Odżelaziacz odmanganiacz KL60 automat dla 5-6 osób (6542022897)

zakończona
2 290,00 zł
sprzedaż zakończona

nie było ofert kupna

Koszty dostawy
 • Przesyłka kurierska 150,00 zł
 • Przesyłka kurierska pobraniowa 150,00 zł
 • lokalizacja: Wołomin
 • stan: nowy
 • waga (z opakowaniem): 90.00 [kg]
 • uszkodzony: nie

Dlaczego niektórzy ludzie prawie zawsze kupują niewłaściwy filtr do wody?

Z dzieciństwa pamiętam, że woda w moim kranie była czysta - można było myć w niej ręce, kąpać się , a nawet pić ją na surowo. Jako mały chłopak często zaspokajałem w ten sposób pragnienie. Woda z własnego ujęcia była co prawda trochę twarda ale nigdy nie powodowała zacieków na armaturze ani plam na ubraniach w niej wypranych. Taki stan jednak nie trwał wiecznie. Jakieś 15 lat temu stopniowo jakość wody zaczęła się pogarszać. Po pewnym czasie nie nadawała się już do picia nawet po przegotowaniu, także wodę do picia zaczęliśmy kupować w markecie lub przywoziliśmy ją ze studni oligoceńskiej. W lato nie było problemu ale to co działo się w zimę przy tej studni głębinowej zapamiętam do końca życia. Najpierw trzeba było odstać co najmniej pół godziny w kolejce, bo z czterech kranów tylko jeden był czynny. Wokół studni utworzył się stożek z lodu - także samo dojście do studni groziło upadkiem, a nawet złamaniem nogi lub ręki. Pobierać wodę w rękawiczkach nie dało się, wiec należało gołymi rękami obsługiwać kran i trzymać bańkę z wodą - przy 10 - 20 stopniowym mrozie dłonie marzły na kość. Dla mnie to było okropne przeżycie. Z kolei żona ciągle narzekała, że pranie po wyjęciu z pralki ma żółte plamy i jest niedoprane mimo, że użyła bardzo dużo proszku, że musi ciągle szorować wannę, umywalkę, ubikację i zlew, bo mają rdzawe zacieki, że nawet na zupę nie może nalać wody prosto z kranu itd. Ja z kolei dwa razy musiałem wzywać mechanika do podgrzewacza wody, bo przestał ją grzać. Za każdym razem okazywało się, że grzałka i wymiennik ciepła są do wymiany. Poza tym przez 10 lat wymieniliśmy już 3 pralki - za każdym razem przyczyną awarii był osad z kamienia i żelaza.

Miałem tego wszystkiego dosyć. Postanowiłem, że tak dalej być nie może. Pierwsza myśl, to woda z wodociągu. Od znajomych dowiedziałam się, że nie jest może wodą miękką ale za to nadaje się do picia i nie jest mętna ani żółta nawet po przegotowaniu. Poszedłem więc do zakładu wodociągowego dowiedzieć się co i jak. Kazali mi wypełnić jakiś formularz i zapłacić chyba 160 zł. Po jakimś czasie przysłali pismo, że w najbliższej przyszłości nie planują wodociągu w mojej okolicy, a póki co muszę korzystać z wody z własnego ujęcia. Więc moje plany poszły do kosza. Postanowiłem więc oczyścić jakoś swoją wodę tak aby nadawała się do picia. W jednym z hipermarketów budowlanych znalazłem coś co powinno pomóc - filtr narurowy typu Big Blue 20", a do tego wkład z pianki polipropylenowej. Ponieważ miałem już doświadczenie jako hydraulik więc szybko go zamontowałem w swoim domu. Pierwsze wrażenie - super woda - w końcu jest czysta. Wkrótce jednak rozczarowanie - woda po zagotowaniu znów jest żółta. Wanna, która została wyszorowana silnymi środkami odkamieniającymi znów ma brzydkie rude zacieki. Nie mogłem uwierzyć, że to nie działa choć sprzedawca w markecie zapewniał, że to będzie idealne rozwiązanie. Skoro jednak nie znalazłem w markecie to może uda mi się znaleźć coś w internecie. Pomyślałem, że przecież musi być jakiś sposób. Poszperałem trochę i znalazłem ofertę firmy zajmującej się uzdatnianiem wody. Zadzwoniłem do nich i doradzono mi abym do filtra , który już mam dołożył jeszcze dwa takie same ale z innymi wkładami. Kupiłem więc od nich te dwa filtry wraz z wkładami ale nie montowałem ich od razu - postanowiłem z żoną, że zainstalujemy je po generalnym remoncie łazienki. Stara wanna i umywalka nadawała się już tylko do wyrzucenia , bo od środkóch chemicznych zrobiły się chropowate. Wymieniliśmy więc w łazience całą armaturę i po zakończonym remoncie zainstalowałem nowe filtry. Wyglądało to tak, że w pierwszym filtrze był wkład z pianki polipropylenowej 20 mikronów, w drugim wkład odżelaziający, a w trzecim wkład z pianki polipropylenowej 1 mikron - bardzo dokładny. Zrobiłem szybko próbę - zagotowałem wodę i nie wierzę własnym oczom - woda jest krystalicznie czysta. W końcu można ją pić - pomyślałem. Wieczorem wziąłem kąpiel i o dziwo w wannie woda również klarowna. Spadł mi kamień z serca - w końcu rozwiązałem problem brudnej wody. Jak myślisz - ile trwało moje szczęście?

