Oscyloskop USB PicoScope 2406B, 50MHz, 1GS/s (6922425280)

zakończona
2 710,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • Paczka48 15,50 zł
 • Paczka24 17,00 zł
 • Pocztex Kurier48 pobraniowy 19,50 zł
 • lokalizacja: Warszawa, Polska
 • czas wysyłki: 24 godziny

parametry

 • stan: nowy
 • faktura: Wystawiam fakturę VAT
 • waga (z opakowaniem): 0.70 [kg]

opis

Pico Polska

Oficjalny dystrybutor Pico Technology

PicoScope 2406B: 50MHz cztero-kanałowy cyfrowy oscyloskop komputerowy USB, częstotliwość próbkowania 1GS/s wyposażony w generator funkcyjny

 • 4 kanały analogowe
 • Wbudowany generator arbitralny
 • Kompaktowe wymiary
 • Zasilanie z portu USB
 • 5 lat gwarancji

Pełne laboratorium pomiarowe

PicoScope 2200A to nie tylko wydajne dwu-kanałowe oscyloskopy: wykorzystując to samo oprogramowanie, które obsługuje droższe modele, można zmienić oscyloskopy rodziny PicoScope 2200A w analizator widma, generator przebiegów standardowych lub generator arbitralny (AWG).

Duża wydajność w małej kieszeni

Małe rozmiary oscyloskopów USB rodziny PicoScope 2200A pozwalają zabrać je w każde miejsce. Te małe kompaktowe oscyloskopy są wystarczająco małe aby zmieściły się do torby z notebookiem oferując taką samą wydajność jak kilkakrotnie większe oscyloskopy konkurencji za kilka krotnie niższą cenę. Dwu-kanałowe oscyloskop PicoScope 2204A umożliwiają przechwytywanie sygnałów z częstotliwością próbkowania do 100 megasampli na sekundę. Dla sygnałów okresowych przy wykorzystaniu trybu ETS częstotliwość próbkowania może zostać zwiększona do 2 gigasampli na sekundę.

Wygoda i szybkość

Rodzina oscyloskopów PicoScope 2200A zasilana jest bezpośrednio z portu USB 2.0 – nie trzeba więc martwić się o baterie czy zewnętrzny zasilacz. Port USB 2.0 zapewnia szybki przesył danych do komputera co pozwala uzyskać obraz o wysokiej rozdzielczości.

Możesz ufać temu co widzisz

Większość oscyloskopów budowana jest pod kątem obniżenia ceny, natomiast oscyloskopy Pico Technology projektowane są w taki sposób, aby zrealizować założoną wcześniej specyfikację na jak największym poziomie. Precyzyjne rozmieszczenie elementów na płytce PCB, odpowiednie prowadzenie masy i ekranowanie znaczenie redukuje poziom szumów, przesłuchów i zakłóceń harmonicznych. Lata doświadczenia w projektowaniu pozwoliły znacznie poprawić odpowiedź impulsową i płaskość pasma przenoszenia.

Wiadomość którą chcemy przekazać jest bardzo prosta - kiedy badasz jakiś układ naszym oscyloskopem, możesz ufać temu co widzisz na ekranie.

Powrót do góry

Charakterystyka oprogramowania

Wraz z oscyloskopem dostarczane jest darmowe wielofunkcyjne oprogramowanie. Oprogramowanie jest cały czas rozwijane w związku z czym co jakiś czas udostępniane są również darmowe aktualizacje, które poprawiają lub dodają nowe funkcje.

Powszechnie używane kontrolki, takie jak kontrolki zmiany zakresów napięcia, podstawy czasu, rozmiaru pamięci i wyboru kanału znajdują się na pasku narzędzi aby były łatwo dostępne, pozostawiając główny obszar ekranu dostępny dla rejestrowanych przebiegów. Bardziej zaawansowane kontrolki i funkcje znajdują się w menu Narzędzia (Tools).

Kontrolka Auto: Umożliwia automatyczną konfigurację podstawy czasu i zakresu napięć w celu stabilnego wyświetlania sygnałów.


