ODZNAKI I OZNAKI LUDOWEGO WOJSKA POLSKIEGO (6860489963)

zakończona
15,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
  • List polecony ekonomiczny 7,50 zł
  • List polecony priorytetowy 8,50 zł
  • lokalizacja: INTERNET
  • stan: nowy
  • faktura: Nie wystawiam faktury
  • okładka: miękka
  • rok wydania (xxxx): 1989
WITAM!

obejmuje opisy 879 odznak i oznak noszonych przez Wojsko Polskie w latach 1943-1985 wraz z podstawową literaturą dotyczącą poszczególnych obiektów (katalog wystawy).

W ostatnim rozdziale (VII), na ok. 50 stronach przedstawiono tablice ilustracyjne wszystkich odznak, natomiast w rozdz. I-VI wraz z podrozdziałami (ok. 100 stron, w tym 15 stron szczegółowego spisu treści) omówiono poszczególne typy odznak: I -Odznaki wojskowe ustanowione przez Sejm PRL lub Radę Państwa (z podrozdziałami), II. Odznaki ustanowione lub zatwierdzone przez MON (honorowe i pamiątkowe, Centrum Wyszkolenia i kursów wojskowych, Akademii wojskowych, szkół oficerskich, wyższych szkół oficerskich i oficerów rezerwy, szkół chorążych i podoficerskich oraz WUML...itd.), III - Odznaki wyróżniające (za zasługi) oraz pamiątkowe, IV - Orzełki i emblematy na czapki wojskowe, V - Oznaki korpusów osobowych oraz szkół wojskowych (np. marszałków i generałów, korpusów osobowych wojsk lądowych i lotniczych....), VI - Oznaki organizacyjne i rozpoznawcze wojsk i służb oraz oznaki wyróżniające specjalistów wojskowych, VII - TABLICE ILUSTRACYJNE

Każda z oznak/odznak jest szczegółowo omówiona: kto i kiedy ustanowił, projektant, wykonawca, szczegółowy opis wyglądu, ilość wydań, stopnie (np. złoty, srebrny, brązowy) itd. - przykładowy opis zilustrowano na ostatnim foto - sfotografowano akurat jeden z najkrótszych opisów, aby był czytelny- natomiast dla każdej z oznak jest różny, niekiedy całostronicowy, o ile np. oznaka miała kilka wydań (np. medal "siły zbrojne w służbie ojczyzny":1951,1960, 1968 (wraz ze stopniami)

151 stron, format 24 x 16,5 cm, okładka miękka

REAL FOTO


ZAPRASZAM NA INNE MOJE AUKCJE - CZĘSTO WYSTAWIAM POCZTÓWKI, STARE MONETY, GUZIKI WOJSKOWE, RÓŻNE STAROCIE:)

wysyłka gratis
metody płatności
  • PayU
  • Zwykły przelew bankowy
płatność z góry
maksymalnie w paczce
List polecony priorytetowy 8,50 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
List polecony ekonomiczny 7,50 zł
kolejna sztuka: 0,00 zł
maksymalnie w paczce: 1
dodatkowe informacje