Miesiąc? Dwa miesiące? Pół roku? Rok? Nie !!! To byłoby zbyt piękne. Czystą wodę miałem niecałe 7 dni.

Po tygodniu od instalacji zagotowana woda znów była mętna i żółta. Po dwóch tygodniach na nowej armaturze w łazience znów zaczęły pojawiać się rude zacieki. Kompletnie się załamałem. Niewiele myśląc zadzwoniłem do firmy, w której kupiłem dwa ostatnie filtry i ten sam Pan, który mi to sprzedał powiedział, że wkład odżelaziający należy wymienić minimum raz w tygodniu. Wkład, który kosztował 246 zł on każe mi wymieniać co tydzień. Przecież ja nie zarobię na same wkłady. Cała instalacja składająca się z trzech filtrów Big Blue kosztowała dokładnie 1468 zł i teraz mam jeszcze płacić 246 zł tygodniowo. Przez rok wydam na same wkłady odżelaziające 12 792 zł. To chyba jakaś paranoja. Kompletnie się załamałem - byłem przekonany, że na naszą wodę to chyba już nic nie pomoże. Teraz już wiem, że firma chciała po prostu mieć stałego klienta, który by regularnie co miesiąc zasilał ich kasę, a wtedy jeszcze o tym nie wiedziałem. Po miesiącu trochę się otrząsnąłem i postanowiłem, że albo znajdę prostsze i tańsze rozwiązanie albo sam coś wymyślę. Zacząłem czytać książki na temat uzdatniania wody, pytać na różnych forach poświęconych zbliżonej tematyce aż w końcu znalazłem firmę, która oferowała bardzo obiecujące rozwiązania. Opisałem im mój problem. Doradzili mi abym zastosował dwa duże centralne filtry jednocześnie - jeden odżelaziacz, drugi zmiękczacz. Filtry były automatyczne tzn. nie potrzebowały wkładów, bo co jakiś czas złoże automatycznie przepłukiwało się. Miałem bardzo duże wątpliwości, że tym razem akurat to rozwiązanie zadziała. Jednak ponieważ żona zagroziła, że wyprowadzi się do mamy jak nie zrobię coś z tą wodą wiec skusiłem się na te dwa urządzenia. Kupiłem je i szybko zainstalowałem. Okazało się, że to był strzał w dziesiątkę. Do dziś używamy tych filtrów i woda nadal jest idealnie czysta. Kosztowało to co prawda bardzo dużo, bo razem z akcesoriami dokładnie 6430 zł ale było warto. Po 10 latach użytkowania zrobiliśmy podsumowanie czy inwestycja w filtry opłacała się. Na samym proszku do prania przez ten okres zaoszczędziliśmy 1530 zł, na środkach służących do usuwania kamienia z sanitariatów 560 zł, na wymianie pralek - 3930 zł, na kupowanej w markecie wodzie do picia - 2840 zł. Na wymianie części w podgrzewaczu wody 1236 zł. Na generalnym remoncie łazienki po 10 latach - 11320 zł. Zatem przez 10 lat dzięki zainstalowanym filtrom na wszystkich tych rzeczach zaoszczędziliśmy dokładnie 19886 zł + przyjemność z kąpieli w miękkiej, krystalicznie czystej wodzie - bezcenna.