AUTOMATYCZNE POMIARY PARAMETRÓW SYGNAŁU

Wyświetla automatycznie skalkulowane parametry wyświetlanego sygnału. Do danego widoku można dodawać nieograniczoną ilość parametrów. Przy każdym z mierzonych parametrów wyświetlane są informacje statystyczne, pokazujące jego zmienność w czasie.

Dostępne wbudowane automatyczne pomiary:
RMS AC, czas trwania cyklu, średnie DC, wypełnienie, częstotliwość, czas opadania zbocza, szerokość pulsu górnego, szerokość pulsu dolnego, maksimum, minimum, szczyt do szczytu, czas narastania zbocza, true RMS.

Wyświetlanie w oprogramowaniu PicoScope może być tak proste lub tak złożone jak tylko jest to potrzebne. Począwszy od widoku tylko jednego kanału a skończywszy na wyświetlaniu „na żywo” obejmującym dowolną liczbę kanałów wejściowych, matematykę kanałów i przebiegów referencyjnych.

Oprogramowanie PicoScope 6 zostało starannie zaprojektowane, aby jak najlepiej wykorzystać obszar wyświetlania. Oprogramowanie może pracować w trybie oscyloskopu lub analizatora widma. Wyświetlanie każdego z wspomnianych trybów może być regulowany w wysokości i szerokości.


PRZYBORNIK WYŚWIETLANIA

Kursory: Każda z osi ma dwie linijki, które można przeciągać po ekranie, aby dokonywać szybkich pomiarów amplitudy, czasu i częstotliwości.

Ruchome osie: Osie pionowe można przesuwać w górę i w dół. Ta funkcja jest szczególnie przydatne wówczas, gdy jeden z przebiegów zakrywa inny. Dostępna jest również funkcja, rozmieszczająca wszystkie osie automatycznie.

Zoom: Oprogramowanie PicoScope umożliwia powiększenie nawet do 100 mln razy. Jest to niezbędne przy obsłudze oscyloskopów Pico z dużymi buforami pamięci wewnętrznej. Można użyć konwencjonalnych przycisków Zoom in i Zoom out lub zaznaczyć interesujący fragment przebiegu.

Narzędzie odtwarzania przebiegu: PicoScope automatycznie zapisuje do 10.000 z ostatnich przebiegów, dzięki czemu można je szybko przeskanować w poszukiwaniu nieoczekiwanych zakłóceń.

Dekodowanie transmisji szeregowych: Dekodowanie danych z magistrali CAN lub I 2 C. Istnieje możliwość wyświetlania danych obok fizycznego sygnału lub szczegółowej tabeli.

Matematyka kanałów: Możliwość wyświetlania kombinacji wartości sygnałów z kanałów wejściowych i przebiegów referencyjnych, tworzonych za pomocą prostych działań arytmetycznych lub niestandardowych równań trygonometrycznych.

Przebiegi referencyjne: Możliwość przechowywania przebiegów odniesienia w pamięci lub na twardym dysku komputera i wyświetlanie ich obok rzeczywistych sygnałów na wejściach oscyloskopu. Doskonałe narzędzie do diagnostyki i testów produkcyjnych.

Testowanie z MASKĄ: Możliwość automatycznego wygenerowania maski z zarejestrowanego przebiegu lub stworzenia jej „odręcznie”. Przy użyciu wspomnianej maski oprogramowanie PicoScope zaznaczy fragment przebiegu który wyjdzie poza maskę. Dostarczana jest również statystyka błędów.

Powrót do góry

Pobierz i przetestuj oprogramowanie

Oprogramowanie PicoScope 6 jest wspólne dla wszystkich oscyloskopów Pico Technology - dzięki czemu udostępniane darmowe aktualizacje poprawiają funkcjonalność od razu dla wszystkich produktów.

Oprogramowanie PicoScope 6 można również uruchomić w wersji DEMO bez podłączonego do komputera oscyloskopu - co umożliwia sprawdzenie dostępnych funkcji przed ewentualnym zakupem, lub analizę wczęśniej zarejestrowanych przebiegów.

Oprogramowanie PicoScope 6 występuje również w polskiej wersji językowej.

