 dni
List polecony ekonomiczny 9,30 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
przybliżony czas realizacji: 4 dni
Odbiór osobisty po przedpłacie 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
przybliżony czas realizacji: 1 dzień
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.

Jeśli wybrałeś formę wysyłki Allegro Polecony InPost, Allegro Kurier InPost lub Allegro Paczkomaty InPost z darmowym zwrotem, nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów z tytułu zwrotu przedmiotu i będziesz mógł go dokonać bezpośrednio z poziomu list kupionych przedmiotów w Moim Allegro. Dodatkowo, jeśli wybrałeś Allegro Kurier InPost (za pobraniem), w cenie zawarte jest ubezpieczenie przesyłki do wartości 5.000 zł.
dodatkowe informacje
W cenę wysyłki wliczona jest koperta ochronna
Przy odbiorze osobistym gratis - książka (do wyboru jedna z 100 tytułów)
Nie zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua

dane sprzedawcy

Na Allegro funkcjonuję od dłuższego czasu - zajmuję się sprzedażą - głównie książek, które opisuje zgodnie z ich stanem. Staram się być sumiennym, odpowiedzialnym i uczciwym Allegrowiczem i tego samego wymagam od innych Jako formę płatności preferuję wpłatę całej sumy + koszt wysyłki na konto lub poprzez PayU . Istnieje możliwość odebrania osobiście książek w Warszawie - na Targówku (ul. Św. Wincentego) Przy odbiorze osobistym gratis - książka (do wyboru jedna z ponad 100 tytułów) Do każdej zakupionej książki wystawiam paragon fiskalny lub rachunek

kontakt

zwroty

czas na zwrot: 14 dni

adres do zwrotu:
 
Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014, kupujący ma 14 dni od daty otrzymania towaru na przesłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy, a jeśli sprzedający nie poinformował o prawie do odstąpienia – 12 miesięcy. Zwrot przedmiotu przez konsumenta powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od daty przesłania oświadczenia, podobnie jak zwrot środków przez Sprzedającego. Sprzedający może jednak wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu. Umowa jest uważana za niezawartą, a konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

reklamacje

Opis procedury reklamacyjnej: Kupujący może składać Sprzedawcy reklamacje dotyczące zawartej Umowy pod adresem robert.fabiszewski@prozinet.pl, lub w formie pisemnej na adres Sprzedawcy. Poprawnie złożona reklamacja powinna zawierać co najmniej: - imię, nazwisko, adres, adres e-mail Kupującego, - datę zawarcia Umowy stanowiącej podstawę reklamacji, - przedmiot reklamacji, ze wskazaniem żądania Kupującego, - wszelkie okoliczności uzasadniające reklamację. Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, przed rozpatrzeniem reklamacji Sprzedający zwraca się do składającego reklamację o jej uzupełnienie we wskazanym zakresie. Sprzedający rozpoznaje reklamację w terminie 14 dni od daty jej otrzymania w prawidłowej postaci. Odpowiedź na reklamację wysyłana jest na podany przez Kupującego adres e-mail bądź na adres poczty tradycyjnej.