W międzyczasie okazało się, że moi sąsiedzi mają takie same problemy z wodą. Kiedy opisałem im jakie ja miałem perypetie z brudną wodą i jak to rozwiązałem, za wszelką cenę prosili mnie abym im takie też załatwił, a i przy okazji zainstalował. Tak też zrodził się pomysł na firmę - sprzedaż i montaż filtrów do wody. Nawiązałem więc stałą współpracę z firmą, od której kupiłem odżelaziacz i zmiękczacz, przeszedłem specjalistyczne szkolenia, po czym zacząłem je sprzedawać i instalować.

Nie jesteśmy ani największą ani nawet najdoskonalszą firmą w branży- często nam też zdarzają się wpadki. Nie mamy też super pięknego biura czy wielkiego magazynu, którym może pochwalić się konkurencja. Jednak zawsze jesteśmy w 100% rzetelni i uczciwi wobec naszych klientów i potrafimy zatroszczyć się o jakość ich wody tak jak nikt inny, dzięki czemu zapewniliśmy sobie grono stałych i wiernych klientów, do których z pewnością dołączysz i Ty drogi allegrowiczu.

Automatyczny odżelaziaczo-odmanga­niacz wody KL 60 przeznaczony dla 5-6 osobowej rodziny

Jest w pełni automatycznym i bezobsługowym urządzeniem. Usuwa do 5 mg/l żelaza i do 1 mg/l manganu. Jest połączeniem przystępnej ceny, dobrej jakości, bardzo dużej funkcjonalności oraz najnowszych technologii w dziedzinie uzdatniania wody. Dzięki niemu woda w Twoim kranie stanie się końcu czysta - pobawiona żelaza, manganu i mętności a częściowo nawet nieprzyjemnego zapachu. Przy czym nie wydasz na nie majątku, a służyło będzie przez wiele lat. Nie będziesz też musiał się martwić o jakąś skomplikowaną obsługę, której trzeba się nauczyć - urządzenie raz uruchomione będzie działało przez wiele lat. Oferta skierowana jest do rodzin 5-6 osobowych, które mają mętną wodę z własnego ujęcia o rudym lub szaro-czarnym odcieniu przy czym zawartość żelaza w wodzie nie przekracza 5 mg/l żelaza i 1 mg/l manganu. Nie jest to oferta dla rodzin składających się z więcej niż 6 osób, posiadających wodę z wodociągu lub jeśli zawartość żelaza i manganu w ich wodzie jest wyższa niż podana powyżej. Dla tych rodzin mamy inne uzdatniacze . Jeśli nie wiesz jaki uzdatniacz wybrać napisz do nas e-maila: kgawrys@o2.pl lub zadzwoń na nr 783 800 800 a my chętnie doradzimy nawet jeśli chcesz kupić uzdatniacz gdzie indziej.

Co zyskasz dzięki temu odżelaziaczo-odmanga­niaczowi:

 • pranie wyjęte z pralki nie będzie już miało żółtych plam;

 • nie będziesz już musiał kupować wody do picia w sklepie, bo ta z kranu stanie się zdatna do picia;

 • przestaną powstawać żółte zacieki na umywalce, wannie czy w muszli klozetowej;

 • woda przestanie mieć nieprzyjemny, metaliczny posmak;

 • rury nie będą już zarastać osadami żelaza i manganu;

 • żelazo nie będzie osadzać się na wszelkich elementach grzejnych - pralkach, termach, piecach, czajnikach itp., dzięki czemu ich żywotność znacznie się podniesie, a sprawność nie będzie malała;

 • kąpiel w czystej wodzie pozbawionej brązowego kożucha stanie się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

 • Uwaga!!! Przed zakupem odżelaziaczo-odmanganiacza koniecznie zrób badanie fizykochemiczne wody. Możesz to zrobić w oddziale Sanepidu lub w najbliższych zakładach wodociągowych. Możesz też próbkę wody przesłać do nas, a my takie badanie zrobimy dla Ciebie dużo taniej - oferta jest dostępna na innej naszej aukcji. Badanie fizykochemiczne wody pozwoli nam dobrać odpowiednie urządzenie dla Ciebie.Dzięki takiemu badaniu dowiesz się czy ten odżelaziaczo-odmanganiacz wystarczy do usunięcia danej ilości żelaza i manganu. Dowiesz się również z niego czy inne parametry wody nie są przekroczone. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości napisz proszę do nas e-maila na adres: kgawrys@o2.pl lub zadzwoń na nr 783 800 800, a my chętnie na nie odpowiemy.