Pobierz oprogramowanie i przetestuj
Powrót do góry

Specyfikacja techniczna
modele PicoScope 2405A, 2406A, 2407A i 2408A

AUKCJA DOTYCZY MODELU PicoScope 2406B

Model PicoScope
2-kanałowy 2204A 2205A 2206B 2207B 2208B
4-kanałowy 2405A 2406B 2407B 2408B
2-kanałowy MSO 2205A MSO 2206B MSO 2207B MSO 2208B MSO
Oscyloskop - parametry osi pionowej (wejścia analogowe)
Pasmo 10 MHz 25 MHz 50 MHz 70 MHz 100 MHz
Czas narastania (obliczony) 35 ns 14 ns 7 ns 5 ns 3.5 ns
Rozdzielczość pionowa 8 bitów
Zwiększona rozdzielczość pionowa do 12 bitów
Zakresy napięć wejściowych ± 20 mV, ± 50 mV, ± 100 mV, ± 200 mV, ± 500 mV, ± 1 V, ± 2 V, ± 5 V, ± 10 V, ± 20 V ± 50 mV, ± 100 mV, ± 200 mV, ± 500 mV, ± 1 V, ± 2 V, ± 5 V, ± 10 V, ± 20 V
Czułość wejściowa
(10 podziałek pionowych)
10 mV / dz do 4 V / dz 4 mV / dz do 4 V / dz
Sprzężenie wejścia AC / DC
Złącze wejściowe BNC (F)
Parametry wejściowe 1 MΩ ± 1% ∥ 14 pF ± 2 pF 1 MΩ ± 1% ∥ 16 pF ± 1 pF
Zakres ofsetu analogowego
(Regulacja pozycji pionowej)
Żaden ±250 mV (zakresy 20 mV do 200 mV)
±2,5 V (zakresy 500 mV do 2 V)
±25 V (zakresy 5 V do 20 V)
Dokładność regulacji ofsetu N / A ±1% ustawionego offsetu, doliczana do dokładności DC
Dokładność DC ±3% pełnej skali ±200 μV
Ochrona przed przepięciem ±100 V (DC + AC szczytowe)
Oscyloskop - parametry osi pionowej (wejścia cyfrowe, dotyczy tylko oscyloskopów MSO)
Kanały wejściowe 16 kanałów (2 porty po 8 kanałów każdy)
Gniazda wejściowe Raster 2,54 mm, złącze 10 x 2
Maksymalna częstotliwość wejściowa 100 MHz (200 Mb/s)
Minimalna wykrywalna szerokości impulsu 5 ns
Impedancja wejściowa 200 kΩ ±2% ∥ 8 pF ±2 pF
Dynamiczny zakres wejściowy ± 20 V
Próg cyfrowy ± 5 V
Ochrona przed wysokim napięciem ± 50 V
Próg dla grup Dwa niezależne ustawienia progów dla obu portów: Port 0 (D0 do D7), 1 port (D8 do D15)
Wybór typu progu TTL, CMOS, ECL, PECL, zdefiniowane przez użytkownika
Dokładność progu portu ± 350 mV (włącznie z histerezą)
Histereza <± 250 mV
Minimalne wahania napięcia wejściowego 500 mV pk-pk
Przesunięcie kanał do kanału typowo 2 ns
Minimalna szybkość narastania napięcia na wejściu (slew rate) 10 V/µs
Oscyloskop - parametry osi poziomej
Maksymalna częstotliwość próbkowania (w czasie rzeczywistym) * 100 MS / s 200 MS / s 500 MS / s 1 GS / s
Odpowiednik częstotliwość próbkowania (tryb ETS) 2 GS / s 4 GS / s 5 GS / s 10 GS / s
Maksymalna częstotliwość próbkowania ( USB Streaming ) 1 MS / s 1 MS / s 9.6 MS / s
Najkrótsza podstawa czasu 10 ns / div 5 ns / dz 2 ns / div 1 ns / dz
Najdłuższa podstawa czasu 5000 s / div (ok 14 godzin na ekran (przebieg) w widoku rejestratora)
Bufor pamięci ( tryb blokowy ) * 8 kS 16 kS 48 kS 32 MS 64 MS 128 MS
Bufor pamięci ( tryb USB Streaming ) 100 MS (podzielony między aktywne kanały)
Bufor przebiegów 10 000
Maksymalna liczba przebiegów na sekundę 2000 80 000
Początkowa dokładność podstawy czasu ±100 ppm ±50 ppm
Dryf podstawy czasu ± 5 ppm / rok
Jitter próbki typowo 30 ps RMS typowo 20 ps RMS typowo 3 ps RMS
Próbkowanie ADC Jednoczesny Jednoczesny

