Oryginalna toaletka Jindrich Halabala Art Deco (6482134835)

zakończona
1 200,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

  • rodzaj drewna: inne
  • typ mebla: stylowy (oryginalny)

ORYGINALNA TOALETKA ZNANEGO I CENIONEGO NA CAŁYM ŚWIECIE PROJEKTANTA MEBLI Z BYŁEJ CZECHOSŁOWACJI

JINDRICHA HALABALI

Jindrich Halabala (1903-1978) – czeski projektant zaliczany do grona najwybitniejszych twórców okresu modernizmu. Szczyt jego kariery przypadł na lata 30 i 40 XX w. kiedy to pracował w renomowanej firmie UP Manufacturing Company w Brnie. Tam też stworzył swoje najbardziej popularne modele mebli, w tym słynny fotel H-269, krzesło H-214 i stolik H-259, które stały się klasykami czeskiego modernizmu.

Halabala odegrał istotną rolę w przekształcaniu nie tylko czeskiego, ale i europejskiego przemysłu meblarskiego. Przyczynił się do rozpowszechnienia przemysłowej produkcji mebli i masowego rynku urządzania wnętrz, szeroko dostępnego, ale funkcjonalnego i estetycznego. Rozwinął linie mebli modułowych tworząc możliwości łączenia ze sobą pojedynczych egzemplarzy w jeden spójny zestaw. Taka wielofunkcyjność pozwalała na wyposażenie całego mieszkania lub biura jednym typem mebli, co zwłaszcza w latach 50 i 60-tych było szalenie popularne.

Nowoczesny i uniwersalny charakter mebli Halabali sprawił, że nie straciły one na popularności i obecnie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Największy popyt jest na stoliki, krzesła i fotele z giętego z drewna oraz metalowych rurek, które z uwagi na swój ponadczasowy i estetyczny design, doskonale wpisują się w wystrój współczesnych wnętrz.

Mimo pierwotnej, seryjnej produkcji oryginalne egzemplarze są coraz trudniejsze do znalezienia. Te najciekawsze modele są na nowo produkowane przez licencjonowane czeskie firmy designerskie.

PRZEDMIOTEM AUKCJI JEST TOALETKA Z LUSTREM

MEBEL ZOSTAŁ WYPRODUKOWANY W LATACH '50.

PRZEZ FIRME UP ZAVODY

NIGDY NIE BYŁA RESTAUROWANA

? ? ?

masz pytanie...

...zadzwoń lub napisz maila

!!! możliwość transportu lub wysyłki !!!

tel:793341982

płatność przy odbiorze
maksymalnie w paczce
Odbiór osobisty 0,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: -
dodatkowe informacje
Zgadzam się na sprzedaż użytkownikom serwisów Aukro.cz oraz Aukro.ua