  Co dostaniesz w zestawie?

  Proponowany Automatyczny odżelaziaczo-odmanga­niacz ze względu na dużo niższe koszty transportu wysyłany jest jako zestaw do samodzielnego montażu. Do zestawu dołączona jest szczegółowa instrukcja obsługi jaki taki montaż przeprowadzić. Jest to bardzo proste i każdy w domowych warunkach jest w stanie go wykonać. Na specjalne życzenie możemy wysłać urządzenie gotowe do pracy. Jednak wtedy taki uzdatniacz wysyłamy na palecie i wtedy koszt transportu wynosi 160 zł.

  Przy standardowym zamówieniu w przesyłce znajdą się następujące elementy:

  1. Zbiornik ciśnieniowy 12x52"- to ten niebieski z czarną podstawą na zdjęciu powyżej

  2. Głowica sterująca wraz z zasilaczem i bypasem - jest to ten czarny element na górze zbiornika ciśnieniowego

  3. Sześć litrów podsypki żwirowej zapakowanej w worek i oznaczonej nr 1 - wsypuje się ją do zbiornika jako pierwszą.

  4. Sześćdziesiąt litrów złoża katalityczno-filtrac­yjnego Klarasanit zapakowanego w dwa worki i oznaczonego nr 2 i 3

  5. Dystrybutor, który jest już w środku zbiornika ciśnieniowego

  6. Lejek do nasypywania złoża - nakładasz go na zbiornik i po prostu wsypujesz złoże.

  7. Szczegółowa instrukcja montażu, uruchomienia i obsługi automatycznego odżelaziaczo-odmanga­niacza - dzięki niej nawet największy laik poradzi sobie z tym urządzeniem.

  8. Paragon zakupu lub na życzenie faktura VAT

  UWAGA!!! Napowietrzacza, który jest niezbędny do prawidłowej pracy odżelaziaczo-odmanganiacza nie ma w zestawie - jest on dostępny na innej naszej aukcji

  Dane techniczne urządzenia:

  - zawartość złoża właściwego bez podsypki: 60 litrów
  - rodzaj złoża: Klarsanit
  - wymiary kolumny ze złożem (średnica/wys): 26/132 cm
  - całkowita wysokość urządzenia: 152 cm
  - model sterownika: BNT 1651
  - średni czas regenracji: 40 min.
  - wydajność nominalna przy pełnym odżelazianiu: 1,1 m3/h
  - wydajność maksymalna: 1,8 m3/h
  - temperatura pracy: 2-48 st.C
  - maksymalne ciśnienie pracy: 10 bar
  - dodatkowe wymagania: dostęp do kanalizacji lub drenażu w promieniu 10 metrów
  - instalacja wodna musi być wyposażona w zbiornik hydroforowy ocynkowany stojący (bez przepony)

  Na innych naszych aukcjach dostępne są odżelaziaczo-odmanganiacze współpracujące z hydroforami przeponowymi - emaliowanymi. Są to modele oznaczone symbolem GR, np. GR 30, GR 40, GR 60 itd.

  Jak działa automatyczny Odżelaziaczo-odmanga­niacz

  Automatyczny odżelaziaczo-odmanga­niacz składa się z czterech podstawowych elementów:

  1. Zbiornika ciśnieniowego;

  2. Głowicy sterującej zwanego inaczej sterownikiem lub zaworem sterującym;

  3. Złoża katalityczno-filtrac­yjnego i podsypki żwirowej znajdujących się wewnątrz zbiornika ciśnieniowego;

  4. Dystrubutora lub inaczej rurki dystrybucyjnej znajdującej się wewnątrz urządzenia.

  Aby uzdatniacz mógł odfiltrować cząstki żelaza i manganu muszą one zostać zamienione z postaci rozpuszczonej w wodzie w postać nierozpuszczoną, a to uzyskuje się napowietrzając wodę. Dokonuje się tego za pomocą napowietrzacza (na zdjęciu poniżej) lub sprężarki. Urządzenia te montuje się pomiędzy pompą a zbiornikiem hydroforowym, tak aby woda w zbiorniku była już napowietrzona. Możesz go znaleźć tutaj .