* Maksymalna częstotliwość próbkowania i pamięć buforowa są dzielone pomiędzy aktywnymi kanałami. W modelach MSO każda grupa 8 wejść liczy się jako jeden kanał. Maksymalna częstotliwość próbkowania na kanałach cyfrowych MSO wynosi 500 MS/s.

Parametry dynamiczne
Przesłuchu (pełne pasmo, równe przedziały) Lepsze niż 200: 1 Lepsze niż 300: 1
Zniekształcenia harmoniczne < -50 dB przy 100 kHz wejście w pełnej skali
SFDR (100 kHz, wejście w pełnej skali, typowo) > 52 dB ± 20 mV Zakres:> 44 dB
± 50 mV i wyższy zakres:> 52 dB
Zakłócenia <150 μV RMS
(zakres ±50 mV)
<220 μV RMS
(zakres ± 20 mV)
<300 mV RMS
(± 20 Zakres mV)
Płaskość pasma +0,3 dB, -3 dB od DC do pełnego pasma
Wyzwalanie
Źródła wyzwalania Kanał A, B, C, D, każdy kanał cyfrowy MSO
Tryby wyzwalania Brak, auto, powtarzanie, pojedynczy brak, auto, powtarzanie, pojedynczy, szybkie wyzwalanie (segmentacja pamięci)
{0}Zaawansowane wyzwalanie{/0} {1}*{/1} Zboczem, zakresem, szerokością impulsu, zakresem szerokości pulsu, spadkiem napięcia, zakresem spadku napięcia, interwałem, warunkiem logicznym Zboczem, zakresem, szerokość impulsu, zakresem szerokości puls, spadkiem napięcia, zakresem spadku napięcia, interwałem, runt pulse, warunkiem logicznym
Rodzaje wyzwalania, ETS Zboczem narastającym lub opadającym Zboczem narastającym lub opadającym (tylko kanał A)
Czułość wyzwalania w czasie rzeczywistym Cyfrowe wyzwalanie zapewnia 1 LSB dokładność dla pełnego pasma
Czułość wyzwalania, ETS Typowo 10 mV p-p (przy całym paśmie)
Maksymalny pre-trigger 100% wielkości przechwytywania
Maksymalny post-trigger 4 mld próbek
Czas uzbrajania triggera w trybie szybkiego wyzwalania N / A <2 μs na najszybszej poodstawie czasu <1 μs na najszybszej podstawie czasu
Max. liczba przebiegów w trybie szybkiego wyzwalania N / A 96 10 000
Generator funkcyjny
Standardowe sygnały wyjściowe Sinus, kwadrat, trójkąt, napięcie DC, rampa, sinc, Gaussa, pół-sinusoidalnego
Sygnały wyjściowe pseudolosowe Brak Biały szum, PRBS
Standardowa częstotliwość sygnału DC 100 kHz od DC do 1 MHz
Tryb Sweep Góra, dół, podwójny z możliwością wyboru częstotliwości start/stop oraz wartości kroku
Wyzwalanie Brak Swobodne, lub od 1 do 1 mld zliczonych cykli przebiegu lub przemiatań częstotliwości. Uruchamiany przez wyzwolenie oscyloskopu lub ręcznie.
Dokładność częstotliwości wyjściowej Dokładność podstawy czasu oscyloskopu ± rozdzielczość częstotliwości wyjściowej
Rozdzielczość częstotliwości wyjściowej <0,02 Hz <0,01 Hz
Zakres napięcia wyjściowego ± 2 V
Regulacja napięcia wyjściowego Każda wartość amplitudy i ofsetu z zakresu ± 2 V
Płaskość amplitudy (typowo) <1 dB do 100 kHz typowo < 0,5 dB do 1 MHz
Dokładność DC ± 1% pełnej skali
SFDR (typowo) > 55 dB przy 1 kHz fali sinusoidalnej na pełną skalę > 60 dB przy 10 kHz fali sinusoidalnej na pełną skalę
Typ złącza Gniazdo BNC na tylnym panelu. Impedancja wyjściowa 600 Ω
Ochrona przed przepięciem ± 20 V
Generator arbitralny
