ORIENTALIZM - Edward Said (6908423477)

zakończona
87,00 zł
sprzedaż zakończona
Koszty dostawy
  • List polecony priorytetowy 12,00 zł
  • lokalizacja: Wałcz, Polska
  • stan: używany
  • faktura: Nie wystawiam faktury

Orientalizm

Edward W. Said

W tym uznanym przez krytyków na całym świecie dziele Edward W. Said bada historię i naturę zachodnich postaw wobec Wschodu, uważając orientalizm za europejski twór ideologiczny, który narzucił pokutujące aż do dziś stereotypy Orientu, a w szczególności islamu. Autor pokazuje, jak pisarze, filozofowie i politycy radzili sobie niegdyś z "innością" dalekowschodniej kultury, z jej zwyczajami i religiami, tworząc uproszczony i z gruntu fałszywy obraz. Said śledzi ten punkt widzenia poprzez pisarstwo Homera, Nervala i Flauberta, Chatraubrianda i Kiplinga, których wspaniałe teksty w sposób decydujący przyczyniły się do romantycznego i egzotycznego obrazu Orientu. Wykorzystując własne doświadczenie palestyńskiego Araba mieszkającego na Zachodzie, Said zastanawia się, czy te idee stanowią odbicie europejskiego imperializmu i rasizmu. Uwydatniająca nieścisłości wielu założeń oraz kwestionująca rozmaite paradygmaty myślowe, akceptowane w sferach naukowych i politycznych, praca Saida nabiera szczególnego znaczenia dziś, w czasach globalnej wojny z islamskim terroryzmem, uzmysławiając nam, że w jakiejś mierze współczesny konflikt jest efektem przyjętych niegdyś błędnych założeń na temat Orientu.

Książka Orientalizm została przełożona na trzydzieści siedem języków.

"Ponownie należy postawić pytanie, czy nowoczesny imperializm kiedykolwiek naprawdę się skończył, czy też trwa nieprzerwanie w krajach Orientu od czasów kampanii Napoleona w Egipcie dwa wieki temu?" - na te i inne pytania Edward W. Said, wykładowca uczelni zarówno amerykańskich, jak i europejskich, szuka odpowiedzi w kulturze krajów Arabii.

"Jedna z najważniejszych książek XX wieku... Profesor Said obalił niemal wszystkie zachodnie mity na temat Orientu, a w szczególności te dotyczące świata arabskiego. Lektura obowiązkowa!" "The New York Review of Books"

Stan: dobry minus (słabo widoczne: otarcia na foli przedniej okładki oraz ślad po zagięciu lewego górnego rogu tylnej okładki)
Rok wydania: 2005
Stron: 514
Oprawa: broszura
Format: 125x195
Tłumacz: Monika Wyrwas-Wiśniewska

ISBN: 83-7298-647-9


Książki staram się wysłać natychmiast (najpóźniej 2–3 dni) po otrzymaniu wpłaty za książkę i przesyłkę. Książka wysyłana jest listem poleconym priorytetowym. Owinięta jest w karton, a jeśli pozwala na to jej wymiar włożona jest również do koperty bąbelkowej. Niestety nie ma możliwości odbioru osobistego.

wysyłka gratis
metody płatności
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony priorytetowy 12,00 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
dodatkowe informacje