  Napowietrzona woda ze zbiornika hydroforowego wpływa do urządzenia poprzez lewy zawór (patrząc od tyłu) oznaczony na poniższym zdjęciu zieloną strzałką. Następnie kierowana jest do niebieskiego zbiornika ciśnieniowego. Tam przepływa przez złoże, płynąc od góry do dołu. Gdy znajdzie się już na dnie wpływa do rurki dystrybucyjnej przez którą płynie do góry po czym wypływa przez prawy zawór - oznaczony na poniższym zdjęciu fioletową strzałką.

  Jednak każde złoże filtracyjne ma jedną podstawową wadę - jego zdolność przyjmowania zanieczyszczeń z wody z czasem kończy się. Aby złoże mogło nadal absorbować związki żelaza i manganu z wody musi zostać oczyszczone ze starych zanieczyszczeń. Żeby tego dokonać należy przepuścić przez złoże silny strumień wody w kierunku przeciwnym do filtracyjnego czyli od dołu do góry - płukanie wsteczne (backwash). Dzięki temu złoże delikatnie unosi się, a ziarenka złoża są opłukiwane ze starych osadów żelaza i manganu. W starszych modelach odżelaziaczo-odmanga­niaczy takie płukanie należało przeprowadzić ręcznie. Każdy musiał pamiętać aby raz na ok 7-14 dni otworzyć i zamknąć odpowiednie zawory żeby przepłukać złoże. W nowoczesnych rozwiązaniach czynność tę wykonuje automat choć możliwość ręcznego przepłukania złoża nadal pozostała. Z sterowniku zastosowanym w oferowanym urządzeniu takie płukanie można przeprowadzić obracając centralnym pokrętłem zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Są tutaj trzy standardowe pozycje:

  1. SERV. - tryb filtracji. W tej pozycji woda standardowo przepływa przez złoże od góry do dołu i oczyszczona jest kierowana do instalacji wodnej.

  2. BA.WA. - Backwash - płukanie wsteczne. W tym trybie woda przepływa przez złoże od dołu do góry i jest kierowana do kanalizacji poprzez trzeci kruciec oznaczony na poniższym zdjęciu zieloną strzałką. To właśnie w tym cyklu wypłukiwane są zanieczyszczenia, które zgromadziły się na ziarenkach złoża.

  3. RINSE - płukanie współprądowe układające. W tym cyklu woda przepływa podobnie jak w trybie filtracji od góry do dołu ale jest kierowana nie do instalacji wodnej ale do kanalizacji. Cykl ten odpowiada za wypłukanie resztek zanieczyszczeń i ułożenie złoża.

  Standardowo wszystkie te cykle odbywają się automatycznie bez udziału ludzkiego, tzn. urządzenie raz uruchomione działa przez wiele lat bez niczyjej ingerencji. Dla jeszcze większego komfortu użytkownika w zastosowanym sterowniku zastosowano 4 tryby jego ustawień:

  1. Sterowanie czasowe - sterownik będzie przepłukiwał złoże co stałą liczbę dni o określonej godzinie. Nie ma tutaj znaczenia ile wody przepłynęło przez urządzenie. Jeśli np. przez tydzień nie było nas w domu i woda nie była używana to sterowniki tak przepłucze złoże choć takie płukanie nie było potrzebne. Lub jeśli np. w ciągu tygodnia było większe zapotrzebowanie na wodę niż standardowe bo akurat przyjechali do nas znajomi wtedy może się okazać, że pojemność złoża wyczerpie się przed kolejnym płukaniem i z kranu zacznie lecieć brudna woda. Zatem nie jest to zbyt dobre rozwiązanie.

  2. Sterowanie obiętościowe-natychm­iastowe. Sterownik rozpocznie przepłukiwanie złoża natychmiast po tym jak przepłynie przez niego zadana ilość wody - wodomierz wyzeruje się. Jest to już dużo lepsze rozwiązanie niż w punkcie pierwszym, bo kiedy nie ma zużycia wody złoże nie jest regenerowane. Zaś gdy zużycie wody jest większe wtedy złoże szybciej się zregeneruje. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie zużyjemy na darmo wody do płukania. Jednak co się stanie kiedy właśnie włączyliśmy pralkę automatyczną, a urządzenie zaczęło płukać złoże. Niestety do pralki poleci brudna, niefiltrowana woda. Nie jest to więc rozwiązanie idealne.