Częstotliwość odświeżania 1.548 MHz 20 MHz
Rozmiar bufora 4 ks 8 kS 32 kS
Rozdzielczość 12 bitów
Pasmo > 100 kHz > 1 MHz
Czas narastania (10% do 90%) <2 μs < 120 ns
Analizator widma
Zakres częstotliwości od DC do wartości szerokości analogowego pasma wybranego modelu oscyloskopu
Tryby wyświetlania Magnitude, średnia, peak hold
Typy okien Prostokątne, Gaussa, Trójkątne, Blackman'a, Blackman-Harris'a, Hamminga'a, Hann'a, Flat-top
Liczba punktów FFT Wybierany od 128 do połowy dostępnej pamięci bufora w kompetencji 2, do maksymalnie 1 048 576 punktów
Kanały matematyczne i filtry programowe
Funkcje −x, x+y, x−y, x*y, x/y, x^y, sqrt, exp, ln, log, abs, norm, sign, sin, cos, tan, arcsin, arccos, arctan, sinh, cosh, tanh, freq, derivative, integral, min, max, average, peak, delay
Filtry programowe Górnoprzepustowy, dolnoprzepustowy, bandpass, bandstop
Operandy A, B (kanały wejściowe), C, D (kanały wejściowe, tylko modele 4-kanałowe), T (czas), przebiegi referencyjne, stałe, PI, kanały cyfrowe (tylko modele MSO)
Pomiary automatyczne
Tryb oscyloskopu AC RMS, true RMS, frequency, cycle time, duty cycle, DC average, falling rate, rising rate, low pulse width, high pulse width, fall time, rise time, minimum, maximum, peak to peak
Tryb analizatora widma Frequency at peak, amplitude at peak, THD dB, SNR, SINAD, SFDR,total power, average amplitude at peak, THD %, THD+N, IMD
Statystyka Minimum, maksimum, średnia i odchylenie standardowe
Dekodowanie protokołów komunikacji szeregowej
Protokoły 1-Wire, arinc 429, CAN, DCC, DMX512, FlexRay, Ethernet 10Base-T, USB 1.1, I²C, i²s, LIN, PS / 2, SPI, wysłanych UART / RS-232 (w zależności od szerokości pasma i częstotliwości próbkowania wybranego modelu oscyloskopu)
Testowanie z maską
Generowanie maski Numerycznie (automatycznie) lub graficznie (manualnie)
Statystyka Pozytywnie / negatywnie, Ilość błędów, całkowita liczba
Dostępne akcje w przypadku wyniku unegatywnego Beep, odtwarzanie dźwięku, zatrzymanie przechwytywania, zapisywanie przebiegu, uruchomienie generatora przebiegów / AWG, uruchomienie pliku wykonywalnego
Parametry wyświetlania
Interpolacja Liniowa lub sin (x)/x
Tryby obwiedni/poświaty Kolor cyfrowy, intensywność analogowa, niestandardowy, szybki albo brak
SDK / API szczegóły i specyfikacja techniczna dla klientów piszących własne oprogramowanie
Dołączone sterowniki 32 i 64-bitowe sterowniki dla Windows 7, 8 i 10
Sterowniki Linux
Sterowniki dla Mac OS X
Przykładowe kody C, C #, Excel VBA, VB.NET, LabVIEW, MATLAB
Maksymalna częstotliwość próbkowania przy USB Streaming * 1 MS / s 5 MS / s 31 MS / s
Bufor pamięci w trybie transmisji strumieniowej USB * Ograniczona tylko przez PC
Bufor pamięci segmentowej * N / A 96 128000 256000 512000

* Parametry osiągalne przy użyciu sterowników / napisaniu własnego oprogramowania. Patrz sekcja powyżej [Oscyloskop - parametry osi poziomej] - parametry osiągalne przy użyciu oprogramowania PicoScope 6.