  3. Sterowanie obiętościowe-opóźnio­ne. Sterownik rozpocznie regenerację o określonej godzinie, po tym jak przepłynie przez filtr określona ilość wody - wodomierz wyzeruje się. W tym rozwiązaniu możemy ustawić konkretną godzine o której wiemy, że żadne urządzenie domowe (pralka zmywarka) nie będzie potrzebowało wody. Standardowo ustawia się płukanie na 2.00 w nocy ale może to być inna dowolnie wybrana przez użytkownika godzina.

  4. Sterowanie mieszane (obiętościowo-czasow­e). Sterownik rozpocznie regenerację o określonej godzinie po tym jak przepłynie przez filtr określona ilość wody - wodomierz wyzeruje się lub jesli wcześniej minie określona liczba dni. Każdy odżelaziaczo-odmanga­niacz powinien się przepłukać raz na minimum 2-3 tygodnie aby na odłożonych zanieczyszczeniach nie zdążyły namnozyć się bakterie żelaziste. Dlatego właśnie ten tryb jest najczęściej stosowany i polecany w tego typu uzdatniaczach.

  W standardowym trybie pracy na wyświetlaczu pokazana jest aktualna godzina (12.01), tryb pracy (MI) oraz ilość m3 jaka pozostała do następnej regeneracji (04.38T).

  Głowica zasilana jest zasilaczem sieciowym podłączanym do zwykłego gniazdka elektrycznego podobnie jak ładowarka do telefonu. Co ważne zasilacz nie jest na stałe dołączony przewodem do głowicy. Można go w każdej chwili odpiąć jeśli zachodzi taka potrzeba, np. podczas remontu czy wymiany złoża w uzdatniaczu.

  Inną bardzo ważną cechą sterownika jest dodatkowe wewnętrzne zasilanie. W innych do tej pory stosowanych sterownikach takiego zasilania nie ma. Efektem tego jest resetowanie się zegara podczas zaniku napięcia w sieci, a co za tym idzie przestawia się również czas regeneracji. Zatem jeśli w porę nie ustawimy zegara to płukanie rozpocznie się wtedy kiedy np. załaczyliśmy pralkę i wtedy popłynie podobnie jak w przykładzie powyżej brudna, niefiltrowana woda. Dzięki wewnętrznemu zasilaniu, zegar chodzi nawet przez 30 dni bez zewnętrznego zasilania. Oznacza to, że nawet w przypadku długotrwałego zaniku napięcia w sieci nie musisz martwić się o uzdatniacz, bo ten zregeneruje się zawsze o nastawionej godzinie.

  Poza tym do każdej głowicy dołączony jest bypass - dzięki niemu w każdej chwili możesz wyłączyć filtrację wody np gdy zachodzi konieczność odłączenia urządzenia (wymiana złoża).

  W bypasie mamy trzy podstawowe ustawienia:

  1. Jeśli oba zawory bypasa ustawione są wzdłuż osi przepływu wody wtedy włączony jest tryb filtracji - woda przepływa przez złoże czyli jest filtrowana.

  2. Jeśli oba zawory ustawione są w poprzek osi przepływu wtedy włączone jest obejście czyli woda nie przepływa przez filtr a zatem nie jest filtrowana.

  3. Jeśli jeden z zaworów ustawiony jest wzdłuż osi przepływu wody, a drugi w poprzek osi przepływu wtedy dopływ wody jest całkowicie odcięty, tzn. tak jakbyśmy zakręcili zwykły zawór.

  Jeszcze jedną bardzo ważną cechą bypasa są wyjmowane złączki. Aby wyjąć złączkę z bypasa wystarczy wysunąć czerwoną zawleczkę i po prostu wyjąć złączkę z bypasa. Dzięki takiemu rozwiązaniu montaż samego urządzenia jest prosty. Jeśli zajdzie taka potrzeba również demontaż jest bardzo łatwy - bez odkręcania złączek można zdemontować cały odżelaziaczo-odmanga­niacz.

  Jednak to nie sterownik jest najważniejszym elementem odżelaziaczo-odmanga­niacza, bo jest nim zastosowane złoże filtracyjne. To od tego medium zależy jakość wody wypływającej z filtra. Zastosowane w tym odżelaziaczo-odmanga­niaczu złoże - Klarsanit to mieszanka białych, żółtych i brązowych bardzo drobnych kamyków o uziarnieniu 0,4-1,2 mm. Jest w pełni naturalnym złożem - wszystkie jego składniki występują w naturze. W przeciwieństwie do innych złóż odżelaziająco-odmang­aniających, podstawowy składnik Klarsanitu jest wydobywany w polskiej kopalni dzięki czemu urządzenia bazujące na tym złożu mają przystępną cenę dla użytkownika końcowe. Jego skuteczność w usuwaniu żelaza i manganu została potwierdzona ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w jego stosowaniu. Jest to więc sprawdzone i tanie medium bardzo skuteczne w usuwaniu żelaza i manganu.

  Odbiór osobisty

  Wszystkie zakupione na naszych aukcjach przedmioty można odebrać osobiście w naszym biurze w Wołowinie płacąc przy odbiorze.

  Miła obsługa gwarantowana

  Nasz adres:
  Filtry i uzdatniacze do wody ORESMIUSZ Justyna Gawryś
  ul. Lipińska 82
  05-200 Wołomin
  czynne:
  pon-pt: 9.00 - 18.00
  sobota: 9.00 - 14.00

  Przed przyjazdem uprzejmie prosimy o kontakt:
  woda@oresmiusz.pl
  tel. 783 800 800
  w celu umówienia terminu odbioru osobistego.
  Jadąc ulicą Lipińską należy szukać takiego szyldu i przy nim skręcić w boczną uliczkę.
  W naszym biurze można przetestować osobiście działanie przykładowego uzdatniacza. Pod przeźroczystym kloszem po prawej stronie (na zdjęciu oznaczonym zieloną strzałką) widać brudną wodę, która kierowana jest do uzdatniacza. Natomiast po lewej stronie jest drugi przeźroczysty klosz (na zdjęciu oznaczony fioletową strzałką), do którego wpływa uzdatniona woda. Oprócz tego są dwa kraniki - do brudnej i do czystej wody, z których można jej zaczerpnąć.
  Zapraszamy do odwiedzenia naszego biura.

  Wysyłka i płatność

  Wszystkie zakupione na naszych aukcjach przedmioty możemy też wysłać kurierem

  lub za pośrednictwem Poczty Polskiej

  Koszt przesyłki kurierskiej paczki ubezpieczonej do 30 kg przy przedpłacie na konto to 15 zł, zaś koszt takiej samej przesyłki pobraniowej (płatnej przy odbiorze) to 20 zł. Na wysyłkę tego modelu uzdatniacza będą skłądać się 4 oddzielne paczki więc koszt przesyłki przy przedpłacie na konto wyniesie 60 zł, zaś za pobraniem 80 zł. Przesyłki wysyłane są w ciągu maksymalnie 5 dni roboczych od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie, zapłacenia przez Payu lub od otrzymania informacji, że zamówienie ma być wysłane za pobraniem. Wysyłka pocztą polską jest w tym przypadku mniej opłacalna - koszt wysyłki tego zestawu bez ubezpieczenia wynosi 212 zł przy przedpłacie na konto lub 240 zł za pobraniem.

  Dane do wpłaty na konto:

  nr konta w mBanku: 75 1140 2004 0000 3802 7418 4544

  Uzdatnianie wody ORESMIUSZ Justyna Gawryś
  ul. Lipińska 82
  05-200 Wołomin

  Gwarancja

  Wszystkie zakupione na naszych aukcjach uzdatniacze i akcesoria objęte są pisemną 24-miesięczną gwarancją producenta z bezpłatnym transportem typu door to door w przypadku awarii.

  wysyłka gratis
  metody płatności
  • PayU
  • Zwykły przelew bankowy
   • BRE BANK SA 75 1140 2004 0000 3802 7418 4544
  płatność z góry
  maksymalnie w paczce
  Przesyłka kurierska 150,00 zł
  kolejna sztuka: 150,00 zł
  maksymalnie w paczce: 100
  Odbiór osobisty po przedpłacie 0,00 zł
  kolejna sztuka: 0,00 zł
  maksymalnie w paczce: -
  płatność przy odbiorze
  maksymalnie w paczce
  Przesyłka kurierska pobraniowa 150,00 zł
  kolejna sztuka: 150,00 zł
  maksymalnie w paczce: 100
  Odbiór osobisty 0,00 zł
  kolejna sztuka: 0,00 zł
  maksymalnie w paczce: -
  zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
  Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego"). Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

  Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
  dodatkowe informacje
  Wystawiam faktury VAT