Informacje dodatkowe
Zawartość paczki Oscyloskop PicoScope serii 2000
2 lub 4 przełączane 10:1 / 1:1 sondy pomiarowe (z wyjątkiem modeli PicoScope 2204A / 2205A, gdy zakupione wersje bez sond pomiarowych)
Kabel cyfrowy TA136 (tylko modele MSO)
2 x TA139 Zestaw 10 klipów testowych (tylko modele MSO)
Kabel USB
Oprogramowanie na CD
Skrócona instrukcja uruchomienia
Połączenie z komputerem USB 2.0 (USB 3.0 / 3.1 kompatybilny).
Wymagania dotyczące zasilania Zasilany z portu USB
Wymiary
(włącznie z gniazdami i stopkami)
142 x 92 x 18,8 mm 130 x 104 x 18.8 mm
Waga <0,2 kg (7 uncji)
Zakres temperatur przechowywania 0 ° C do 50 ° C
Zakres temperatur pracy dla
gwarantowanej dokładności
15 ° C do 30 ° C
Zakres temperatur przechowywania -20 ° C do +60 ° C
Zakres wilgotności pracy 5% do 80% bez kondensacji
Zakres wilgotności przechowywania 5% do 95% bez kondensacji
Zakres wysokości do 2000 m
Stopień zanieczyszczenia 2
Certyfikaty bezpieczeństwa Zaprojektowany zgodnie z EN 61010-1:2010
Informacje środowiskowe RoHS, WEEE
Certyfikaty EMC Testowane zgodnie z EN61326-1: 2013 i FCC Part 15 Subpart B
Oprogramowanie w zestawie PicoScope 6 dla systemu Microsoft Windows 7, 8 i 10
32-bitowe i 64-bitowe SDK dla systemu Windows 7, 8 i 10
32-bitowe i 64-bitowe programy przykładowe (C, Microsoft Excel VBA, LabVIEW)
Darmowe oprogramowanie do pobrania PicoScope 6 (beta) dla systemu Linux i OSX . Należy pamiętać, że wersja beta PicoScope nie masz jeszcze funkcje testowania z maską czy funkcji kanałów matematycznych.
SDK (beta) dla systemu Linux i OS X
Obsługiwane języki Uproszczony chiński, czeski, duński, holenderski, angielski, fiński, francuski, niemiecki, grecki, węgierski, włoski, japoński, koreański, norweski, polski, portugalski, rumuński, rosyjski, hiszpański, szwedzki, turecki
Powrót do góry

Dane kontaktowe

emial: info@picopolska.pl

tel.: +48 22 266 00 24
fax: +48 22 266 00 20
tel.: +48 533 676 868

Skype: picopolska

Powrót do góry

Warunki dostawy

Towar zwykle wysyłany w ciągu 24 godzin od zamówienia.

Po nadaniu paczki dostarczamy numer listu przewozowego i adres strony na której można śledzić aktualny status przesyłki.

Powrót do góry

Dodatkowe zdjęcia

Zawartość zestawuAnalizator widmaTestowanie sygnału z maskąDekodowanie danych transmisji szeregowej

Powrót do góry

Przesyłka płatna z góry

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
przybliżony czas realizacji
Paczka24
pierwsza sztuka:
17,00 zł
kolejna sztuka:
0,00 zł
maksymalnie w paczce:
1
przybliżony czas realizacji:
2-3 dni robocze
Paczka48
pierwsza sztuka:
15,50 zł
kolejna sztuka:
0,00 zł
maksymalnie w paczce:
1
przybliżony czas realizacji:
3 dni robocze

Przesyłka płatna przy odbiorze

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
przybliżony czas realizacji
Pocztex Kurier48 pobraniowy
pierwsza sztuka:
19,50 zł
kolejna sztuka:
0,00 zł
maksymalnie w paczce:
1
przybliżony czas realizacji:
3 dni robocze
Pocztex Kurier24 pobraniowy
pierwsza sztuka:
21,00 zł
kolejna sztuka:
0,00 zł
maksymalnie w paczce:
1
przybliżony czas realizacji:
2 dni robocze

Płatności

Faktura

Wystawiam fakturę VAT